off-topic

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 13 Μαρ 2013, 23:36

και εγώ σ' αγαπώ! :lol:

Στα σοβαρά τώρα, υπάρχει το dejure και το defacto. Μπορεί κάποιοι λίγοι να θεωρούν τις ψηφοφορίες στο λικουιντ dejure , defacto όμως δεν είναι. Defacto χώρος ψηφοφοριών είναι αυτός με την μεγαλύτερη συμμετοχή. Όποιος και όπου και αν είναι αυτός. Επίσης, η γνώμη του καθενός θα έπρεπε να μετράει οπουδήποτε και αν επιλέξει να την εκφράσει, και είναι χρέος μιας δημοκρατικής κοινότητας να συλλέγει τις γνώμες από όπου και αν αυτές έχουν εκφραστεί. Αντίθετα ένας μοναδικός, κεντρικά ελεγχόμενος χώρος συνάθροισης ψήφων, καταντάει επικίνδυνος για την αξιοπιστία των ψηφοφοριών αλλά και για την ιδιωτικότητα των ψηφοφόρων.
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Κάποιοι άλλοι τα λένε "έξω από τα δόντια"

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 13 Μαρ 2013, 23:53

James έγραψε:Γιά περισσότεραερη ανάλυση προς τα έξοδα θα μπορούσε κάποιος να ζητήσει.


:lol: :lol: :lol:
Να ζητήσει; Δεν θα έπρεπε από μόνοι τους να τα έχουν όλα δημοσιευμένα στο ιντερνετ; Οτιδήποτε λιγότερο από κάτι σαν αυτό (και μάλιστα να είναι και στο ιντερνετ δημοσιευμένο) τους καθιστά ασύμβατους με την πειρατική αρχή της διαφάνειας. Την κόβω ότι αποκλείεται να έχουν κάτι τέτοιο....

Οπότε πρέπει να δούμε τώρα γιατί το συγκεκριμένο μέλος έχει προβεί σε τέτοια διαφήμιση της συγκεκριμένης ΜΚΟ. Αφέλεια, άγνοια ή σκοπός;
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Μαρ 2013, 00:18

Στο liquid θα ψηφιστεί το κλείσιμο του forum, ηλίθιε. Αν θυμάσαι ποιος είχε διαφωνήσει τότε. Τώρα θα κάτσω στην γωνιά μου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 14 Μαρ 2013, 00:21

baskin έγραψε:Στο liquid θα ψηφιστεί το κλείσιμο του forum, ηλίθιε. Αν θυμάσαι ποιος είχε διαφωνήσει τότε. Τώρα θα κάτσω στην γωνιά μου.


Το φόρουμ δεν πρόκειται να κλείσει, οι ψευτο-πειρατές θα κλειστούν έξω από το φόρουμ (και θα πάνε κατά διαόλου). Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουνε λεμόνια. Το ίντερνετ είναι γεμάτο φόρουμς, και η ξεφτίλα των ψευτο-πειρατών θα διαδοθεί παντού. Έχετε ήδη αποκτήσει κακό όνομα με αυτά που κάνετε, οπότε φροντίστε....μην τυχόν και δεν πιάσετε πάτο, έτσι; :roll:
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Μαρ 2013, 00:28

Ίσα μωρή, θα μας κλάσεις και μια μάντρα. Να δω τι θα κάνεις μετά...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 14 Μαρ 2013, 00:31

baskin έγραψε:Ίσα μωρή, θα μας κλάσεις και μια μάντρα. Να δω τι θα κάνεις μετά...


Τίποτα δεν θα κάνω. Θα ησυχάσω, γιατί θα έχει αποδειχτεί ότι είσαστε ψεύτες (κάτι που από πάντα υποψιαζόμουν).
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Μαρ 2013, 00:49

Πως γίνεται σε όποιον απαντάς να λέει ψέμματα ή να έχει άδικο, μόνο εσύ το ξέρεις...

Δεν ησυχάζεις μία ώρα αρχύτερα να γλυτώσει και το forum από το κλείσιμο;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 14 Μαρ 2013, 00:53

baskin έγραψε:Πως γίνεται σε όποιον απαντάς να λέει ψέμματα ή να έχει άδικο, μόνο εσύ το ξέρεις...


Απλούστατη εξήγηση. Σε όσους θεωρώ ότι έχουν δίκιο συνήθως δεν απαντάω, απαντάω κυρίως στους άδικους, στους ηλίθιους και στους ψεύτες. Γιαυτό έχω και τόσους εχθρούς άλλωστε.
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Μαρ 2013, 01:18

Ίσα μεγάλε, όλους τους ανακαλύπτεις....

Υ.Γ. Ξέρεις ότι αυτό λέγεται μανία καταδίωξης; ΤΟ ίδιο έκανε και ο διαγραμμένος, έβρισκε εχθρούς. Αυτός βέβαια είχε πάει και λίγο παρακάτω από εσένα, έκανε και φίλους. Εσύ είσαι σαν την καλαμιά στον κάμπο...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

ραπάνι2
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: 13 Μαρ 2013, 12:36

Re: Θέλετε να το υπογράψουμε ως κόμμα?

Δημοσίευσηαπό ραπάνι2 » 14 Μαρ 2013, 01:23

Μα δεν είμαι εδώ για να κάνω φίλους.
Είμαι εδώ για να κατακρίνω οποιονδήποτε και οτιδήποτε θεωρώ παράλογο, ηλίθιο ή άδικο.
Τους φίλους μου τους κάνω στην πραγματική ζωή. Δεν κάνω φίλους κάτω από το βλέμμα του μεγάλου αδελφού, ούτε θέλω ο μεγάλος αδελφός να γνωρίζει τους φίλους μου.
"Πάταξον μεν, άκουσον δε"


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες