Δημιουργία Επιτροπής Αθλητισμού

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
ΔημοσιεύσειςCOLON 3008
ΕγγραφήCOLON 26 Μαρ 2012, 21:03
ΤοποθεσίαCOLON Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Δημιουργία Επιτροπής Αθλητισμού

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 28 Ιαν 2013, 22:08

Καλώ όσους ενδιαφέρονται να συμμετέχουν σε μία Επιτροπή για να συνδιαμορφώσουμε το πλαίσιο λειτουργίας του Ερασιτεχνικού και του Επαγγελματικού Αθλητισμού στην χώρα γέννησής του.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

tsentseris
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
ΔημοσιεύσειςCOLON 165
ΕγγραφήCOLON 10 Ιαν 2012, 18:22

Re: Δημιουργία Επιτροπής Αθλητισμού

Δημοσίευσηαπό tsentseris » 16 Φεβ 2013, 10:30

Σπύρο υπάρχει διαθεσιμότητα από την πλευρά μου... για όλη τη θεματική υγεία, κοινωνικές υπηρεσίες, διατροφή και αθλητισμός... σε ευχαριστώ για την ανοιχτή πρόσκληση...

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
ΔημοσιεύσειςCOLON 1993
ΕγγραφήCOLON 19 Ιαν 2012, 17:36
ΤοποθεσίαCOLON Αττική
CONTACTCOLON

Δημοσίευσηαπό James » 16 Φεβ 2013, 14:59

:lol: :lol: :lol:
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
ΔημοσιεύσειςCOLON 3008
ΕγγραφήCOLON 26 Μαρ 2012, 21:03
ΤοποθεσίαCOLON Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 08 Μαρ 2013, 17:07

Θα ήθελα να καθορίσουμε πρώτα το πλαίσιο λειτουργίας του αθλητισμού και τον διαχωρισμό σε επαγγελματικό και ερασιτεχνικό αθλητισμό.
Επίσης την χρηματοδότηση ή μη από το κράτος (κρατικές επιχορηγήσεις ομοσπονδιών και σωματείων ή από τον ΟΠΑΠ),το αυτοδιοίκητο κάθε ομοσπονδίας,τους κανόνες χορηγίας από επιχειρήσεις,την διαφήμιση,την ευθύνη για την ασφάλεια των θεατών (αστυνομία, ιδιωτική ασφάλεια κ.α),την ευθύνη διεξαγωγής των αγώνων,την συντήρηση των κρατικών αγωνιστικών χώρων από τους χρήστες και την ιδιοκτησία των σωματείων κ.λ.π.
Να υπενθυμίσω στους χασκογελώντες ότι ο αθλητισμός ήταν από την αρχαιότητα μέχρι σήμερα η μέγιστη κοινωνική εκδήλωση(μαζί με την θρησκεία) και αποτέλεσε τον χώρο όπου κάθε είδος πολιτικού συστήματος προσπάθησε να ασκήσει μέσω αυτού την επιρροή του και να επιβάλλει την ανωτερώτητά του(θυμίζω...Χίτλερ,πρώην ανατολικό μπλοκ,σύγχρονος δυτικός πολιτισμός και τώρα Κίνα) κάτι που δεν έγινε με την μουσική.
Οι τιμές και η αναγνώριση αυτών που ασχολήθηκαν ή ασχολούνται (από την αρχαιότητα)με αυτόν, είναι διαχρονικά μεγαλύτερες από τους "μουσικούς".Επίσης ένα αθλητικό γεγονός προσελκύει μεγαλύτερο αριθμό πληθυσμού από ένα μουσικό γεγονός του ίδιου επιπέδου.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες