Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Νοέμ 2012, 20:25

laskaris_vasilis έγραψε:..... Να πάρω την άγουσα προς την γκιλοτίνα;;


https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 20:29

laskaris_vasilis έγραψε:
baskin έγραψε:Για να αποκατασταθεί η αλήθεια. Το μόνο αίτημα που προωθήθηκε στην IT (και αυτό κατόπιν ενοχλήσεως του Ανδριανού και με δικιά του δημοσίευση) ήταν για την εγκατάσταση της ADSL. Για την συγκεκριμένη εργασία προσφέρθηκε ο Φοίβος και έδωσε και το κινητό του.

Τα archives της λίστας υπάρχουν, το forum είναι εδώ οπότε... (επίσης αν θέλετε βγάζω και τις εισερχόμενες στο κινητό μου για τους τελευταίους δύο μήνες).

Όλα τα υπόλοιπα είναι παραφιλολογία.

Υ.Γ. Είχα ανοίξει project στο κουμπάσο για την οργάνωση του συνεδρίου, μήνες πριν, κανείς δεν αξιώθηκε να το χρησιμοποιήσει ώστε ΤΑ ΠΑΝΤΑ να είναι καταγεγραμμένα και διάφανα (και σαν τυρί για εθελοντές). Η κρυψίνοια, οι παρωχημένοι τρόποι οργάνωσης καθώς και η μανία κάποιων να μην προσπαθήσουν να μάθουν κάτι νέο οδηγούν σε τέτοιες καταστάσεις (my 2 asynchronous cents).


Θες να δημιουργήσεις εντυπώσεις;;;
Δικαίωμά σου.
Αλλά..... όχι "αβρόχοις ποσί". "Αμερικανιές" δεν περνάνε απέναντί μου!!!
Υπήρξε αίτημα από το "Προεδρείο", υπήρξε ενημέρωση από τον Ανδριανό, ως προς τις απαιτήσεις, και εκεί έκλεισε όλο το ζήτημα!!
Για τον Φοίβο, πρώτη φορά το ακούω!!!!


Καμία εντύπωση είναι όλα ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ και ανοιχτά σε όλους. Συνεχίζεις να φιλολογείς, αντί να αναφέρεσαι στην ουσία...

Ο Ανδριανός μετέφερε στην λίστα της IT (όπου όλα είναι γραμμένα) κάποια θέματα που του ειπώθηκαν προφορικά στο mumble (sic) (και αυτό μετά από δική του πρωτοβουλία και μία εβδομάδα πριν το συνέδριο, μέχρι τότε η ενημέρωση πήγαινε σύννεφο...). Από εκεί και πέρα ούτε εγώ πήρα απάντηση από το προεδρείο στις ερωτήσεις που έκανα στο ίδιο thread όπου συνομιλούσε και εκπρόσωπος του προεδρείου.

Τις εντυπώσεις κράτα τις για τον εαυτό σου. Εγώ έχω μάθει να δουλεύω οργανωμένα και όχι με τηλέφωνα και προφορικά αιτήματα...(ειδικά όταν είμαι 200 χλμ μακρυά και οι συνεργάτες 1000 χλμ πιο πέρα...).

Υ.Γ. Άσε που έχεις και το κινητό μου...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Νοέμ 2012, 21:10

Άρα, θα πρέπει να αναπτύξουμε ένα σύστημα αιτήσεων, πρωτοκόλλησης, αρχειοθέτησης!!!!!
Ο συγχρωτισμός που, έμμεσα, προσδοκά η άμεση Δημοκρατία, πάει περίπατο!

Και για να μην μου τα πρήζετε: Τα κινητά των μελών που γνωρίζω, είναι "Ιερά"!!
Χωρίς προηγούμενη συνεννόηση, δεν υπάρχει περίπτωση να τα ενοχλήσω!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 21:19

Το να κάνεις ένα post στο forum ή σε μια mailing list δεν είναι γραφειοκρατία Βασίλη, ξεκόλλα. Επίσης το ίδιο ισχύει και για την οργάνωση ενός project στο Κουμπάσο (εκτός κι αν θεωρείς 1-2 εκατομμύρια χρήστες παγκοσμίως γραφειοκράτες).

Παρ' το αλλιώς και ξεκόλλα από την παρωχημένη νοοτροπία συντονισμού και εργασίας.

Αν είχες πρόβλημα με τους OTEτζήδες, μπορούσες να πάρεις τηλέφωνο και να μιλήσω εγώ. Είναι αρκούντως σοβαρός λόγος.

Το να βγαίνεις μετά και να ειρωνεύεσαι, όταν δεν υπάρχει η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ενημέρωση για τα οργανωτικά ζητήματα, είναι άστοχο. Τα νύχια μας θέλεις να μυρίζουμε;

Υ.Γ. Επιπλέον AP φέρνουμε από Σύρο, γιατί δεν απαντήθηκε το ερώτημα προς το προεδρείο (τον εκπρόσωπο του στην λίστα της IT). Επίσης Laser εκτυπωτής έρχεται από την Σίφνο, γιατί και πάλι δεν γνωρίζουμε τι έχει γίνει με αυτό. Αν ο Σίμος φέρει τα καλώδια ethernet (κουλούρα), όλα θα γίνουν ok. 7:30 το πρωί του Σαββάτου θα είμαστε εκεί εφόσον υπάρχει κάποιος να ανοίξει.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό anestis » 01 Νοέμ 2012, 21:27

Τώρα που τέλειωσε το μάλωμα, να αποσύρουμε το thread ?
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ευχαριστίες προς τη ομάδα IT

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 21:28

anestis έγραψε:Τώρα που τέλειωσε το μάλωμα, να αποσύρουμε το thread ?


Γιατί να το αποσύρουμε; Να μείνει εδώ να φαίνεται. Εγώ προσωπικά δεν ντρέπομαι.

Υ.Γ. Όλο το "Συνέδριο" θα πάει αρχείο κάποια στιγμή.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες