Most Posts Award

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

MOST POSTS AWARD

Το δημοψήφισμα λήγει στις 26 Δεκ 2012, 15:01

ΝΑΙ
11
69%
ΟΧΙ
5
31%
 
Σύνολο ψήφων: 16

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό chprokop » 06 Δεκ 2012, 15:01

Δες παρακάτω τι σημαίνει:

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό chprokop » 06 Δεκ 2012, 15:02

Η ιδέα απλή. Όποιος δημοσιευσει τα περισσότερα posts την εβδομαδα που πέρασε κερδίζει το MOST POSTS AWARD.
To κέρδος είναι να ειναι στη διαθεση της ΔΕ να εκτελέσει ένα project.
Να μεταφράσει ένα κείμενο, να φτιάξει μια ιστοσελίδα, να κάνει μια αναρτηση στο wiki, να κρατήσει πρακτικά (TERROR :o ).
Ο,τι του πει η ΔΕ. [Αν δεν μπορει να το κανει, θα ερθει στην ΕΔ να τον ξεσκονισουμε :oops: κάτι σαν εξεταση στην Υγειονομικη Επιτροπη]

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 06 Δεκ 2012, 15:04

Βάλε και μια για τις περισσότερες ώρες παπαρολογίας στο μούμπλε. Εκεί να δεις πλάκα.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό chprokop » 06 Δεκ 2012, 15:05

Καθόλου άσχημη ιδέα. Εκει το βραβειο θα πρεπει να ειναι ατελειωτες ωρες σε κομματικες συναντησεις για προσελκυση νέων μελών... :D :D :D

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 06 Δεκ 2012, 15:06

Κάποια στιγμή που θα ηρεμήσουν τα πράγματα ίσως και να εκτιμηθεί η ειρωνεία της κατάστασης.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 06 Δεκ 2012, 15:08

Πάντως από το συνέδριο και μετά έχω καμμία 300αρα στάνταρ. Αναπληρώνω τους 3 μήνες που ήμουνα εκτός. Όπου να ναι θα φάω και τον rainmaker (είμαι σε διαδικασία προσπέρασης)
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 06 Δεκ 2012, 15:19

zio_donnie έγραψε:Βάλε και μια για τις περισσότερες ώρες παπαρολογίας στο μούμπλε. Εκεί να δεις πλάκα.


Αποκλείεται να κερδίσω εγώ....είμαι και στα δύο αυτός που μιλάει και γράφει λιγότερο
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 06 Δεκ 2012, 15:32

-mesitiko- έγραψε:
zio_donnie έγραψε:Βάλε και μια για τις περισσότερες ώρες παπαρολογίας στο μούμπλε. Εκεί να δεις πλάκα.


Αποκλείεται να κερδίσω εγώ....είμαι και στα δύο αυτός που μιλάει και γράφει λιγότερο


Έχω κάνει εδώ και καιρό μια πρόταση για το moderation που έχει πάει άκλαφτη. Το σύστημα slashdot. Βασικά δίπλα σε κάθε πόστ έχει βελάκια (αρνητικό/θετικό) και μια περιγραφή για το σχόλιο (ενημερωτικό/αστείο/εκτός θέματος-αρνητικό). Κάθε αναγνώστης ψηφίζει (αν θέλει) το ποστ. Στις ρυθμίσεις του λογαριασμού σου μπορείς να βάλεις να κρύβονται αυτόματα τα ποστ με αρνητικό σκορ, οπότε μένει μια συζήτηση της προκοπής, χωρίς να διαγράφεται τίποτα. Αν θες δεν βάζεις όριο, και τα διαβάζεις όλα. Μπορείς να το δεις σε χρήση εδώ.

Με αυτόν τον τρόπο τα βραβεία θα ήταν για πολλές κατηγορίες (χιούμορ, λογοδιάρροια, ενημέρωση, άποψη, τρολάρισμα) και θα ήταν αφενός πιο αντιπροσωπευτικά αφετέρου πιο δημοκρατικά αφού θα μπορούσες να συμμετέχει ο καθένας με τις ίδιες αξιώσεις.

Η ΙΤ μου είπε πως γίνεται αλλά η ιδέα ξεχάστηκε μέσα στον ορυμαγδό των τελευταίων ημερών.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 06 Δεκ 2012, 15:39

@zio_donnie

+1000
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Most Posts Award

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 06 Δεκ 2012, 15:46

-mesitiko- έγραψε:@zio_donnie

+1000



Τι να το κάνεις το +1000; Δεν θέλω να βγάζω πικρία και γκρίνια αλλά υπάρχει μια προκατάληψη από ορισμένους ενάντια σε οτιδήποτε τεχνολογικό, οπότε θεωρήθηκε λεπτομέρεια και προκρίθηκε η λογική των "συστάσεων" και του "όχι καινούρια πράγματα μην και τρομάξουμε τους ψηφιακά αναλφάβητους". Παρόλο που τέτοιες λύσεις βοηθούν ακριβώς αυτούς που δεν έχουν τα μέσα και την εμπειρία να αμυνθούν στο ατέρμονο τρολάρισμα.


Πάντως μελέτησε το και αν σαν πρόταση σου αρέσει, πρότεινε την όπου νομίζεις. Εμένα δεν νομίζω να με πάρει πλέον κανένας στα σοβαρά. Δημοκράτης του κώλου γαρ.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 17 και 0 επισκέπτες