Φορολογική & Ασφαλιστική Ενημερότητα

Re: Φορολογική & Ασφαλιστική Ενημερότητα

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 28 Ιούλ 2012, 16:05

chprokop έγραψε:1. ΔΕΝ ηταν. Ξέρω τουλάχιστον πέντε...
2.Ειδες τα λαμογια να εχουν ελλειψη στελεχων? Τα γεμιζαν χαλαρα τα ψηφοδελτια... Εμποδιο δεν ειναι η ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ. Αυτη πρέπει να μας χωριζει απο τα αλλα κομματα.

4.Ο αντιρρησιας συνειδησης δεν ειναι και απατεωνας. Ουτε χρωσταει ούτε εκμεταλλευεται το κρατος με τις εισφορες των αλλων.

1) Ονόματα
2) Μην μιλήσουμε για τον τρόπο που τα κόμματα συμπληρώνουν τους συνδυασμούς τους!!!!!
3)
Καθολου δεν μπορουν. Για αυτο και δεν ισχυει. Διοτι θα μπορουν να χανουν την εδρα, αν προσκομισαν ενω ΔΕΝ δικαιουνταν
Ορίστε; Δεν το κατάλαβα!!! Κολλάει αυτό το σχόλιο με την ερώτηση #3;
4) Εδώ συμφωνούμε αλλά........... Μην επικαλείσαι επομένως την "Θητεία"!!!!! (Βαριέμαι να κάνω παραπομπή. 2-3 αναρτήσεις παρά πάνω είναι!!!)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!
laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 28 Ιούλ 2012, 16:39

pav έγραψε:Εμένα πάλι μου φαίνεται λογική η πρόταση αλλά δεν γνωρίζω ειδικές περιπτώσεις που θα ήταν άδικη. Για παράδειγμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να χρωστάει κανείς 5 κλήσεις στην τροχαία... 1 το καταλαβαίνω, 2 δημιουργεί ερωτηματικά, στην 3η δεν σέβεται τίποτα.

Παύλο, εγώ προσωπικά, με 2.500 εφορία που μου ήρθε, όποια κλήση προκύψει θα την πάω για του χρόνου. ΑΔΥΝΑΤΩ να τα πληρώσω όλα μαζί!!!!!!!! (Ο Κουλούρης, μπορεί να έχει "καβάντζες", εγώ όχι. Έχω μόνο δύο θυγατέρες)
Αυτό τι σημαίνει; Πως για ένα χρόνο, θα είμαι έξω από τα πολιτικά πράγματα για χρέος 300 ευρώ, για υπερβολική ταχύτητα!

Τώρα που το καλοσκέφτομαι........ Όντως, καλύτερος ο Κυριάκος ο Μητσοτάκης. Το παλικάρι, ελέω πατρός, δεν χρωστάει τίποτα!!!!!!
Άρα........ Πιο άξιος από εμένα!!!!!!! (και εσένα προφανώς).
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό pav » 28 Ιούλ 2012, 18:47

ΟΚ, κατανοητό και δεκτό. Εγώ το πήρα με το σκεπτικό να αποθαρρύνει όσους χρωστάνε εκατοντάδες χιλιάδες, όπως συχνά βλέπουμε συνελήφθη ο τάδε κι ο τάδε (αλλά αφέθηκαν την επομένη χωρίς να πληρώσουν τίποτα).
pav

Δημοσίευσηαπό baskin » 28 Ιούλ 2012, 18:48

pav έγραψε:ΟΚ, κατανοητό και δεκτό. Εγώ το πήρα με το σκεπτικό να αποθαρρύνει όσους χρωστάνε εκατοντάδες χιλιάδες, όπως συχνά βλέπουμε συνελήφθη ο τάδε κι ο τάδε (αλλά αφέθηκαν την επομένη χωρίς να πληρώσουν τίποτα).

Αυτοί συνήθως δεν πολιτεύονται...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό chprokop » 29 Ιούλ 2012, 12:29

laskaris_vasilis έγραψε:
chprokop έγραψε:1. ΔΕΝ ηταν. Ξέρω τουλάχιστον πέντε...
2.Ειδες τα λαμογια να εχουν ελλειψη στελεχων? Τα γεμιζαν χαλαρα τα ψηφοδελτια... Εμποδιο δεν ειναι η ΕΝΤΙΜΟΤΗΤΑ. Αυτη πρέπει να μας χωριζει απο τα αλλα κομματα.

4.Ο αντιρρησιας συνειδησης δεν ειναι και απατεωνας. Ουτε χρωσταει ούτε εκμεταλλευεται το κρατος με τις εισφορες των αλλων.

1) Ονόματα
2) Μην μιλήσουμε για τον τρόπο που τα κόμματα συμπληρώνουν τους συνδυασμούς τους!!!!!
3)
Καθολου δεν μπορουν. Για αυτο και δεν ισχυει. Διοτι θα μπορουν να χανουν την εδρα, αν προσκομισαν ενω ΔΕΝ δικαιουνταν
Ορίστε; Δεν το κατάλαβα!!! Κολλάει αυτό το σχόλιο με την ερώτηση #3;
4) Εδώ συμφωνούμε αλλά........... Μην επικαλείσαι επομένως την "Θητεία"!!!!! (Βαριέμαι να κάνω παραπομπή. 2-3 αναρτήσεις παρά πάνω είναι!!!)

1 ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΛΟΓΩ ΑΠΟΡΡΗΤΟΥ (ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΕΙΤΑΙ ΕΠΙ ΔΙΚΑΙΩΝ ΚΑΙ ΑΔΙΚΩΝ)
2 σημασια εχει οτι τα συμπληρωνουν ομως. Ετσι παιζεται η Δημοκρατια...
3 Η προταση θα συμβαλει στην εξυγιανση του πολιτικου βιου. Θα καθαρισουμε απο τους βλαχοδημαρχους με τις απιστευτες απατεωνιες που μεχρι να αποφανθει η Δικαιοσυνη (παγκοσμιο φαινομενο) "προαγονται" σε βουλευτες. Επειδη ομως το Υπουργειο Οικονομικων κινειται γρηγοροτερα, αρκετα συχνα εχουν σε βαρος τους καταλογισμους. Αν το εκμεταλλευτουμε πολιτικα και περασει η απαγορευση ΟΣΟΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΝ δημοσιο αξιωμα και παρανομησαν θα αποκλειονται απο την πολιτικη διαδικασια. Αν η αιτια ειναι ιδιωτικη, ακομη χειροτερα.
4 Το θεμα της θητειας ειναι βαθυτατα πολιτικο, γιατι απηχει τις πολιτικες μας πεποιθησεις. Η βελτιστη λύση είναι υποχρεωτική, δυνατότητα για εναλλακτική ΙΣΟΥ ΧΡΟΝΟΥ, αλλά με οικονομική επιβάρυνση (αλλιώς όλοι θα θελουνε εκτός στρατευματος). Οποιος δεν προσφερει τον εαυτο του για στρατευση, πρεπει να δινει τη δυνατοτητα να χρηματοδοτειται το στρατευμα (πχΕΠΟΠ). Καθαρες λύσεις. ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ.
chprokop

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Δημόσια διαφάνεια, Δικαιοσύνη, Δημόσια διοίκηση, Ασφάλεια του πολίτη, Σύνταγμα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης