Εισιτήρια για το συνέδριο

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό pav » 25 Ιούλ 2012, 14:19

Το είδα στο αγγλικό κόμμα πειρατών που διοργανώνει κι αυτό συνέδριο.

Χρησιμοποιούν ένα site που σου επιτρέπει να διοργανώσεις και να προωθήσεις την συγκέντρωσή σου, αλλά και να διαθέσεις εισιτήρια. Με μια γρήγορη ματιά στις τιμές τους και με πρόχειρους υπολογισμούς καταλήγω πως αν για παράδειγμα το ένα εισιτήριο κοστίζει 20€, θα μας έμεναν περίπου 17.5€ (δεν υπολογίζω ΦΠΑ ή τι άλλο μπορεί να ισχύει). Θα μας ενδιέφερε κάτι τέτοιο;

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 19 Αύγ 2012, 21:49

αωστο το βρησκω παυλο αν και δεν πιστευω να γινει συνεδριο φιλε μου
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό kailor » 20 Αύγ 2012, 00:20

και θα μοιράζουμε και δωρεάν ποπ-κόρν, μπάς και μαζευτεί κανένας....

Δεν πρόκειται ποτέ να γίνει αυτό το συνέδριο στο τέλος ή θα είναι σκέτη αποτυχία...

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό adrian » 20 Αύγ 2012, 00:32

ω ρε αισιοδοξια

που και να μην ειχαμε 2.5 μηνες να το ετοιμασουμε!

ρε ξυπνατε, και απο σεπτεμβριο θα πιασουμε δουλεια.

αρκει να θυμασαι οτι αν δεν κανεις κατι εσυ, τιποτα δεν θα γινει μονο του. στους πειρατες δυσκολα θα βρεις κατι ετοιμο
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Rainmaker

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 20 Αύγ 2012, 11:39

pav έγραψε:Το είδα στο αγγλικό κόμμα πειρατών που διοργανώνει κι αυτό συνέδριο.

Χρησιμοποιούν ένα site που σου επιτρέπει να διοργανώσεις και να προωθήσεις την συγκέντρωσή σου, αλλά και να διαθέσεις εισιτήρια. Με μια γρήγορη ματιά στις τιμές τους και με πρόχειρους υπολογισμούς καταλήγω πως αν για παράδειγμα το ένα εισιτήριο κοστίζει 20€, θα μας έμεναν περίπου 17.5€ (δεν υπολογίζω ΦΠΑ ή τι άλλο μπορεί να ισχύει). Θα μας ενδιέφερε κάτι τέτοιο;


εισητήριο για ποιους :?: για μας που θα πληρώσουμε έτσι κι αλλιώς για να γίνει το συνέδριο; ή γι αυτούς που θα πρέπει να πληρώσουν την ετήσια συνδρομή τους αμα θέλουν να ψηφίσουν;
εεε!!! δεν έμειναν και πολλά άτομα οι λίγοι (ή και πολλοί) επισκέπτες που θα ρθουν είναι αυτοί που θα κάνουν και λίγο ντόρο άμα τους βάλουμε και εισητήριο ... :?:

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 01 Σεπ 2012, 14:40

Δεν συμφωνω οτι θα πρεπει να υπαρχει εισητηριο. Το συνεδριο θα πρεπει να ειναι ανοιχτο σε ολους χωρις εισητηριο.

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό adrian » 01 Σεπ 2012, 16:21

αν δεν βγαινουμε ομως, τι να κανουμε, πρεπει να μπει μια κατα ατομο εισοδος. τουλαχιστον για τα αμεσα εξοδα του συνεδριου, περα απο συνδρομες κλπ

ποσο να παει? 5-10 ευρω το ατομο?
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Σεπ 2012, 16:52

theofanis1987 έγραψε:Δεν συμφωνω οτι θα πρεπει να υπαρχει εισητηριο. Το συνεδριο θα πρεπει να ειναι ανοιχτο σε ολους χωρις εισητηριο.


.............. Και αίθουσες, μικροφωνικές, φωτοτυπίες και λοιπά αναλώσιμα, θα τα πληρώσει ο "φούφουτος"!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό kailor » 01 Σεπ 2012, 17:24

laskaris_vasilis έγραψε:
theofanis1987 έγραψε:Δεν συμφωνω οτι θα πρεπει να υπαρχει εισητηριο. Το συνεδριο θα πρεπει να ειναι ανοιχτο σε ολους χωρις εισητηριο.


.............. Και αίθουσες, μικροφωνικές, φωτοτυπίες και λοιπά αναλώσιμα, θα τα πληρώσει ο "φούφουτος"!!!!



Βασίλη τα μόνα έξοδα που θα μπορούσαμε να έχουμε είναι τις φωτοτυπίες, και αναλώσιμα.

Τα άλλα αίθουσα, μικροφωνικά, κλπ θα μπορούσαν να είναι δωρεάν. Εάν όποιος το ψάχνει προτιμήσει αίθουσα που πρέπει να πληρώσουμε εγώ δεν δίνω μία γιατί έχω προτείνει αίθουσες που θα μπορούσαν να είναι δωρεάν.

Πές με εγωιστή ή ότι άλλο θές. Αλλά όταν κάτι μπορούμε να το έχουμε δωρεάν δεν θα πάμε σε αυτά που θα πληρώσουμε.

Και άμα είναι να αρχίζουμε να πληρώνουμε για αίθουσες κλπ, στο τέλος για να αποφύγουνε οι περισσότεροι τα έξοδα δεν θα έρθουν καν στο συνέδριο, και έτσι θα έχουμε συνέδριο με 30 - 40 άτομα και εάν.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Εισιτήρια για το συνέδριο

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 01 Σεπ 2012, 17:43

kailor έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:
theofanis1987 έγραψε:Δεν συμφωνω οτι θα πρεπει να υπαρχει εισητηριο. Το συνεδριο θα πρεπει να ειναι ανοιχτο σε ολους χωρις εισητηριο.


.............. Και αίθουσες, μικροφωνικές, φωτοτυπίες και λοιπά αναλώσιμα, θα τα πληρώσει ο "φούφουτος"!!!!



Βασίλη τα μόνα έξοδα που θα μπορούσαμε να έχουμε είναι τις φωτοτυπίες, και αναλώσιμα.

Τα άλλα αίθουσα, μικροφωνικά, κλπ θα μπορούσαν να είναι δωρεάν. Εάν όποιος το ψάχνει προτιμήσει αίθουσα που πρέπει να πληρώσουμε εγώ δεν δίνω μία γιατί έχω προτείνει αίθουσες που θα μπορούσαν να είναι δωρεάν.

Πές με εγωιστή ή ότι άλλο θές. Αλλά όταν κάτι μπορούμε να το έχουμε δωρεάν δεν θα πάμε σε αυτά που θα πληρώσουμε.

Και άμα είναι να αρχίζουμε να πληρώνουμε για αίθουσες κλπ, στο τέλος για να αποφύγουνε οι περισσότεροι τα έξοδα δεν θα έρθουν καν στο συνέδριο, και έτσι θα έχουμε συνέδριο με 30 - 40 άτομα και εάν.


Χρήστο, Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα!!!!
Αναλαμβάνω την ευθύνη και σου ζητάω προσφορές!! Φαντάζομαι, θα πείσω και τα υπόλοιπα μέλη για την αξία της πρότασής σου!!!!!!!
Αν δεν ευδοκιμήσει, είναι, είτε τα μέλη "προβληματικά" είτε η πρότασή σου!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες