Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Νοέμ 2012, 19:18

Ο νταλγκάς σου βρε Στράτο είναι που σου θίξαμε τα "ασύγχρονα" συστήματα;
Μήπως θα έπρεπε να ανησυχείς που ακόμα και τώρα δεν γνωρίζω αν έχουμε Internet διότι εμένα δεν μου "κόβει"και δεν έχω βοήθεια από πουθενά;;;;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 19:25

ΠΟΤΕ, ΠΩΣ και ΠΟΙΟΝ αναζήτησες και δεν πήρες απάντηση;

Υ.Γ. Για την εγκατάσταση του internet, υπήρξε εθελοντής (που να μην είναι 500χλμ μακρυά) ο οποίος είχε θέσει το κινητό του στην διάθεση του προεδρείου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Νοέμ 2012, 19:26

Και επειδή η υποκρισία έχει όρια:
Εγώ προσωπικά, δεν έχω στείλει μήνυμα στον λογαριασμό της ΙΤ και ζητώ βοήθεια;;;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Νοέμ 2012, 19:27

Ο σιμος είναι στην μαιλινγκ λιστ της ΙΤ. Υπεθεσα ότι είδε τι είπε ο φοίβος (ότι μπορούσε δηλαδή για την Τετάρτη), και τα προώθησε στο υπόλοιπο προεδρείο. Προφανώς η υπόθεση ήταν εσφαλμένη, και η μαλακια δικιά μου. 

Παρακαλώ επικεντρωθειτε και οι δυο στο να βρισετε εμένα, και όχι ο ένας τον άλλον.


Αύριο 5πμ θα είμαι Αθήνα. Θα έχουμε πρόσβαση στην αίθουσα τότε; Πάω και μόνος μου αν χρειαστεί και δεν μπορει το αθηναϊκό προεδρείο, να το δω...
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 19:28

laskaris_vasilis έγραψε:Και επειδή η υποκρισία έχει όρια:
Εγώ προσωπικά, δεν έχω στείλει μήνυμα στον λογαριασμό της ΙΤ και ζητώ βοήθεια;;;


Έχει απαντήσει ο Φοίβος με το κινητό του. Αλλά μάλλον δεν ενδιαφέρθηκε κανείς να τον ενοχλήσει...

Υ.Γ. Δεν έχω δει κάποιο τέτοιο μήνυμα, πέραν από αυτού που αναφέρει ο Ανδριανός. Τα archives είναι εδώ, για δείξε το μήνυμα σου;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Yiannis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 587
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 12:47
Τοποθεσία: Athens

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό Yiannis » 01 Νοέμ 2012, 19:33

Βρε Βασίλη χρειαζόταν όλο αυτό το "ειρωνικό" thread;

Το τηλέφωνο μου το έχεις και σε κάθε περίπτωση θα μπορούσα να βοηθήσω αν ήξερα ότι υπήρχε πρόβλημα.. Απλά λόγω δουλειάς δεν θα μπορούσα να είμαι πρωινές ώρες στο χώρο του συνεδρίου..
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 19:56

Για να αποκατασταθεί η αλήθεια. Το μόνο αίτημα που προωθήθηκε στην IT (και αυτό κατόπιν ενοχλήσεως του Ανδριανού και με δικιά του δημοσίευση) ήταν για την εγκατάσταση της ADSL. Για την συγκεκριμένη εργασία προσφέρθηκε ο Φοίβος και έδωσε και το κινητό του.

Τα archives της λίστας υπάρχουν, το forum είναι εδώ οπότε... (επίσης αν θέλετε βγάζω και τις εισερχόμενες στο κινητό μου για τους τελευταίους δύο μήνες).

Όλα τα υπόλοιπα είναι παραφιλολογία.

Υ.Γ. Είχα ανοίξει project στο κουμπάσο για την οργάνωση του συνεδρίου, μήνες πριν, κανείς δεν αξιώθηκε να το χρησιμοποιήσει ώστε ΤΑ ΠΑΝΤΑ να είναι καταγεγραμμένα και διάφανα (και σαν τυρί για εθελοντές). Η κρυψίνοια, οι παρωχημένοι τρόποι οργάνωσης καθώς και η μανία κάποιων να μην προσπαθήσουν να μάθουν κάτι νέο οδηγούν σε τέτοιες καταστάσεις (my 2 asynchronous cents).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Νοέμ 2012, 20:12

baskin έγραψε:Για να αποκατασταθεί η αλήθεια. Το μόνο αίτημα που προωθήθηκε στην IT (και αυτό κατόπιν ενοχλήσεως του Ανδριανού και με δικιά του δημοσίευση) ήταν για την εγκατάσταση της ADSL. Για την συγκεκριμένη εργασία προσφέρθηκε ο Φοίβος και έδωσε και το κινητό του.

Τα archives της λίστας υπάρχουν, το forum είναι εδώ οπότε... (επίσης αν θέλετε βγάζω και τις εισερχόμενες στο κινητό μου για τους τελευταίους δύο μήνες).

Όλα τα υπόλοιπα είναι παραφιλολογία.

Υ.Γ. Είχα ανοίξει project στο κουμπάσο για την οργάνωση του συνεδρίου, μήνες πριν, κανείς δεν αξιώθηκε να το χρησιμοποιήσει ώστε ΤΑ ΠΑΝΤΑ να είναι καταγεγραμμένα και διάφανα (και σαν τυρί για εθελοντές). Η κρυψίνοια, οι παρωχημένοι τρόποι οργάνωσης καθώς και η μανία κάποιων να μην προσπαθήσουν να μάθουν κάτι νέο οδηγούν σε τέτοιες καταστάσεις (my 2 asynchronous cents).


Θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις;;;
Δικαίωμά σου.
Αλλά..... όχι "αβρόχοις ποσί". "Αμερικανιές" δεν περνάνε απέναντί μου!!!
Υπήρξε αίτημα από το "Προεδρείο", υπήρξε ενημέρωση από τον Ανδριανό, ως προς τις απαιτήσεις, και εκεί έκλεισε όλο το ζήτημα!!
Για τον Φοίβο, πρώτη φορά το ακούω!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Νοέμ 2012, 20:21

Πέρα από όλα τα παράπονα και τις διαφωνίες που μπορεί να έχω.... Αναρωτιέμαι:
Θέλουμε να είμαστε "τυπολάτρες"; Να βάζουμε για ψήφισμα και το "κατούρημα";
Είμαι (πολύ ή λίγο) Πειρατής!!!!
Οι "τύποι" με ενοχλούν!!!
..... Να πάρω την άγουσα προς την γκιλοτίνα;;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Νοέμ 2012, 20:25

laskaris_vasilis έγραψε:..... Να πάρω την άγουσα προς την γκιλοτίνα;;


https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες