Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 22:28

baskin έγραψε:Χρήστο, στο συνέδριο δεν υπήρχε χρόνος γιατί είχαμε προτάσεις που δεν έπρεπε να έχουν φτάσει καν στο συνέδριο. Δεν έγινε πότε ξεσκαρτάρισμα, σύμπτυξη, πρόκριση κλπ.

Θυμήσου πάλι ποιος γκρίνιαζε πριν το συνέδριο, αλλά όλοι "δυσκολεύονται" εδώ μέσα...


πάντως μαθαίνουμε οπότε στο επόμενο συνέδριο πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα και να μην συμβούν τουλάχιστον τα ίδια λάθη.

Rainmaker

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 22:42

kailor έγραψε:
baskin έγραψε:Χρήστο, στο συνέδριο δεν υπήρχε χρόνος γιατί είχαμε προτάσεις που δεν έπρεπε να έχουν φτάσει καν στο συνέδριο. Δεν έγινε πότε ξεσκαρτάρισμα, σύμπτυξη, πρόκριση κλπ.

Θυμήσου πάλι ποιος γκρίνιαζε πριν το συνέδριο, αλλά όλοι "δυσκολεύονται" εδώ μέσα...


πάντως μαθαίνουμε οπότε στο επόμενο συνέδριο πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα και να μην συμβούν τουλάχιστον τα ίδια λάθη.

Αισιόδοξο σε βλεπω :twisted:

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό kailor » 05 Νοέμ 2012, 22:44

Rainmaker έγραψε:
kailor έγραψε:
baskin έγραψε:Χρήστο, στο συνέδριο δεν υπήρχε χρόνος γιατί είχαμε προτάσεις που δεν έπρεπε να έχουν φτάσει καν στο συνέδριο. Δεν έγινε πότε ξεσκαρτάρισμα, σύμπτυξη, πρόκριση κλπ.

Θυμήσου πάλι ποιος γκρίνιαζε πριν το συνέδριο, αλλά όλοι "δυσκολεύονται" εδώ μέσα...


πάντως μαθαίνουμε οπότε στο επόμενο συνέδριο πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για όλα και να μην συμβούν τουλάχιστον τα ίδια λάθη.

Αισιόδοξο σε βλεπω :twisted:


Οραία τι θα κερδίσω τότε έτσι και δεν είμαι αισιόδοξος???

Rainmaker

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 22:46

Εντωμεταξυ κατεστρεψα τα χαρτια που είχα με το καταστατικο και δεν έχω τις αλλαγες για να δώ αν ψηφίστηκε τίποτα σε ηλεκτρονικό συνέδριο αν και έχω την αίσθηση ότι δεν ψηφίστηκε τίποτα.

Rainmaker

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 05 Νοέμ 2012, 22:48

kailor έγραψε:
Οραία τι θα κερδίσω τότε έτσι και δεν είμαι αισιόδοξος???

Δεν ξέρω τι θα κερδίσεις αλλα ξέρω τι θα χασεις :twisted:

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό mankasp » 05 Νοέμ 2012, 22:54

Rainmaker έγραψε:Εντωμεταξυ κατεστρεψα τα χαρτια που είχα με το καταστατικο και δεν έχω τις αλλαγες για να δώ αν ψηφίστηκε τίποτα σε ηλεκτρονικό συνέδριο αν και έχω την αίσθηση ότι δεν ψηφίστηκε τίποτα.


Το πιο κοντινο ειναι το νεο αρθρο 7 και η απσυνδεση του προγραμματος απο το συνεδριο. Υπαρχει πλεον η δυνατοτητα να γινονται παραπανω πραγματα ηλεκτρονικά. Οτιδηποτε για ηλεκτρονικο συνεδριο δεν περασε κατα την αποψη μου γιατι δεν ηταν πληρες. Εδω είμαστε να κατεβασουμε καλητερη προταση την επομενη φορα.
https://twitter.com/e_kastrinakis

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Νοέμ 2012, 00:00

Rainmaker έγραψε:Εντωμεταξυ κατεστρεψα τα χαρτια που είχα με το καταστατικο και δεν έχω τις αλλαγες για να δώ αν ψηφίστηκε τίποτα σε ηλεκτρονικό συνέδριο αν και έχω την αίσθηση ότι δεν ψηφίστηκε τίποτα.


Αν αναφέρεσαι στις προτάσεις για τα e-συνέδρια. Ήταν επιεικώς απαράδεκτες. Δεν κάνεις e-συνέδρια με φιλολογίες. Είναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ τεχνικό το ζήτημα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Rainmaker

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 06 Νοέμ 2012, 00:30

baskin έγραψε:
Rainmaker έγραψε:Εντωμεταξυ κατεστρεψα τα χαρτια που είχα με το καταστατικο και δεν έχω τις αλλαγες για να δώ αν ψηφίστηκε τίποτα σε ηλεκτρονικό συνέδριο αν και έχω την αίσθηση ότι δεν ψηφίστηκε τίποτα.


Αν αναφέρεσαι στις προτάσεις για τα e-συνέδρια. Ήταν επιεικώς απαράδεκτες. Δεν κάνεις e-συνέδρια με φιλολογίες. Είναι ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ τεχνικό το ζήτημα.

Θα μπορούσαμε για αρχη ένα άρθρο απλο να κατεβει πχ. Μπορουμε να έχουμε e-συνέδρια τις προυποθεσεις θα τις αποφασησει...σένα αμεσοδημοκρατικο κόμμα θα την αποφάσιζε το σώμα των μελών με ψηφοφορία στους πειρατες ότι πει η ΔΕ.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Νοέμ 2012, 00:35

Το θεωρώ τόσο αυτονόητο να φτάσουμε σε ψηφιακά συνέδρια που αρκούν άλλες αλλαγές στο καταστατικό και όχι η θεσμοθέτηση τους.

Όπως είπα και πριν το συνέδριο. Όσο λιγότερα πράγματα έχει το καταστατικό, τόσο πιο δημοκρατικό είναι.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Rainmaker

Re: Καμιά ανακοίνωση του το τι συμβαίνει.

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 06 Νοέμ 2012, 00:37

baskin έγραψε:Το θεωρώ τόσο αυτονόητο να φτάσουμε σε ψηφιακά συνέδρια που αρκούν άλλες αλλαγές στο καταστατικό και όχι η θεσμοθέτηση τους.

Όπως είπα και πριν το συνέδριο. Όσο λιγότερα πράγματα έχει το καταστατικό, τόσο πιο δημοκρατικό είναι.

Τι δημοκρατικο όταν ολα είναι μαζεμένα στα όργανα του κόμματος πλάκα με κανείς!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες