Ποντίκια

newpamelina

Εγώ λέω ψέμματα ή τα σιχαμερά σκουλήκια;

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 13 Ιουν 2015, 11:20

Με κανένα τρόπο δεν μας απαγορεύτηκε το δικαίωμα ψήφου παρ΄όλο που δεν πληρώσαμε συνδρομή.


Σε συνέχεια της λογοκριμένης συζήτησης εδώ.

Επειδή εγώ λέω την αλήθεια και όχι τα σιχαμερά σκουλίκια, σε προκαλώ να πάς στο PPEU με δικά σου έξοδα, και χωρίς να πληρώσεις συνδρομή να ζητήσεις δικαίωμα ψήφου.

Και όταν θα φας πόρτα επειδή δεν πλήρωσες την συνδρομή, τότε θα καταλάβεις ότι λέω την αλήθεια.
Και ότι όλη η φάση γίνεται από ανθρώπους που έχουν στο μυαλό τους τα μπικικίνια, ο κύριος στόχος είναι η ευρωπαική επιχορήγηση δηλαδή να καταφέρουν οι πειρατές να λάβουν πανευρωπαικά ένα ποσοστό, και να μοιραστούν κάποιοι έξυπνοι τα λεφτά.

newpamelina

Ενημερωθείτε: Οι μπασκίνες του φόρουμ δεν επιτρέπουν edit

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 29 Ιουν 2015, 15:00

Δεν επιτρέπουν και wiki.

Έτσι αν αλλάξει η πρόταση των δανειστών μέσα στην βδομάδα, όλα τα "Ενημερωθείτε" θα είναι λάθος.

newpamelina

Ενημερωθείτε, Δημοψήφισμα σε τι θα πούμε ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 29 Ιουν 2015, 17:09

Στον ψηφοδέλτιο θα γράφει:

το πρώτο έγγραφο τιτλοφορείται «Reforms for the completion of the Current Program and Beyond» (Μεταρρυθμίσεις για την ολοκλήρωση του τρέχοντος προγράμματος και πέραν αυτού) και το δεύτερο «Preliminary Debt sustainability analysis» (προκαταρκτική ανάλυση βιωσιμότητας χρέους).



ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ;;;
ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ;;;;

newpamelina

Re: Ενημερωθείτε, Δημοψήφισμα σε τι θα πούμε ΝΑΙ ή ΟΧΙ

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 29 Ιουν 2015, 17:48

Κομπειλάδας έγραψε:
> Διαβάστε το πλήρες κείμενο των "προτάσεων" από την ΕΕ προς την Ελλάδα.
[pdf
αρχείο, 10 σελίδες στα ελληνικά - επίσημα μεταφρασμένες
]


Παραπλάνηση του Κομπειλάδας! Μην διαβάζετε τα παραπάνω. Δεν είναι αυτό το σωστό κείμενο των "προτάσεων". Δεν ξέρω αν φταίει ο Κομπειλάδας ή όχι, πάντως σίγουρα φταίνε οι μπασκίνες του φόρουμ που δεν επιτρέπουν στον Κομπειλάδας να σβήσει τα παραπλανητικά μηνύματά του.


Τα πραγματικά κείμενα είναι αυτά.

Μεταρρυθμίσεις για την ολοκλήρωση του τρέχοντος προγράμματος και για τη συνέχεια αυτού

προκαταρκτική ανάλυση βιωσιμότητας χρέους

newpamelina

IOU και νέο Νόμισμα. Η ευκαιρία χάθηκε!

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 13 Ιούλ 2015, 19:54

Πόσο αστείο είναι!!

Τα ίδια που έπαθες και εσύ Γιάνη, τα ίδια να παθαίνουμε και εμείς εδώ, στο ελάχιστο αυτό κόμμα.

Αυτή είναι η "δημοκρατία που ονειρεύονται" οι μπασκίνες και οι συνταγματάρχες.

Είναι η "δημοκρατία" τεσσάρων εκφραστών του ψεύδους που φασιστικά, περιστασιακά και "κατά περίπτωση" επιβάλλονται στην αλήθεια που φωτίζεται από μια (περιστασιακή) μειοψηφία των δύο.

Αυτή η "δημοκρατία" των τεσσάρων ανθρώπων του ψεύδους οριοθετείται, όταν ορίζουν τελεσίδικα και φασιστικά θεσμούς κατάλληλα σχεδιασμένους, τέτοιους ώστε να αποκλείεται από εδώ και στο εξής από το δικαίωμα γνώμης η μεγάλη πλειοψηφία.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: IOU και νέο Νόμισμα. Η ευκαιρία χάθηκε!

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 14 Ιούλ 2015, 16:17

Στ` αρχίδια μου οι σχολιασμοί σου μαλάκα!!!
Αυτή την αντιμετώπιση θα έχεις από εμένα από εδώ και μπρος!!
Και φυσικά: Στ` αρχίδια μου κάθε ποινή που θα μου επιβάλλουν οι Πειρατές! .... Θα έχουν δίκιο!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5078
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: IOU και νέο Νόμισμα. Η ευκαιρία χάθηκε!

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 14 Ιούλ 2015, 16:55

Ο σκοπός του Τρολ είναι να ακυρώνει ότι δουλειά προσπαθεί να κάνει το κόμμα. Είναι να διώχνει μέλη και να συκοφαντεί. Απλά αγνοήσετε το.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

newpamelina

Re: IOU και νέο Νόμισμα. Η ευκαιρία χάθηκε!

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 14 Ιούλ 2015, 18:28

laskaris_vasilis έγραψε:Στ` αρχίδια μου οι σχολιασμοί σου μαλάκα!!!


Οι σχολιασμοί δεν είναι δικοί μου.
Του Γιάνη είναι!
:)

newpamelina

Σχετικά με την άδεια χρήσης στα κείμενα μας

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 23 Ιούλ 2015, 14:02

Vassilis Perantzakis έγραψε:Μπορούμε να το αλλάξουμε με CC BY που είναι αυτό που μας καίει στην ουσία.


Και με ποιό δικαίωμα θα επιβάλεις την άδεια χρήσης σε ενα δημόσιο pad όπου όλοι μπορούν να γράψουν;

Εγώ μπορώ να θέλω να γράψω επώνυμα και με Copyright στο συγκεκριμένο Pad, δεν έχω δικαίωμα να επιλέξω τι άδεια χρήσης θα έχουν τα λόγια μου;

Νομίζω το σωστό είναι να υπάρχει ένα disclaimer check πριν ποστάρει κάποιος, που να λέει ότι γνωρίζει ότι τα λόγια του από εδώ και στο εξής θα έχουν την τάδε χρήση. Αν δεν υπάρχει αυτό , τότε είσαστε λάθος.

Επίσης είσαστε λάθος να επιβάλετε μια και μοναδική άδεια χρήσης για όλα τα συλλογικά κείμενά σας. Μπορεί να υπάρξουν περιπτώσεις που σε κάποιο κείμενο να χρειαστείτε διαφορετική άδεια χρήσης από αυτή που χρησιμοποιείτε συνήθως, και αυτό εξαρτάται από το τι κείμενο είναι και το που απευθύνεται το κείμενο.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 23 φορά/ες συνολικά

newpamelina

Πλειοψηφία 2/3

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 22 Σεπ 2015, 09:51

Αυτό που δεν καταλαβαίνω βέβαια, είναι πως ο tdiam, ενώ δεν είναι μέλος, μπορεί και γράφει εδώ:

https://forum.pirateparty.gr/viewtopic. ... 191#p86191

... όπου ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ TOY ΑΠΑΝΤΗΣΩ!!!

Ο ΚΑΡΙΟΛΗΣ Ο ADMIN ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΠΑΛΙ. ΚΑΡΙΟΛΗ ADMIN $#%#$Y^&%^%&^^^%^*%$*&*^$

Είχα και άλλες παρατηρήσεις να κάνω πάνω στην πρότασή σου για το καταστατικό tdiam, αλλά ο φασίστας ο admin δεν με αφήνει να τις κάνω, στο κατάλληλο μερος! :( :( :(

tdiam , ελπίζω να εκτίμησες την συζήτησή μας, να κατάλαβες την αξία του διαλόγου. Ελπίζω να αρχίσεις να ρίχνεις και εσύ ροχάλες στην κοτάρα τον admin, που έφτιαξε αυτό το φασιστικό μέρος (χώρος μελών) όπου απαγορεύεται ο ελεύθερος δημοκρατικός διάλογος. Με αυτό τον τρόπο, με την κατάργηση δηλαδή του ελεύθερου δημοκρατικού διαλόγου, ο admin παραπλανεί και χειραγωγεί τα μέλη του κόμματος με έντεχνες παραπλανητικές και ανούσιες ανακοινώσεις, και οδηγεί έτσι το πειρατικό στα βοθρολύματα.

Όπως καταλαβαίνεις λοιπόν, αυτός ο φαινομενικά αθώος "χώρος μελών", κρύβει μέσα του έναν απύθμενο φασισμό και έναν έντεχνο τρόπο παραπλάνησης και χειραγώγησης, στα οποία η κοτάρα και το πουλέ της είναι exper.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες