Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσκοπήσεις Πολιτών - Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη και φίλοι του κόμματος.

Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Ναι
25
48%
Όχι
27
52%
 
Σύνολο ψήφων: 52

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 03 Ιουν 2013, 12:42

Vassilis Perantzakis έγραψε:
3kai56 έγραψε:ἔστω δὲ ὁ λόγος ὑμῶν ναὶ ναί, οὒ οὔ· τὸ δὲ περισσὸν τούτων ἐκ τοῦ πονηροῦ ἐστιν.

Vassilis Perantzakis ΟΧΙ (02 Ιουν 2013, 15:48)
Vassilis Perantzakis ΝΑΙ (03 Ιουν 2013, 09:52 )

Μια στο ΝΑΙ και μια στο ΟΧΙ. Μια στο καρφί και μια στο πέταλο. Πέρα δώθε ο Perantzakis σε αυτή εδώ την ψηφοφορία! Γιαυτό σε λένε Perantzakis έ;

Μου θυμίζεις τον άλλον , τον mankasp, που έλεγε ότι ψηφίζει κάτι και επιχειρηματολογούσε υπέρ αυτού, και τελικά ψήφιζε το αντίθετο! (μέχρι που αποφασίστηκε να φανερωθούν οι ψήφοι, και αποκαλύφθηκε το παιχνίδι του!)

Είσαστε και οι δύο πατενταρισμένα τρολλ!

:lol: :lol: :lol:


Φυσικά και είμαι τρολλ. Αλλά όχι με πατέντα. Σε αφήνω ελεύθερο να αντιγράφεις την μεγαλοφυΐα μου.

Σήμερα επ' ευκαιρίας ΘΕΛΩ την ανάθεση. Αύριο μπορεί να το ξανασκεφτώ. Αλλιώς ρε βλάκα τι νόημα έχει η ανοιχτή ψηφοφορία;


Όχι, καλά κάνεις. Αναφαίρετο δικαίωμά σου είναι να αλλάζεις γνώμη, όποτε και όπως θέλεις.
Αν αλλάζεις όμως γνώμη 3 φορές το δευτερόλεπτο, ειδικά σε ιδεολογικά θέματα, τότε αυτό σε χαρακτηρίζει ως τρολλ και ως καιροσκόπο.
Έτσι , να μεν η ψήφος σου γίνεται σεβαστή, αλλά όχι και ο λόγος σου.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Petros » 03 Ιουν 2013, 12:47

3kai56 έγραψε:Αν αλλάζεις όμως γνώμη 3 φορές το δευτερόλεπτο, ειδικά σε ιδεολογικά θέματα, τότε αυτό σε χαρακτηρίζει ως τρολλ και ως καιροσκόπο.
Έτσι , να μεν η ψήφος σου γίνεται σεβαστή, αλλά όχι και ο λόγος σου.


περνάει και κρίσεις αυτογνωσίας...

άχου το καμάρι μας... :D
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 03 Ιουν 2013, 16:59

Petros έγραψε:
3kai56 έγραψε:Αν αλλάζεις όμως γνώμη 3 φορές το δευτερόλεπτο, ειδικά σε ιδεολογικά θέματα, τότε αυτό σε χαρακτηρίζει ως τρολλ και ως καιροσκόπο.
Έτσι , ναι μεν η ψήφος σου γίνεται σεβαστή, αλλά όχι και ο λόγος σου.


περνάει και κρίσεις αυτογνωσίας...

άχου το καμάρι μας... :D


Εγώ είμαι ένας ανώνυμος πολίτης, μη μέλος του κόμματος. Δυστυχώς σε αυτό εδώ το κατασκεύασμα που θέλει να ονομάζεται και κόμμα δημοκρατικό και πειρατικό, ούτε η ανωνυμία μου γίνεται σεβαστή, ούτε ψήφος μου γίνεται σεβαστή,ούτε φυσικά ο λόγος μου.

Οπότε την κρίση αυτογνωσίας πρέπει να την περάσετε εσείς. Καιρός είναι να παραδεχτείτε το φασιστική σας συμπεριφορά και την άρνηση να δεχτείτε ως μέλη σας πολίτες που έχουν παρόμοια με την δική μου ιδεολογία, και να διαγράψετε τις αρχές της δημοκρατίας και της ανωνυμίας από το καταστατικό σας.

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5109
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 03 Ιουν 2013, 17:52

3kai56 έγραψε:Εγώ είμαι ένας ανώνυμος πολίτης, μη μέλος του κόμματος. Δυστυχώς σε αυτό εδώ το κατασκεύασμα που θέλει να ονομάζεται και κόμμα δημοκρατικό και πειρατικό, ούτε η ανωνυμία μου γίνεται σεβαστή, ούτε ψήφος μου γίνεται σεβαστή,ούτε φυσικά ο λόγος μου.

Οπότε την κρίση αυτογνωσίας πρέπει να την περάσετε εσείς. Καιρός είναι να παραδεχτείτε το φασιστική σας συμπεριφορά και την άρνηση να δεχτείτε ως μέλη σας πολίτες που έχουν παρόμοια με την δική μου ιδεολογία, και να διαγράψετε τις αρχές της δημοκρατίας και της ανωνυμίας από το καταστατικό σας.


Το ότι είσαι μαλάκας δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου ή η γνώμη σου. Απλά λες μαλακίες...!!!

Για πες μας ένα παράδειγμα που δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου; Σε καρφώσαμε ότι είσαι ο κύριος τάδε ταδόπουλος; Η περιμένεις να σε εμπιστευτούμε χωρίς να ξέρουμε καν να έχεις και επώνυμο λογαριασμό; Βάλε τα 12 ευρώ σου, γράψου στο κόμμα και μετά πες ότι γουστάρεις και ψήφισε ότι γουστάρεις. Μέχρι τότε είσαι ο απέξω και το πετ μας. Έτσι δουλεύει η πραγματική Δημοκρατία, χωρίς ασυδοσία.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό mankasp » 03 Ιουν 2013, 18:53

3kai56 έγραψε:Εγώ είμαι ένας ανώνυμος πολίτης, μη μέλος του κόμματος. Δυστυχώς σε αυτό εδώ το κατασκεύασμα που θέλει να ονομάζεται και κόμμα δημοκρατικό και πειρατικό, ούτε η ανωνυμία μου γίνεται σεβαστή, ούτε ψήφος μου γίνεται σεβαστή,ούτε φυσικά ο λόγος μου.


Άντε καλά, εγώ ξέρω ποια είσαι και δεν το λέω αφού δεν θες να αποκαλυφθείς.
Και ο λόγος που θες να μείνεις ανώνυμη είναι πως αν μαθευτεί ποια είσαι, θα σε πάρουν με τις πέτρες όλοι οι χρήστες του ίντερνετ.
https://twitter.com/e_kastrinakis

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 03 Ιουν 2013, 19:05

Vassilis Perantzakis έγραψε:
3kai56 έγραψε:Εγώ είμαι ένας ανώνυμος πολίτης, μη μέλος του κόμματος. Δυστυχώς σε αυτό εδώ το κατασκεύασμα που θέλει να ονομάζεται και κόμμα δημοκρατικό και πειρατικό, ούτε η ανωνυμία μου γίνεται σεβαστή, ούτε ψήφος μου γίνεται σεβαστή,ούτε φυσικά ο λόγος μου.

Οπότε την κρίση αυτογνωσίας πρέπει να την περάσετε εσείς. Καιρός είναι να παραδεχτείτε το φασιστική σας συμπεριφορά και την άρνηση να δεχτείτε ως μέλη σας πολίτες που έχουν παρόμοια με την δική μου ιδεολογία, και να διαγράψετε τις αρχές της δημοκρατίας και της ανωνυμίας από το καταστατικό σας.


Το ότι είσαι μαλάκας δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου ή η γνώμη σου. Απλά λες μαλακίες...!!!

Για πες μας ένα παράδειγμα που δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου; Σε καρφώσαμε ότι είσαι ο κύριος τάδε ταδόπουλος; Η περιμένεις να σε εμπιστευτούμε χωρίς να ξέρουμε καν να έχεις και επώνυμο λογαριασμό; Βάλε τα 12 ευρώ σου, γράψου στο κόμμα και μετά πες ότι γουστάρεις και ψήφισε ότι γουστάρεις. Μέχρι τότε είσαι ο απέξω και το πετ μας. Έτσι δουλεύει η πραγματική Δημοκρατία, χωρίς ασυδοσία.


Υπάρχει τρόπος να γραφτεί κάποιος στο κόμμα σας, και μετά να μην υπάρχει συσχέτιση ανάμεσα στο πραγματικό του όνομα και σε αυτά που λέει και ψηφίζει στο κόμμα;
Φυσικά και υπάρχει, και φυσικά δεν θέλετε να τον εφαρμόσετε, γιατί ενώ στα χαρτιά είσαστε υπέρ της ανωνυμίας, στην πράξη εφαρμόζετε το φακέλωμα.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό mankasp » 03 Ιουν 2013, 19:15

3kai56 έγραψε:Υπάρχει τρόπος να γραφτεί κάποιος στο κόμμα σας, και μετά να μην υπάρχει συσχέτιση ανάμεσα στο πραγματικό του όνομα και σε αυτά που λέει και ψηφίζει στο κόμμα;
Φυσικά και υπάρχει, και φυσικά δεν θέλετε να τον εφαρμόσετε, γιατί ενώ στα χαρτιά είσαστε υπέρ της ανωνυμίας, στην πράξη εφαρμόζετε το φακέλωμα.


Οι πωλήσεις του βιβλίου σου πως πάνε;
https://twitter.com/e_kastrinakis

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 03 Ιουν 2013, 20:44

Vassilis Perantzakis έγραψε:Το ότι είσαι μαλάκας δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου ή η γνώμη σου. Απλά λες μαλακίες...!!!
Για πες μας ένα παράδειγμα που δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου; Σε καρφώσαμε ότι είσαι ο κύριος τάδε ταδόπουλος;


Το σίγουρο είναι ότι θα με καρφώνατε σίγουρα αν με ξέρατε.
Δες εδώ ένα παράδειγμα μαθητευόμενου Αρτέμη Μάτσα.

mankasp έγραψε:Άντε καλά, εγώ ξέρω ποια είσαι και δεν το λέω αφού δεν θες να αποκαλυφθείς.
Και ο λόγος που θες να μείνεις ανώνυμη είναι πως αν μαθευτεί ποια είσαι, θα σε πάρουν με τις πέτρες όλοι οι χρήστες του ίντερνετ.

mankasp έγραψε:Οι πωλήσεις του βιβλίου σου πως πάνε;


Και δυστυχώς δεν είναι ο μόνος, έχω καταλάβει ότι εδώ μέσα είναι σφηκοφωλιά. Και φυσικά η ΕΔ δεν κάνει τίποτα για να ψεκάσει αυτές τις σφήκες που αφήνουν υπονοούμενα για την ταυτότητα των ανώνυμων πειρατών, που δίνουν πληροφορίες για IP διευθύνσεις, για blogs κλπ κλπ.

Όπως θα όφειλε βέβαια να κάνει μια πραγματική ΕΔ, εφόσον εξακολουθείτε να έχετε ως καταστατική αρχή σας την ανωνυμία στο διαδίκτυο.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και 3kai56, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά

Rainmaker

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 03 Ιουν 2013, 20:52

3kai56 έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Το ότι είσαι μαλάκας δεν σημαίνει ότι δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου ή η γνώμη σου. Απλά λες μαλακίες...!!!
Για πες μας ένα παράδειγμα που δεν γίνεται σεβαστή η ανωνυμία σου; Σε καρφώσαμε ότι είσαι ο κύριος τάδε ταδόπουλος;


Το σίγουρο είναι ότι θα με καρφώνατε σίγουρα αν με ξέρατε.
Δες εδώ ένα παράδειγμα μαθητευόμενου Αρτέμη Μάτσα.

mankasp έγραψε:Άντε καλά, εγώ ξέρω ποια είσαι και δεν το λέω αφού δεν θες να αποκαλυφθείς.
Και ο λόγος που θες να μείνεις ανώνυμη είναι πως αν μαθευτεί ποια είσαι, θα σε πάρουν με τις πέτρες όλοι οι χρήστες του ίντερνετ.

mankasp έγραψε:Οι πωλήσεις του βιβλίου σου πως πάνε;


Και δυστυχώς δεν είναι ο μόνος, έχω καταλάβει ότι εδώ μέσα είναι σφηκοφωλιά.


ρε συ @3kai56 γιατί δεν ανοίγεις ένα άλλο θέμα και να κάνεις την συζήτηση που θες; γιατί μου γ@@@ς την δημοσκόπηση;
εδώ το θέμα της συζήτησης είναι : "Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?" την απάντησή σου δεν την θέλω εδώ εφόσον είναι εκτός θέματος συζήτησης.

3kai56
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: 25 Μάιος 2013, 12:35

Re: Θέλετε να υπάρχει ανάθεση ψήφου?

Δημοσίευσηαπό 3kai56 » 03 Ιουν 2013, 20:53

ναι είμαι εκτός θέματος, οπότε σταματώ.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες