Πως οι βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 03 Απρ 2013, 23:09

Τώρα βρε zio, αν το κομμάτι που παρέθεσες, συνηγορεί στην άποψη περί "καφενέ" υπάρχει πρόβλημα, είτε στην μετάφραση είτε στην αντίληψη από μέρους μου.
Να γίνω πιο κατανοητός:
Κάποιοι εδώ μέσα χρησιμοποιούν το forum για να μιλάνε και κάποιοι άλλοι για να κλάνουν!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 03 Απρ 2013, 23:29

laskaris_vasilis έγραψε:Τώρα βρε zio, αν το κομμάτι που παρέθεσες, συνηγορεί στην άποψη περί "καφενέ" υπάρχει πρόβλημα, είτε στην μετάφραση είτε στην αντίληψη από μέρους μου.
Να γίνω πιο κατανοητός:
Κάποιοι εδώ μέσα χρησιμοποιούν το forum για να μιλάνε και κάποιοι άλλοι για να κλάνουν!!!!


Έχεις πρόβλημα στην αντίληψη. Το αν μιλάς ή κλάνεις είναι θέμα οπτικής γωνίας. Πχ αυτά που λέει ο Προκόπης, παρόλη την σοβαροφάνειά του, τα θεωρώ επιεικώς κοτσάνες, για να μην αναφερθώ στις ασυναρτησίες του οικολόγου ανταλλακτικου, προτιμώ 1000 φορές το τρολ.

Το φόρουμ είναι παιδικη χαρά που ο καθενας λέει τον πόνο του. Όπως στο καφενείο (στην επαρχία το λένε ακόμα "αγορά" παρεπιμπτόντως) ακούς διάφορα, από εύστοχες αναλύσεις και θεικές ατάκες μέχρι τους προπονητές της καρέκλας έτσι και δω έχεις την ίδια ποικιλία. Και αν λείπουν οι πιο σοβαρές κουβέντες είναι γιατί το να μιλάς με ανθρώπους με τους οποίους έχεις μηδενικά κοινά στοιχεία καταντάει κουραστικό και η συζήτηση μεταφέρεται αλλού, απλά και πολιτισμένα.

Όπως ακριβώς γινότανε στην αρχαία Αγορά (forum λατινικά) ή το καφενείο πουτην έχει αντικαστήσει στην σύγχρονη εποχή. Το ίδιο το όνομα του μέσου στο λέει. Καφενείο=Αγορά=forum. Τι δεν καταλαβαίνεις;
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό Petros » 03 Απρ 2013, 23:35

Σκεφτομαι τον τίτλο ξανά και ξανά και σκέφτομαι, μήπως το τρολλ μας τελικά είναι βαλτός...
Γιατί και αναγνωρισμένος είναι (του παρέχεται στέγη τόσο καιρό) και διαλύει την κοινότητα...

Απλά μια σκέψη... :twisted:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό baskin » 03 Απρ 2013, 23:56

To forum τελειώνει όπου να 'ναι... Υπάρχει καλύτερο και πιο σύγχρονο μέσο στο οποίο μπορεί να γίνει και δουλειά και κυρίως η πληροφορία δεν χάνεται με το σειριακό μοντέλο που έχουν τα forums. Α επίσης θα είναι με προσκλήσεις για να φωνάζεται τους φίλους σας που είναι εκτός κόμματος!.

Υ.Γ. geri δεν μου απάντησες, το βρέχεις το σφουγγάρι;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό geri » 04 Απρ 2013, 09:38

baskin έγραψε:To forum τελειώνει όπου να 'ναι... Υπάρχει καλύτερο και πιο σύγχρονο μέσο στο οποίο μπορεί να γίνει και δουλειά και κυρίως η πληροφορία δεν χάνεται με το σειριακό μοντέλο που έχουν τα forums. Α επίσης θα είναι με προσκλήσεις για να φωνάζεται τους φίλους σας που είναι εκτός κόμματος!.

Υ.Γ. geri δεν μου απάντησες, το βρέχεις το σφουγγάρι;


Δεν νομίζω να έχει νόημα η συζήτηση με πειρατικά κατακάθια σαν και σένα. Ευτυχώς ο ρόλος σου έχει γίνει πια κατανοητός. Καιρός να παραιτηθείς από την θέση που βρίσκεσαι, μιας και βρίσκεσαι εκεί χωρίς κανένας να σε έχει βάλει. Όποια καινούργια πλατφόρμα και αν στηθεί, αυτό που έχει σημασία για το μέλλον του πειρατικού είναι, αφού στηθεί η πλατφόρμα, στην συνέχεια ο διαχειριστής - admin να είναι εκλεγμένος και ελεγχόμενος από ψηφοφορίες, και όχι κατακάθι σαν και σένα.

Όλη η μούργα στους admin των πλατφόρμων του πειρατικού, τα καθιζήματα.
Και όπως λέει και ο πρόεδρος.... http://www.youtube.com/watch?v=vRmBbiqN7-A

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό geri » 04 Απρ 2013, 09:51

Vassilis Perantzakis έγραψε:
geri έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Εγώ του έδωσα πρόσβαση...


Και από που σου δόθηκε εσένα η εξουσία να διαχειρίζεσαι το κανάλι youtube; Με ποια κριτήρια αποφάσισες να πάρει το συγκεκριμένο μέλος τους κωδικούς, και όχι κάποιος άλλο μέλος; Δεν θα έπρεπε αυτό τουλάχιστον να έχει ανακοινωθεί στα πρακτικά του κόμματος; Δεν θα έπρεπε να γίνει μια ψηφοφορία, να διαλέξει το ΣτΜ;

Κάποιοι θεωρούν το κόμμα τσιφλίκι τους, και ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν. "Διορίζουν" τους φίλους τους , και έχουν καταντήσει ένα πολιτικό σχηματισμό ο οποίος θα έπρεπε να αγκαλιάζει όλους (μέσω της δημοκρατίας), μια μικρο-παρέα που ανακυκλώνεται.


Δες τον τίτλο...


2) - Ποιος θέλει; - Εγώ - Πάρτο...


Είναι αυτό διαδικασία κόμματος;
Θα σε παρέπεμπα στο θρεντ "Σοβαρότητα κόμματος" αλλά είσαστε τόσο γελοίοι που το κλειδώσατε και αυτό.

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 5

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 04 Απρ 2013, 10:11

Locked
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

geri
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: 26 Μαρ 2013, 11:18

Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 6

Δημοσίευσηαπό geri » 04 Απρ 2013, 12:02

Η συνέχεια του ιστορικού αυτού θρεντ εδώ.

Οδηγίες προς ναυτιλομένους. Πως αναγνωρίζονται οι βαλτοί Νο 6.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 6

Δημοσίευσηαπό kailor » 04 Απρ 2013, 12:10

geri έγραψε:Η συνέχεια του ιστορικού αυτού θρεντ εδώ.

Οδηγίες προς ναυτιλομένους. Πως αναγνωρίζονται οι βαλτοί Νο 6.


Και εσύ βαλτός είσαι...

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Πως βαλτοί διαλύουν κοινότητες και πως αναγνωρίζονται 6

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 04 Απρ 2013, 12:16

Locked
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 12 και 0 επισκέπτες