Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Εδώ συζητιέται ότι δεν συμπεριλαμβάνεται σε κάποια άλλη κατηγορία, σε χαλαρούς τόνους.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μάιος 2014, 15:32

geraki έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Geraki, δεν ισχύει αυτό που λες. Οι οικολόγοι είχαν διασπαστεί και θα έπαιρναν μικρό ποσοστό. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ εμείς χάσαμε ψήφους γιατί συνεργαστήκαμε μαζί τους. Και σε παρακαλώ, όχι εμπάθειες σε μένα...


αμφιβάλλω πραγματικά. αλλά ναι θα μπορούσε να είναι και έτσι ότι χάσατε ψήφους.

Αλλά χαμένοι θα ήσασταν από την αρχή που κατεβήκατε αφού αυτές οι εκλογές ήταν πολωτικές και απλώς όλοι ψηφίσαν Σύριζα για να ρίξουν ΠΑΣΟΚ και Ν.Δ. για αυτό Σύριζα και Χ.Α. πήραν τόσες ψήφους. Για αυτό ίσως και εάν κατεβαίνατε μόνοι σας ίσως να μην παίρνατε ούτε 0,20%.

Πολύ την χαίρομαι την τοποθέτησή σου!
Αναλυτική :?: , τεκμηριωμένη :?: , πλήρης επιχειρημάτων :?: !!!!!!
....... Δεν με χέ@@ις ρε geraki;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μάιος 2014, 16:12

Για να τελειώνουμε με την πιρόγα.

Πες του Μοτσάκου να κόψει τις μαλακίες με το ότι το κόμμα του έφαγε τα λεφτά του και του Μαριόττι ότι το κόμμα έτρωγε τα λεφτά των Ευρωπαίων σε πίτσες που λέτε στους άλλους ΨΕΚΑΣΤΕΛ αμεσοδημοκράτες και τράβα να δείτε από που θα αγοράσετε υπογραφές.

Άσε μας εμάς να παιδευόμαστε. Τομάρια, ψεύτες.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μάιος 2014, 16:23

Πες του Μοτσάκου να κόψει τις μαλακίες με το ότι το κόμμα του έφαγε τα λεφτά του και του Μαριόττι ότι το κόμμα έτρωγε τα λεφτά των Ευρωπαίων σε πίτσες

Ειπώθηκαν τέτοιες μαλακίες;;;;
!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μάιος 2014, 16:45

Δεν ειπώθηκαν απλά. Τις έχουν μεταφέρει και παρα-έξω. Το ένα μας το σφύριξε ΣΥΡΙΖΑίος και το άλλο ΕΠΑΜίτης αμεσοδημοκράτης που μιλάει μαζί τους...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μάιος 2014, 16:56

....... Και επειδή είμαι γεννημένο καθίκι:
@geraki: Με εκλπήσσεις! Τέτοια ορθογραφία και συντακτικό, δεν τα έχεις παρουσιάσει ποτέ σου!!
Ή έχεις κάνει ταχύρυθμα ή, η "γραφή" σου είναι κατευθυνόμενη!! .....Ή ...... τον ίδιο λογαριασμό τον χρησιμοποιείτε πολλοί!!
...Κάτι, σαν παρτούζα θα έλεγα!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό geraki » 26 Μάιος 2014, 17:03

baskin έγραψε:Για να τελειώνουμε με την πιρόγα.

Πες του Μοτσάκου να κόψει τις μαλακίες με το ότι το κόμμα του έφαγε τα λεφτά του και του Μαριόττι ότι το κόμμα έτρωγε τα λεφτά των Ευρωπαίων σε πίτσες που λέτε στους άλλους ΨΕΚΑΣΤΕΛ αμεσοδημοκράτες και τράβα να δείτε από που θα αγοράσετε υπογραφές.

Άσε μας εμάς να παιδευόμαστε. Τομάρια, ψεύτες.


Πάλι από το κεφάλι σου βγάζεις πράγματα. εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ και από κανέναν κάτι τέτοιο.


laskaris_vasilis έγραψε:....... Και επειδή είμαι γεννημένο καθίκι:
@geraki: Με εκλπήσσεις! Τέτοια ορθογραφία και συντακτικό, δεν τα έχεις παρουσιάσει ποτέ σου!!
Ή έχεις κάνει ταχύρυθμα ή, η "γραφή" σου είναι κατευθυνόμενη!!


Εξαρτάται τι εννοείς... δεν πολυ-γράφω σε Ελληνικά και όταν γράφω συνήθως είναι κοφτά. οπότε έχουν αρχίσει και χαλάω μέρα με τη μέρα σε ελληνική γραφή αλλά και γλώσσα.

ωστόσο εάν έτυχε τώρα αυτό και είναι καθαρογραμμένο, απλά έτυχε από τις λίγες φορές να βγάλω και ένα σωστό κείμενο.

Αλλά χέστηκα το τι είναι και δεν μου καίγεται καρφί το πως είναι τα ελληνικά μου. Σε χωριό μεγάλωσα και αυτά τα Ελληνικά ξέρω που μιλάμε εδώ.
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό baskin » 26 Μάιος 2014, 17:25

geraki έγραψε:Πάλι από το κεφάλι σου βγάζεις πράγματα. εγώ δεν έχω ακούσει ποτέ και από κανέναν κάτι τέτοιο.


Μπορεί εσύ να μην φταις, αλλά οι άλλοι τα έχουν πει. Αν θέλεις σου δίνει τουλάχιστον το ένα όνομα αυτού που το μετέφερε.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 26 Μάιος 2014, 19:32

geraki έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:....... Και επειδή είμαι γεννημένο καθίκι:
@geraki: Με εκλπήσσεις! Τέτοια ορθογραφία και συντακτικό, δεν τα έχεις παρουσιάσει ποτέ σου!!
Ή έχεις κάνει ταχύρυθμα ή, η "γραφή" σου είναι κατευθυνόμενη!!


Εξαρτάται τι εννοείς... δεν πολυ-γράφω σε Ελληνικά και όταν γράφω συνήθως είναι κοφτά. οπότε έχουν αρχίσει και χαλάω μέρα με τη μέρα σε ελληνική γραφή αλλά και γλώσσα.

ωστόσο εάν έτυχε τώρα αυτό και είναι καθαρογραμμένο, απλά έτυχε από τις λίγες φορές να βγάλω και ένα σωστό κείμενο.

Αλλά χέστηκα το τι είναι και δεν μου καίγεται καρφί το πως είναι τα ελληνικά μου. Σε χωριό μεγάλωσα και αυτά τα Ελληνικά ξέρω που μιλάμε εδώ.

Επιτέλους :!: :!: :!: Χαρακτηριστική γραφή από geraki!!!
Κατά τα άλλα, υποτιμάς τα "χωριά" (Όπως χαρακτηριστικά "δικαιολογείσαι")

Πέρα από αυτό, καλά ρε "παριζιάνε"!!! Αφού έχεις πρόβλημα με την "συνήθη" γραφή σου, ας γράφεις στα Γαλλικά από εδώ και μπρος! Κάτι περισσότερο θα καταλαβαίνουμε.
Για την ουσία της επιχειρηματολογίας μου όμως ....... nada!!!! Απλά φτηνές δικαιολογίες και "άλλα λόγια ν` αγαπιόμαστε"!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό adrian » 26 Μάιος 2014, 21:27

geraki έγραψε:Ε δεν τους καταστρέψατε. αφού μόνοι τους να κατεβαίναν μπορεί να βγάζαν μεγαλύτερο νούμερο. πάντως στην περιοχή μου τους άρεσαν τα σποτ και θέλαν μερικοί να τους ψηφίσουν αλλά επειδή ήταν και το κόμμα πειρατών δεν πήγαν να ψηφίσουν. Αυτό το άκουσα από τουλάχιστον 15 άτομα στο χωριό μου και στα γύρω.


μηπως το χωριο σου δεν λαμβανει και την αντικειμενικοτερη των ενημερωσεων απο γνωστους και φιλους?
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Τώρα τι έχετε να πείτε για τα αποτελέσματα των εκλογών?

Δημοσίευσηαπό geraki » 26 Μάιος 2014, 21:32

laskaris_vasilis έγραψε:Επιτέλους :!: :!: :!: Χαρακτηριστική γραφή από geraki!!!
Κατά τα άλλα, υποτιμάς τα "χωριά" (Όπως χαρακτηριστικά "δικαιολογείσαι")

Πέρα από αυτό, καλά ρε "παριζιάνε"!!! Αφού έχεις πρόβλημα με την "συνήθη" γραφή σου, ας γράφεις στα Γαλλικά από εδώ και μπρος! Κάτι περισσότερο θα καταλαβαίνουμε.
Για την ουσία της επιχειρηματολογίας μου όμως ....... nada!!!! Απλά φτηνές δικαιολογίες και "άλλα λόγια ν` αγαπιόμαστε"!


Δεν υποτιμάω το χωριό μου. Αντιθέτως το θεωρώ ανώτερο από άλλα χωριά και πόλεις. π.χ. Βόλος, Θεσαλλονίκη, κλπ.

Δεν ξέρω Γαλλικά ούτε για δείγμα, εκτός από δυό "mademoiselle" και "Bonjour".
Απλώς γράφω αρκετά στα αγγλικά και μιλάω αλλά και πάρα πολύ στα greeklish, μιας και μου αρέσουν και δεν έχω να βάζω τόνους αλλά ούτε να προσέχω συντακτικό και γραμματική ιδιαίτερα.
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 20 και 0 επισκέπτες