Επικύρωση Καταστατικού

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 14:49

Κομπειλάδας έγραψε:Όποτε το θέλουν οι νησιώτες και οποιοδήποτε άλλος μπορούν να θέσουν ότι θέλουν.
:shock:


Να είσαι έτοιμος στις 10:00 το Σάββατο να κάνεις παραλαβή του αιτήματος. 8-)

Υ.Γ. έχω κάνει και ήδη επίσημο αίτημα με pm στον αρμόδιο λογαριασμό του συνεδρίου, οπότε μπορείς να θεωρείς το αίτημα ενεργό. Αν το θέλετε και εγγράφως θα το κάνουμε επί τόπου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 01 Νοέμ 2012, 14:51

Είμαι και είμαστε (στο Προεδρείο) σε ετοιμότητα να παραλάβουμε ότι θέλουν τα μέλη του κόμματος εδω και 2+ μήνες ανελειπώς.
здравствуйте

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 15:12

Κομπειλάδας έγραψε:Είμαι και είμαστε (στο Προεδρείο) σε ετοιμότητα να παραλάβουμε ότι θέλουν τα μέλη του κόμματος εδω και 2+ μήνες ανελειπώς.


Δεν αμφέβαλα ποτέ περί αυτού. Άρα να θεωρήσω το αίτημα παραληφθέν;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό anestis » 01 Νοέμ 2012, 17:05

Ναι, τo Συνέδριο (ως όργανο) μπορεί να αποφασίσει την επίσπευση των ψηφοφοριών της Κυριακής,
αφού δεν θέλει να το κάνει το Προεδρείο (δικαίωμά του, για να μην παρεξηγηθώ)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό Z53 » 01 Νοέμ 2012, 19:40

Θέλετε να ψηφίσουμε για ΔΕ και ΕΔ χωρίς να ξέρουμε ποιοί είναι και να ακούσουμε δυο λόγια για το τι προτίθενται να κάνουν ? Κόβουμε την παρουσίαση και τη συζήτηση με τους υποψήφιους
Θέλετε να ψηφίσουμε τις προτάσεις για τροποποιήσεις Καταστατικού και Αρχών χωρίς να τις συζητήσουμε ? Κόβουμε και τη συζήτηση με τους εισηγητές των προτάσεων.
Θα είναι συνέδριο αυτό ?
Να προσπαθήσουμε να συντομεύσουμε το χρόνο των ψηφοφοριών, ώστε να τελειώσουν πριν το διάλειμμα Ναι. Και γι' αυτό παρακαλούμε για την προσπάθεια όλων των Συνέδρων. Αλλά νομίζετε ότι είναι εύκολο με το πλήθος των προτάσεων που έχουν κατατεθεί ? Μπορούμε να αγνοήσουμε την πρόταση κάποιου ? Μπορούμε να βάλουμε χρονικό όριο και ότι ψηφίσαμε-ψηφίσαμε, τα υπόλοιπα του χρόνου ?
Μακάρι να είχαμε την αίθουσα μέχρι τα μεσάνυχτα του Σαββάτου, αλλά την έχουμε μέχρι τις 8.00
Κατανοώ απόλυτα το πρόβλημα όσων έρχονται από μακριά, ιδιαιτέρα αν έχουν αναγκαστικά συγκεκριμένο δρομολόγιο, αλλά για να είναι εφικτό να κλείσουμε τις ψηφοφορίες πριν από το διάλειμμα, πρέπει όλοι να προσπαθήσουμε γι' αυτό. Και οι εισηγητές των προτάσεων να προσπαθήσουν να συγκλίνουν, ώστε να μειωθεί ο αριθμός των ψηφοφοριών, αλλά και όλοι οι Σύνεδροι να έρθουν "διαβασμένοι" ώστε η διαδικασία να πάει όσο γίνεται πιο γρήγορα.
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Επικύρωση Καταστατικού

Δημοσίευσηαπό baskin » 01 Νοέμ 2012, 20:06

Αυτός είναι ο σκοπός. Εγώ προσωπικά θα σας απαλλάξω από τις εισηγήσεις μου για τις αλλαγές στο καταστατικό, τάχιστα και μόλις συνεννοηθώ με αυτόν που θα τις ενσωματώσει.

Κατά τα άλλα, δεν υπάρχουν ρητορικές ερωτήσεις. Το τραγικό είναι να μην ψηφίσουν σύνεδροι το καταστατικό, τα άλλα περιττεύουν...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 2 και 0 επισκέπτες