Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 09:47

Ένα μεγάλο μέρος το είδα live, και όπως είδα υπήρχαν πολλά αρνητικά.

1) Δεν ψηφίστηκαν πρωτοποριακά θέματα. Και υποτίθεται ότι προσπαθούμε να είμαστε προτωπόροι.
2) Εάν είναι δυνατόν 1,30+ ώρα για μια καταμέτρηση 65 ψηφοφόρων. Δηλαδή έτσι και υπήρχαν 300+ μέλη μόνο μία μέρα θα ήταν η καταμέτρηση?
3) Εάν είναι δυνατόν να μην ψηφίζονται είτε θετικά είτε αρνητικά κάποιες προτάσεις γιατί δεν υπάρχει απαρτία. Έλεος πιά, τότε τι στο καλό πήγατε να κάνετε στο συνέδριο, απλώς να παρακολουθήσετε.?
4) Απαράδεκτο του ότι δεν υπήρχε έστω ένα δελτίο τύπου για το τι γίνεται στο συνέδριο.
5) Επίσης με την λήξη του συνεδρίου ούτε εκεί υπήρχε κάποια ανακοίνωση, ή δελτίο τύπου.
6) Εντελώς απαράδεκτη η εικόνα που φαινόταν προς τα έξω, ειδικά την 1η μέρα, διότι υπήρχε μόνο εικόνα χωρίς ήχο στο ustream και μάλιστα πάρα πολύ θολή ώστε καν να μην διακρίνονται εάν είναι άνθρωποι. Πάλι καλά υπήρχε και το mumble. Και να σκεφτείτε ότι κάποια στιγμή ήταν περίπου online ταυτόχρονα άνω των 40+ θεατών (στο ustream).
7) 2η ημέρα, καλύτερα τα πράγματα διότι στην μισή ημέρα η εικόνα ήταν αρκετή βελτιωμένη αλλά ευτυχώς φτιάξατε και τον ήχο. Δυστυχώς mumble, δεν κάνατε καν τον κόπο να το ανοίξετε για την 2η μέρα. Αλλά και το livestream και τις 2 μέρες έπαιζε για λίγο και μετά κοβόταν και ξεχνούσατε να το ξαναανάψετε.

Μία εικόνα από την 2η ημέρα για να δείτε πόσο χάλια φαινόταν η θολή εικόνα και φανταστείτε ότι χάλια ήταν και η 1η ημέρα και μάλιστα κολλημένη εκεί με την ώρα χωρίς ήχο κιόλας:

Εικόνα

Υπάρχουν και άλλα δεκάδες αρνητικά αλλά αυτά ήταν τα πιο βασικά που θεωρώ εγώ.

Περίμενα ότι θα αλλάξουν τα πράγματα αλλά μου φαίνεται ότι οι περισσότεροι φοβηθήκατε να γίνει μεγάλη αλλαγή. Σημασία έχει ότι όλοι μας μάθαμε πράγματα, διότι πρώτη φορά γινόταν αυτό. Ελπίζω στο επόμενο συνέδριο να είμαστε καλύτεροι.

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 09:50

kailor έγραψε:Σημασία έχει ότι όλοι μας μάθαμε πράγματα, διότι πρώτη φορά γινόταν αυτό. Ελπίζω στο επόμενο συνέδριο να είμαστε καλύτεροι.

τώρα που τα μάθαμε είναι αργά ... :evil:

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 09:54

Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:Σημασία έχει ότι όλοι μας μάθαμε πράγματα, διότι πρώτη φορά γινόταν αυτό. Ελπίζω στο επόμενο συνέδριο να είμαστε καλύτεροι.

τώρα που τα μάθαμε είναι αργά ... :evil:


Για την εικόνα και τον ήχο προσωπικά τηλεφώνησα κυριακή πρωί για να πω να το διορθώσουν, και η απάντηση που πήρα για την εικόνα συγκεκριμένα είναι ότι για την προστασία είπαν να την κάνουν την εικόνα full blur (εντελώς θολή).

Για τον ήχο, ευτυχώς το φτιάξανε. Αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δώσαμε προς τα έξω τη χειρότερη εικόνα που μπορούσαμε, διότι ακόμα και ένα 10χρονο ξέρει να βάλει μια webcam και να έχει και ήχο.

Για τα άλλα πράγματα μαθαίνουμε, καινούριοι είμαστε ακόμη.

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 09:59

kailor έγραψε:
Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:Σημασία έχει ότι όλοι μας μάθαμε πράγματα, διότι πρώτη φορά γινόταν αυτό. Ελπίζω στο επόμενο συνέδριο να είμαστε καλύτεροι.

τώρα που τα μάθαμε είναι αργά ... :evil:


Για την εικόνα και τον ήχο προσωπικά τηλεφώνησα κυριακή πρωί για να πω να το διορθώσουν, και η απάντηση που πήρα για την εικόνα συγκεκριμένα είναι ότι για την προστασία είπαν να την κάνουν την εικόνα full blur (εντελώς θολή).

Για τον ήχο, ευτυχώς το φτιάξανε. Αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δώσαμε προς τα έξω τη χειρότερη εικόνα που μπορούσαμε, διότι ακόμα και ένα 10χρονο ξέρει να βάλει μια webcam και να έχει και ήχο.

Για τα άλλα πράγματα μαθαίνουμε, καινούριοι είμαστε ακόμη.

μαθήματα πως παραπλανούμε τον κόσμο να μου λείπουν, αν είναι αυτό το καινούριο λειτουργικό συγνώμη αλλά το ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, ΣΥΡΙΖΑ, και ένα κάρο άλλα εχουν καλύτερο λειτουργικό από μας και ποιο αποδοτικό. :twisted:

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 10:00

Rainmaker έγραψε:μαθήματα πως παραπλανούμε τον κόσμο να μου λείπουν, αν είναι αυτό το καινούριο λειτουργικό συγνώμη αλλά το ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, ΣΥΡΙΖΑ, και ένα κάρο άλλα εχουν καλύτερο λειτουργικό από μας και ποιο αποδοτικό. :twisted:


που πάει το "παραπλανούμε"???

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 10:02

kailor έγραψε:
Rainmaker έγραψε:μαθήματα πως παραπλανούμε τον κόσμο να μου λείπουν, αν είναι αυτό το καινούριο λειτουργικό συγνώμη αλλά το ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, ΣΥΡΙΖΑ, και ένα κάρο άλλα εχουν καλύτερο λειτουργικό από μας και ποιο αποδοτικό. :twisted:


που πάει το "παραπλανούμε"???

πες μου σε παρακαλώ ποσες βασικές αρχές έχουμε και ποιες (ακόμα και πρίν το συνέδριο)?

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 10:04

Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:
Rainmaker έγραψε:μαθήματα πως παραπλανούμε τον κόσμο να μου λείπουν, αν είναι αυτό το καινούριο λειτουργικό συγνώμη αλλά το ΠΑΣΟΚ, ΝΔ, ΚΚΕ, ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ, ΣΥΡΙΖΑ, και ένα κάρο άλλα εχουν καλύτερο λειτουργικό από μας και ποιο αποδοτικό. :twisted:


που πάει το "παραπλανούμε"???

πες μου σε παρακαλώ ποσες βασικές αρχές έχουμε και ποιες (ακόμα και πρίν το συνέδριο)?


πριν το συνέδριο 22. Θες να κάτσω να σου τις γράψω επιγραμματικά.??

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 10:07

kailor έγραψε:
πριν το συνέδριο 22. Θες να κάτσω να σου τις γράψω επιγραμματικά.??

οχι!
γιατί απλά δεν το γνωρίζεις είναι τρεις

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 10:08

Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:
πριν το συνέδριο 22. Θες να κάτσω να σου τις γράψω επιγραμματικά.??

οχι!
γιατί απλά δεν το γνωρίζεις είναι τρεις


το είπε ο πρώτος σε ψήφους της διοικούσας επιτροπής και συμφωνούνε 37 ψηφοφόροι και αρκετά μέλη που βγήκαν στην διοικούσα επιτροπή.

Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 10:10

Rainmaker έγραψε:
Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:
πριν το συνέδριο 22. Θες να κάτσω να σου τις γράψω επιγραμματικά.??

οχι!
γιατί απλά δεν το γνωρίζεις είναι τρεις


το είπε ο πρώτος σε ψήφους της διοικούσας επιτροπής και συμφωνούνε 37 ψηφοφόροι και αρκετά μέλη που βγήκαν στην διοικούσα επιτροπή.

μη μου ζητήσεις να σου τις πω με το ζόρι τις ακούσαμε και μεις


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες