Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτηθεί

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 13 Οκτ 2013, 23:40

Λοιπόν, θα σοβαρευτούμε ή θα συνεχίσουμε να μαλακιζόμαστε;

Ο Στράτος ζητάει τα αυτονόητα, σοβαρότητα και λογική.
Ο Rainmaker με την δημοσκόπηση για τους ψεκασμούς μας έβαλε να ασχοληθούμε με ένα μη-σοβαρό θέμα ή τουλάχιστον ένα θέμα που καμία σχέση δεν έχει με πολιτικό κόμμα (ούτε οι Οικολόγοι δεν ασχολήθηκαν με αυτό!!!). Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων το θέμα είναι μη-σοβαρό όχι ο Rainmaker.

O aggelos από την άλλη ο κριτής των πάντων, ρωτάει και θέλει να μάθει αυτά που έχουν ήδη ειπωθεί και εξηγηθεί και καταγραφεί για τον server, για το πριν και το μετά και επειδή δεν "παίρνει τις απαντήσεις που αυτός θέλει" αρχίζει να σκαλίζει πράγματα που ούτε ο ίδιος δεν ξέρει τι είναι.

Για τον zio δεν λέω κάτι γιατί θεωρώ ότι την βγήκε από σπόντα.

Λοιπόν θα σοβαρευτούμε (όπως πολλάκις έχει ζητήσει και ο omisman) και θα ασχοληθούμε με το πολιτικό μας κόμμα ή να το κλείσουμε το μαγαζί και να πάει ο καθένας σπιτάκι του;

Διαλέξτε κύριοι & κυρίες, χωρίς εκβιασμούς και χωρίς παπαρολογίες.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Κομπειλάδας, έχει επεξεργασθεί 13 φορά/ες συνολικά
здравствуйте

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Οκτ 2013, 23:47

zio_donnie έγραψε:Μπλα, μπλα, μπλα. Καλύτερα να πετάγομαι σαν πορδή που και που παρά να χέζω ακατάσχετα σαν εσένα. Δλδ επειδή δεν ασχολήθηκα με την προσωπική σου βεντέτα με τους Μαριοτομοτσακοαβλιοραγγελους or whatever μαλακία σε απασχολεί δεν δικαιούμαι δια να ομιλώ μήπως?

Επειδή δεν έχω καταλάβει αν είσαι ή αν απλά το παίζεις retard: Χέστηκα για τις "κατηγορίες" χέστηκα για τις προσωπκές σου βεντέτες και κυριώς σταμάτα να βαράς απανωτα godwin . Επίσης χέστηκα για το τι περιμένεις από τα μέλη, δεν είσαι ο μόνος που έχει δωσει κόπο, χρόνο και χρήμα για να βλέπει τουρίστες να κάνουν τους ωραίους. Αν δεν σου αρέσει (ούτε και μένα μου αρέσει φυσικά) η υποβόσκουσα αχαριστία του κάθε ξερόλα , η πόρτα είναι ανοιχτη και τα σκυλιά δεμένα.

Στο παρόν τόπικ συζητάμε γιατί σβήνονται αθώα πράγματα από το φόρουμ. Και το ότι κάποιος τα σβήνει με το έτσι θέλω και μετά αντί να πει σόρρυ μαλακία, απαντάει με την ΕΡΤ, τον Κλουζό και ότι θυμάται χαίρεται είναι τραγικό.


Η τεχνική chewbacca πιάνει μόνο στους Simpsons.


Μπράβο σου.

Προσωπική μου βεντέτα οι Μαριοτομοτσακοαβλιοραγγελους. Ωραίος να το ξέρω ότι και εσύ τους πιστεύεις να μην έχω αυταπάτες για το επίπεδο. Βάλε ΕΡΤ να στρώσεις.

Βρες έναν ftp τώρα να τελειώνουμε.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 13 Οκτ 2013, 23:54

Στράτο κάνε κράτει...

Σου ζητάω 1 μέρα να το ξεδιαλύνουμε (αύριο το βράδυ έχει ΔΕ). 'Ή σοβαρευόμαστε και συνεχίσουμε, είτε το κλείνουμε και πάμε σπίτια μας.
здравствуйте

Rainmaker

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 14 Οκτ 2013, 00:07

Κομπειλάδας έγραψε:Ο Στράτος ζητάει τα αυτονόητα, σοβαρότητα και λογική.
Ο Rainmaker με την δημοσκόπηση για τους ψεκασμούς μας έβαλε να ασχοληθούμε με ένα μη-σοβαρό θέμα ή τουλάχιστον ένα θέμα που καμία σχέση δεν έχει με πολιτικό κόμμα (ούτε οι Οικολόγοι δεν ασχολήθηκαν με αυτό!!!). Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων το θέμα είναι μη-σοβαρό όχι ο Rainmaker.


Για μένα το θέμα ήταν ότι για άλλη μια φορά κλειδώνονται δημοσκοπήσεις χωρίς εκ των προτέρων να γίνουν συζητήσεις με τον συντάκτη τους.

Το άμα είναι ένα θέμα μη σοβαρό είναι άλλο θέμα συζήτησης και δεν αφορά αυτήν την συζήτηση
όπως επίσης το θέμα το ξεκίνησε ο Στράτος με την προσπάθειά του να κλειδώσει το θέμα (το οποίο το άνοιξα 8 Φεβ 13) ενώ επανήλθε το θέμα (σήμερα από τον petrogazz) στην επικαιρότητα έπειτα από δημοσκόπηση που έγινε από εταιρία που λέει ότι το 1/3 του πληθυσμού πιστεύει.

όσο γι αυτά που ζητάει ο Στράτος είναι τα ίδια που ζητάμε και μεις, πως γίνεται να διαφωνούμε; :?

όσο για τον σέρβερ κλπ και να "παγώσει" τις δραστηριότητές του για λίγο ή πολύ καιρό το κόμμα οι πειρατικές ιδέες θα συνεχίσουν να υπάρχουν και με την πρώτη ευκαιρία θα ξαναβγούν, αλλά κι αυτό είναι θέμα που δεν θα συζητηθεί εδώ (σ αυτήν την συζήτηση) και τώρα .

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Οκτ 2013, 00:11

Rainmaker έγραψε: όπως επίσης το θέμα το ξεκίνησε ο Στράτος με την προσπάθειά του να κλειδώσει το θέμα (το οποίο το άνοιξα 8 Φεβ 13) ενώ επανήλθε το θέμα (σήμερα από τον petrogazz) στην επικαιρότητα έπειτα από δημοσκόπηση που έγινε από εταιρία που λέει ότι το 1/3 του πληθυσμού πιστεύει.


Και εξήγησα ότι ζήτησα από άλλους δύο να το κλειδώσω για αυτόν τον λόγο:

Οι κανόνες λειτουργίας είναι περιληπτικοί και δεν μπορούν να προβλέψουν κάθε κατάσταση. Είναι στη διακριτική ευχέρεια της ομάδας διαχείρισης να αντιμετωπίζει κάθε κατάσταση, σε αρμονία με το πνεύμα των κανόνων και τις αρχές των Πειρατών.


Γιατί θεώρησα ότι ο χαβαλές του δεν έχει κανένα νόημα πια. Μετά βέβαια ήρθε ο zio να κάνει προσωπικό μου ζήτημα τους ψεκασμένους αμεσοδημοκράτες και βγήκε λαβράκι.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Rainmaker

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 14 Οκτ 2013, 00:20

baskin έγραψε:
Rainmaker έγραψε: όπως επίσης το θέμα το ξεκίνησε ο Στράτος με την προσπάθειά του να κλειδώσει το θέμα (το οποίο το άνοιξα 8 Φεβ 13) ενώ επανήλθε το θέμα (σήμερα από τον petrogazz) στην επικαιρότητα έπειτα από δημοσκόπηση που έγινε από εταιρία που λέει ότι το 1/3 του πληθυσμού πιστεύει.


Και εξήγησα ότι ζήτησα από άλλους δύο να το κλειδώσω για αυτόν τον λόγο:

Οι κανόνες λειτουργίας είναι περιληπτικοί και δεν μπορούν να προβλέψουν κάθε κατάσταση. Είναι στη διακριτική ευχέρεια της ομάδας διαχείρισης να αντιμετωπίζει κάθε κατάσταση, σε αρμονία με το πνεύμα των κανόνων και τις αρχές των Πειρατών.


Γιατί θεώρησα ότι ο χαβαλές του δεν έχει κανένα νόημα πια. Μετά βέβαια ήρθε ο zio να κάνει προσωπικό μου ζήτημα τους ψεκασμένους αμεσοδημοκράτες και βγήκε λαβράκι.


αυτό το ζήτησα από άλλους δύο να το κλειδώσω το λες και το ξαναλές που κολλάει, ο κανόνας των τριών είναι για τις δημοσιεύσεις άντε στα κλειδώματα κάποιων θεμάτων να θες και την βοήθεια-άποψη καποιων (2)
οι δημοσκοπήσεις όμως δεν είναι το ίδιο πράγμα δεν μπορείς να την κλειδώνεις έτσι επειδή γουστάρεις μετέφερε το μήνυμα που δεν τηρεί τους κανόνες όμως όχι να κλειδώνεις μια δημοσκόπηση (εκτός αν δεν τηρεί η ίδια η δημοσκόπηση τους κανόνες) επειδή δεν την θεωρείς σοβαρή που σημειωτέων το 1/3 του πληθυσμού διαφωνεί και που θα μπορούσε να κυβερνάει και την χώρα (καλή ώρα τώρα αυτοί που μας κυβερνάνε).

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Οκτ 2013, 00:24

Ε ναι, θεωρώ ότι η δημοσκόπηση είναι γελοία και δεν έχει θέση σε forum πολιτικού κόμματος (άντε στους ΑΝΕΛ και στην X.A. να μπαίνει) και ζήτησα και την σύμφωνη γνώμη άλλων δύο. Η κάνουμε moderation ή δεν κάνουμε και το moderation περιλαμβάνει και καθάρισμα με ajax.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό mankasp » 14 Οκτ 2013, 01:12

Έλεος, αν βάζαμε τα παιδιά μιας τάξης του δημοτικού να έκαναν κόμμα θα ήταν πιο σοβαρά.
https://twitter.com/e_kastrinakis

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 14 Οκτ 2013, 03:07

Αν δεν καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να σβήνεις ότι σου καπνίσει με το έτσι θέλω είναι χειρότερος από αυτούς που κοροιδεύεις. Τι σχέση έχει η άμεση δημοκρατία, ο πρώην, η ΕΡΤ και τα κέρατα μου τα τρίφορα? Καμία απολύτως. Προσωπικά σε προκαλώ. Κλείσε ότι έφτιαξες και πάνε γαμήσου άμα αυτό είναι το μόνο επίπεδο που καταλαβαίνεις. Εγώ δεν υποκύπτω ούτε σε τρομοκρατία ούτε σε εκβιασμούς της πούτσας.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

malatesta
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 13 Οκτ 2013, 15:43

Re: Για άλλη μία φορά κλειδώνεται δημοσκόπηση χωρίς να ερωτη

Δημοσίευσηαπό malatesta » 14 Οκτ 2013, 08:30

zio_donnie έγραψε:Αν δεν καταλαβαίνεις πως δεν μπορείς να σβήνεις ότι σου καπνίσει με το έτσι θέλω είναι χειρότερος από αυτούς που κοροιδεύεις. Τι σχέση έχει η άμεση δημοκρατία.


Νομίζω η άμεση δημοκρατία έχει απόλυτη σχέση.
Όταν δεν υπάρχει άμεση δημοκρατία , τότε υπάρχουν κάποιοι (πες τους ΔΕ, πες τους ΕΔ, πες τους admin ή mods ή πες τους όπως θες) που διατηρούν το δικαίωμα να σβήνουν ότι θέλουν.
Θεωρώ ότι η όλη παρεξήγηση έχει προκύψει από αυτή την λεξούλα που βάλατε στο καταστατικό σας.
Διαγράψτε την, για να χωρίσουν οι αμνοί από τα ερίφια, να ηρεμήσουν τα πράγματα και να είναι όλοι ευχαριστημένοι, και οι οπαδοί της δημοκρατίας και οι άλλοι.
Ακόμα καλύτερα, στην θέση "άμεση δημοκρατία" στο καταστατικό, να βάλετε "κοινοβουλευτική δημοκρατία" ή όποια άλλη "δημοκρατία" θεωρείτε ότι σας εκφράζει.
Έτσι ώστε να λυθεί κάθε παρεξήγηση. Γιατί αν το αφήσετε σκέτο δημοκρατία χωρίς επιθετικό προσδιορισμό, πάλι μπορεί να δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

Ας γίνει αυτό, να σταματήσουμε να χαλάμε τις καρδιές μας εδώ μέσα.
http://www.ertopen.com/


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες