Χρωστάω και εγώ…

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Χρωστάω και εγώ…

Δημοσίευσηαπό gounara » 09 Νοέμ 2012, 21:56

μετα απο ολα αυτα το μονο που θελω να πω ειναι χριστινα χαρηκα που σε γνωρισα απο κοντα τα υπολοιπα σε αλλο θεμα
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Κώστας Χαμπίπης
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 22 Απρ 2012, 18:27
Τοποθεσία: Σίκινος (Κυκλάδες)
Επικοινωνία:

Re: Χρωστάω και εγώ…

Δημοσίευσηαπό Κώστας Χαμπίπης » 10 Νοέμ 2012, 11:54

Offline ο κόσμος κερδίζεται! Όχι πίσω από το μόνιτορ.
Το ασπάζομαι απόλυτα.
Καλή δουλεια Χριστίνα!!!! :D

logi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 20:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χρωστάω και εγώ…

Δημοσίευσηαπό logi » 10 Νοέμ 2012, 16:41

+1 σε όλα!!

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Χρωστάω και εγώ…

Δημοσίευσηαπό pav » 12 Νοέμ 2012, 14:44

Όλα πολύ ωραία και ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να τα γράψεις κι εδώ, για εμάς που δεν μπορέσαμε να είμαστε εκεί.

Έχω μια ερώτηση για το παρακάτω, το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου εδώ και δύο μέρες και δεν μου κάθεται καλά.

ekfrasi έγραψε:Χ: Ε, είναι ο κανόνας που λέει, οποιοδήποτε… οι οποιοσδήποτε 3 Πειρατές αν πραγματικά συμφωνήσουν για 1 θέμα μπορούν να εκπροσωπήσουν το κόμμα. Και αυτό είχε ξεκινήσει στη Σουηδία όπου στο διάστημα που είχανε 50,000 μέλη, τα τελευταία 6 χρόνια δεν έγινε ποτέ abuse. Στην Ελλάδα φοβόμαστε λίγο να δώσουμε δύναμη στον απλό πολίτη, να το πω έτσι, ή στο απλό μας μέλος. Λύνει προβλήματα ταχύτητας και θα πω το προχθεσινό παράδειγμα με τον Κώστα τον Βαξεβανη. Αν ίσχυε αυτό θα είχαμε βγάλει ανακοίνωση, ο χρόνος ανταπόκρισης στη Σουηδία μου φαίνεται είναι 20 λεπτά, θα μπορούσαμε να το είχαμε λύσει σε μισή ώρα και να ήμασταν σε όλα τα media πρώτοι. Το σχολιάσαμε… ασχέτως τι σχολιάσαμε. Δε πρέπει να φοβόμαστε, ε, τη γνώμη του Τάκη, του Δημήτρη, του Μάκη αν υπάρξει ομοφωνία.


Μήπως όμως αυτό μπορεί να λειτουργήσει μόνο όταν πρόκειται για θέματα που βασίζονται σε κάποιες βασικές αρχές; Διότι για οτιδήποτε άλλο έχουμε δει πως υπάρχουν οι 3 πειρατές που συμφωνούν, αλλά (εκ των υστέρων) υπάρχουν άλλοι τρεις που διαφωνούν.

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Χρωστάω και εγώ…

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 12 Νοέμ 2012, 15:41

pav έγραψε:Μήπως όμως αυτό μπορεί να λειτουργήσει μόνο όταν πρόκειται για θέματα που βασίζονται σε κάποιες βασικές αρχές; Διότι για οτιδήποτε άλλο έχουμε δει πως υπάρχουν οι 3 πειρατές που συμφωνούν, αλλά (εκ των υστέρων) υπάρχουν άλλοι τρεις που διαφωνούν.


Αυτό το έκαναν και το κάνουν τόσο πετυχημένα εκεί γιατί έχουν ξεκάθαρες και λίγες αρχές και ασχολούνται μόνο με αυτά που τους αφορούν.
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες