Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
Rainmaker

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 07 Νοέμ 2012, 12:07

Κομπειλάδας έγραψε: η ΔΕ έχει επιπλέον και το «δικαίωμα» να ενεργεί και ως εκπρόσωπος του κόμματος.

όχι ''δικαίωμα'' ''υποχρέωση'' αλλιώς για ποιο λόγο ψηφιστίκανε για να είναι γλάστρες? ή να το παιζουν αμεσοδημοκράτες και να μοιράζουν τις υποχρεώσεις τους σε άλλους?

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 07 Νοέμ 2012, 12:16

Rainmaker έγραψε:
Κομπειλάδας έγραψε: η ΔΕ έχει επιπλέον και το «δικαίωμα» να ενεργεί και ως εκπρόσωπος του κόμματος.

όχι ''δικαίωμα'' ''υποχρέωση'' αλλιώς για ποιο λόγο ψηφιστίκανε για να είναι γλάστρες? ή να το παιζουν αμεσοδημοκράτες και να μοιράζουν τις υποχρεώσεις τους σε άλλους?


Σωστός, δικό μου "λαγκάρισμα", σε αυτό έχεις δίκιο. Βασικά, έχεις δίκιο σε πολλά, όμως με τον τρόπο που τα λες, μας "χάνεις". Βάλε ένα χεράκι να το πάμε όλοι μαζί εκεί που πρέπει να πάει και όταν είναι να "γκρινιάξεις" θα σε ακούσουμε όλοι πιο προσεκτικά, εγώ μόνο αυτό ζητάω από εσένα (και από όλους μας). ;)
здравствуйте

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 07 Νοέμ 2012, 12:23

Το Συνέδριο ήταν το πρώτο σκαλί για βρεθούμε και να τα "βρούμε", για να μιλάμε σε "πρόσωπα" και όχι σε "οθόνες", αλληλομαθευτήκαμε...
Δεν τελείωσε τίποτα, ξεκίνησαν όμως πολλά και εδώ θα είμαστε (αν μας εχει ο θεός καλά) να βρούμε όλες τις "γκουφιές" μας για να τις διορθώσουμε.
Έχουμε "έναν κουβά μισογεμάτο γάλα", μην κάνουμε το λάθος και τον κλωτσήσουμε... αυτή είναι και η μόνη παράκληση μου. :|

(συγνώμη για τα απανωτά ποστ, αλλά δεν θέλω να "ξεφύγει" και να μείνουμε μόνο στην γκρίνια και χωρίς να προσπαθούμε για την βελτίωση, όπου αυτή είναι απαραίτητη).
здравствуйте

djlk
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 31 Μαρ 2012, 21:29

Re: Τα αρνητικά του Συνεδρίου

Δημοσίευσηαπό djlk » 07 Νοέμ 2012, 13:53

Σίμο νομίζω ότι με κάλυψες κατά ένα μεγάλο ποσοστό αλλά θα περιμένω να δω στην πράξη ποια θα είναι η επικοινωνιακή πολιτική της νέας ΔΕ και τα ξαναλέμε επί του θέματος. Όσο για τη γκρίνια που λες δεν ξέρω αν απευθύνεσαι και σε μένα αλλά όσο με αφορά προσπαθώ να είμαι καλοπροαίρετος και να αποφεύγω τη μιζέρια. Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι το άνοιγμα του κόμματος στο ευρύ κοινό και αν αυτό το πετύχει η νέα ΔΕ δεν έχω πρόβλημα.
(Ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country.
John F. Kennedy)
Κύρου Ηλίας


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες