Συντονιστες Συνεδριου

Συζήτηση για το 1ο Συνέδριο του ΠΕΙΡ.
anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό anestis » 27 Ιουν 2012, 22:09

8.2 Το Συνέδριο διεξάγεται υπό την ευθύνη τριμελούς προεδρείου, το οποίο έχει εκλεγεί με διαδικασίες ψηφιακής Άμεσης Δημοκρατίας, όταν αυτό καταστεί τεχνικά εφικτό.
Μέχρι τότε το Προεδρείο του Συνεδρίου ορίζεται από τη Διοικούσα Επιτροπή και αποτελείται υποχρεωτικά από μέλη του κόμματος, τα οποία δεν επιτρέπεται να θέσουν υποψηφιότητα για μέλη της Διοικούσας Επιτροπής.


Μάλιστα έχουμε και μια προβληματική διατύπωση (να την διορθώσουμε στο συνέδριο? :-) με την δεύτερη πρόταση να εμπεριέχει "time-bomb"/λήξη του ότι αν είσαι ένας από τους 3 δεν εκλέγεσαι στη Δ.Ε. μόνο (καλώς ή κακώς δεν γράψαμε κάτι για να εκλεγείς στην Επιτροπή Διαιτησίας).

Ενα άλλο conflict που έχουμε είναι ότι κάπου λέμε ότι οι εκλογές προσώπων δεν γίνονται ψηφιακά, αλλά το 8.2 καλεί για εκλογή με Α/Δ διαδικασίες... Εχουμε πολλά bugs να διορθώσουμε.

Οπως και να'χει θέλουμε 3 εθελοντές (εγώ θα έλεγα ιδανικά 1 Αθήνα, 1 Θεσ/νίκη, 1 Υπόλοιπη Ελλάδα) που θα έχουν ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ και την ευθύνη να οργανώσουν το Συνέδριο.
Φυσικά και ζητάνε βοήθεια από παντού και όλοι θα βοηθήσουμε όπως μπορούμε και όπως ζητηθεί.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

kdev
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 22:56

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό kdev » 28 Ιουν 2012, 00:50

εγω ξαναθετω τον 1 εθελοντη αν θελει καποιος αλλος δεν εχω προβλημα και δεν βαζω για ΔΕ, ΕΔ, κλπ επιτροπες
απο Θεσσαλονικη

sirfun2
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 15 Ιαν 2012, 22:26
Τοποθεσία: Σύρος

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό sirfun2 » 28 Ιουν 2012, 01:42

κι εγώ μέσα είμαι ακόμα αν δεν δημιουργώ θέμα με την απόσταση
αν χρειαστεί και κάποια στιγμή να "πεταχτώ" πριν το συνέδριο για οποιαδήποτε διευθέτηση δεν υπάρχει πρόβλημα από μέρους μου
απλά πρέπει να καταλήξουμε στην ημερομηνία και την τοποθεσία

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό adrian » 04 Ιούλ 2012, 21:04

μηπως υπαρχει καποιος αθηναιος που να θελει να βοηθησει στον συντονισμο του συνεδριου?
μεχρι στιγμης εχουμε 2 θεσσαλονικιους και 1 συριανο εθελοντη...
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό Z53 » 04 Ιούλ 2012, 21:16

Δηλώνω εθελοντής για βοήθεια στο συντονιστή της Αθήνας. Τώρα αν δεν υπάρχει κανένας άλλος .....
Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν είμαι σίγουρος ότι θα έχω τον απαιτούμενο χρόνο για όλη τη δουλειά.
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 04 Ιούλ 2012, 22:43

Δηλωνω και εγω συμμετοχη για να βοηθησω στην οργανωτικη για το συνεδριο αλλα επειδη ειμαι Πατρα και Καβαλα αν ειναι καποιος αλλος απο Αθηνα που να θελει να βοηθησει ΟΚ.Παντως και εγω θελω να βοηθησω γιαυτο και δηλωνω συμμετοχη.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και theofanis1987, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 04 Ιούλ 2012, 22:43

Ως δευτερεύων βοηθός λόγω ελάχιστου ελεύθερου χρόνου.
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 04 Ιούλ 2012, 22:52

Από Αθήνα: Λάσκαρης Βασίλης
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

dimitris_papamichael
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 07 Ιαν 2012, 13:37

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό dimitris_papamichael » 05 Ιούλ 2012, 16:48

θετω τον χρονο μου και την διαθεση μου και οποια γνωση εχω εθελοντικα γαι το συνεδριο.
αν και ειμαι απο θεσσαλονικη μπορω να συμμετεχω ευχομαι ενεργα εκεινη τη περιοδο .
γιαυτο λοιπον count on me too.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Συντονιστες Συνεδριου

Δημοσίευσηαπό baskin » 05 Ιούλ 2012, 23:51

Παρακαλώ τους εθελοντές να δηλώσουν εδώ, χωρίς μπλα μπλα, ώστε να επιλέξει η Δ.Ε. και να κλείσει το θέμα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες