Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 26 Ιαν 2015, 22:00

Έχουμε 4 εκλογές μέσα σε 5 μήνες.....αλλά μετά από 4 χρόνια.
Βουλευτικές τον Ιανουάριο του 2019, Ευρωεκλογές, Δημοτικές, Περιφερειακές τον Μάϊο του 2019.
Σύμφωνα με τους υπολογισμούς μου θα χρειαστούμε 41/57 έως 425 υποψήφιους για βουλευτικές, 7 έως 42 για ευρωεκλογές, 325 έως (άστο καλύτερα) για δημοτικές και 70 έως (ξέχνα το) για περιφερειακές.
Για minimoum εκπροσώπηση θέλουμε 443 άτομα, για τυπική +862 και για πλήρη....χιλιάδες ; Σε 1460 μέρες όλα αυτά.
Ανυπομονώ να δηλώσετε υποψήφιοι που και σε τι ο καθένας. Όλοι χωράνε...
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό Petros » 26 Ιαν 2015, 23:04

δηλώνω για δημοτικές (αλλά με μελετημένες προτάσεις, όχι ξεβράκωτοι στα αγγούρια)
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό gounara » 27 Ιαν 2015, 00:36

Είναι πολύ νωρίς κάτι το 2023 που θα πάρω σύνταξη έχει ?
Επίσης μέχρι τοτε να φτιάξουμε μια ΜΚΟ με θέμα πειρατικός αυνανισμός και η προσφορά του στην αριστερή ριζοσπαστική επανεκκίνηση της χωρας .
Τι λέω ο ατιμος :o
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 27 Ιαν 2015, 00:46

Έχω κάτι σε Μαξ Βέμπερ τυλιχτό με γέμιση μύγδαλο (στάσου μύγδαλα...), θες ;
Είχαμε και Βολταίρο αλλά μας τελείωσε χτε... τον έφαγε η μπάμπω μου.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό gounara » 27 Ιαν 2015, 01:18

Ρε Σπύρο έβγαλε βουλευτή η πυρικαυστος Ελλάς ρε μέσω του καμμενου .λες να γίνει ο Ζουρλιαρης υπουργός ?
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 28 Ιαν 2015, 22:56

Ο Κώστας Ζουράρις είναι ένας εξαιρετικά μορφωμένος άνθρωπος και πολύ κοφτερό μυαλό (τον είχα καθηγητή στην Πάντειο και στην σχολή Δημοσιογραφίας). Είναι από τους λίγους (ο μόνος;) που χρησιμοποιεί την αρχαία ελληνική σαν καθημερινή του γλώσσα. Αν τον γνωρίσεις είναι απολαυστικός όταν κάνει αστεία χρησιμοποιώντας αυτήν την γλώσσα, που σε πληροφορώ δεν χρειάζεται να έχεις εντρυφήσει στα αρχαία για να τον καταλάβεις.
Επειδή τον ξέρω και την διαδρομή του, έχει περάσει και από άλλα κόμματα, νομίζω ότι έκανε κόμμα με το όνομα "πυρίκαυστος ελλάς" περισσότερο για να τρολλάρει τα ακροδεξιά κόμματα στην Ελλάδα.
Ίσως ήταν "καταλληλότερος" του Κουράκη για (υφ;)υπουργός Παιδείας από τεχνοκρατική άποψη και μορφωτικό επίπεδο.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Έχουμε 4 εκλογές σε 5 μήνες

Δημοσίευσηαπό anestis » 30 Ιαν 2015, 20:47

Το πυρίκαυστος είναι αναφορά στην ΣΠΙΘΑ του Μίκη, της οποίας αποτελεί μεταξέλιξη στη Θεσσαλονίκη.

Voyager-1 έγραψε:Ο Κώστας Ζουράρις είναι ένας εξαιρετικά μορφωμένος άνθρωπος και πολύ κοφτερό μυαλό (τον είχα καθηγητή στην Πάντειο και στην σχολή Δημοσιογραφίας). Είναι από τους λίγους (ο μόνος;) που χρησιμοποιεί την αρχαία ελληνική σαν καθημερινή του γλώσσα. Αν τον γνωρίσεις είναι απολαυστικός όταν κάνει αστεία χρησιμοποιώντας αυτήν την γλώσσα, που σε πληροφορώ δεν χρειάζεται να έχεις εντρυφήσει στα αρχαία για να τον καταλάβεις.
Επειδή τον ξέρω και την διαδρομή του, έχει περάσει και από άλλα κόμματα, νομίζω ότι έκανε κόμμα με το όνομα "πυρίκαυστος ελλάς" περισσότερο για να τρολλάρει τα ακροδεξιά κόμματα στην Ελλάδα.
Ίσως ήταν "καταλληλότερος" του Κουράκη για (υφ;)υπουργός Παιδείας από τεχνοκρατική άποψη και μορφωτικό επίπεδο.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες