περί hosting των πειρατών 2

Ερωτήσεις, συζήτηση, ιδέες και προτάσεις για την κεντρική σελίδα, το φόρουμ, το wiki και τις υπόλοιπες ψηφιακές υποδομές.

Re: περί hosting των πειρατών 2

Δημοσίευσηαπό baskin » 30 Οκτ 2013, 20:52

baskin έγραψε:Περιμένω αυτόν με τα 40 € το μήνα να του δώσω το image του server.

Αν συνεχίζεις να μην καταλαβαίνεις, ρώτα τον ommisman να σου πει πόσα έχει το ταμείο... Μετά πάρε επιτέλους τα χάπια σου ή τράβα στην πιρόγα με τους γνήσιους δημοκράτες.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 21:01

baskin έγραψε:Στους "διωγμούς" τον διαγραφέντων και παραιτηθέντων της πιρόγας αναφέρεσαι;

Και ότι μιλούσα για ανθρώπους με παρωπίδες!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό Petros » 30 Οκτ 2013, 21:56

laskaris_vasilis έγραψε:Προφανώς, μην παρουσιάσεις στα μέλη "κουβεντούλες" μεταξύ των ΙΤίδων!!
.......... περιμένω να δω την πρόταση και τον τρόπο που αποφασίστηκε η περιβόητη "αναβάθμιση"!
Και, φυσικά, μην ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να το βγάλεις off topic!!!

Δεν υπήρξε καμία πρόταση και κανένας τρόπος.

Το ταμείο είναι παρά λίγο μείον, Το σερβερ επί ένα χρόνο τον συντηρούσε οικονομικά ένα μέλος που έχει ζητήσει να μείνει ανώνυμο και το ετήσιο πακέτο έληγε (νομίζω) ένα μήνα αφότου έσκασε το RAID.

Οι επιλογές που είχαμε ήταν μηδενικές και ο baskin κανόνισε με έναν επαγγελματικό του συνεργάτη να μας παραχωρήσει ένα χώρο σε ένα cluster που ο ίδιος διαχειρίζεται στη δουλειά του.

Έτσι έχουν τα γεγονότα, όλα τα άλλα είναι για να έχει το τρολλ να συνωμοτεί
[και ο άγγελος που αντι να κάνει καμιά δουλειά κάνει τον βεζύρη στη θέση του βεζύρη (ιζνογκουντ) ]
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM
Petros

Δημοσίευσηαπό baskin » 30 Οκτ 2013, 22:41

baskin έγραψε:Περιμένω αυτόν με τα 40 € το μήνα να του δώσω το image του server.

Εικόνα
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 31 Οκτ 2013, 02:42

[off topic:]
about the logical fallacies...
Αν δεν ήμουν πνιγμένο αυτό τον καιρό θα έγραφα μια "ανάλυση" των contradictional ενασχολήσεων με τις "αρχές" (και όχι δε λέω μόνο για το 3+1) των originators & contributors του topic...
[/off topic]

ααα βρε άτιμο αγαπημένο μικρό παράσιτο izno... έχε χάρη που έχω αφραγκίες (=όχι χρόνο) , αλλιώς θα έπαιζα με μεγάλη χαρά αυτό το text based strategy adventure ;)

ΥΓ. ΟΚ αν κάποιος κάνει αναφορά εκτός θέματος, δεκτό :D
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.
ekfrasi

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 31 Οκτ 2013, 02:46

laskaris_vasilis έγραψε:
Petros έγραψε:Για εμένα πάντως για τον agelos ισχύει πλέον αυτό που λέει ο vasper.
Eίναι βαλτός από τους ΠΑΣΟΚους, από τους ΝΔίτες, από τους ΑΝΕΛ, από την ΛΑΝΕ ferries, την KΥΠ(αρισία) και την SVR κι ως τέτοιον θα τον αντιμετωπίζω! :mrgreen:

Για εσένα βρε petros είναι αυτό που προσδιορίζεις, για εμένα, κάτι άλλο, για κάποιο τρίτο ίσως "η προέκταση του Δαλάι Λάμα"........ και, και, και!!!!
..... Σε ανύποπτο χρόνο, κάποιοι, "κατηγορήθηκαν" πως βλέπουν φαντάσματα!!!! Οι κατηγορίες όμως αυτές ήταν μόνο ΛΑΣΠΗ! Φτηνά σχόλια, χωρίς αντικείμενο, μόνο για να δημιουργήσουν εντυπώσεις!
Τώρα; "Φαντάσματα" δεν επικαλείσαι; Μην με προκαλέσεις να σου προσδιορίσω (κατ` εμέ) τα φαντάσματα που βλέπουν οι επαΐοντες!! Βαριέμαι και δεν γουστάρω!

Επειδή όλοι ζητάμε/τε στοιχεία από τον agelos να τεκμηριώσει τα λόγια του, μήπως χάσατε τον πλουραλισμό, την πεμπτουσία της ελεύθερης σκέψης;
Ελεύθερη σκέψη, όπως την αντιλαμβάνομαι, σημαίνει ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τα πάντα! Ναι ή "ού";

Κλείνω:
Πήξαμε στους ειδικούς και τους παντογνώστες!!!!

Επειδη ειστε γατακια δειτε εδω ολη την αληθεια:http://youtu.be/8DgomXtiJpM

Μην με πει κανεις οτι ειμαι εκτος θεματος. :geek:

Εικόνα

Υ.Γ.Τα κακα νεα ειναι οτι οι ψυχιατροι ειναι ακριβοι,τα καλα νεα ειναι οτι εχουμε εναν στη ΔΕ :mrgreen:
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm
SilindeElendil

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 31 Οκτ 2013, 11:08

laskaris_vasilis έγραψε:Βρε Βασίλη!
Το εκχυδαΐζεις!!!
Πάει (κατά διαόλου) η ιδεολογία, πάει το "όραμα" (κατά διαόλου), πάει η κριτική σκέψη (κατά διαόλου)........ για τα μπικικίνια;

Να το χοντρύνω; Ποιος, πότε και με ποιον τρόπο αποφάσισε πως χρειαζόμαστε "αναβάθμιση";

Εγώ έχω και ΚΡΗΤΙΚΗ σκέψη. Όχι μόνο κριτική. Και όποιος μου τσαμπουνάει κουτουράδες, περιμένω να τις αποδείξει κιόλας. Διαφορετικά του λέω ότι λέει κουτουράδες.

Και για την ερώτησή σου, ποιος σου είπε ότι ήταν αναβάθμιση; Δωρεά ήταν. ΔΩΡΕΑ. Γιατί; Γιατί εσύ Βασίλη μου, εγώ ο Βασίλης, ο Άγγελος, ο τάδε και ο δείνα ΔΕΝ ΕΒΑΖΑΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ. Οπότε πήραμε την δωρεά.

Και τώρα θα βγει ο κάθε Άγγελος και κάθε Βασίλης και κάθε δείνα να πει γιατί δεν κάναμε κουμάντο στην τσέπη του; Όχι Βασίλη. Ας βάλει λεφτά ή ας το βουλώσει όταν δεν έχει να πει κάτι σοβαρό. Δεν θα ασχολούμαστε με μαλακίες στο όνομα κάποιου οράματος ή κάποιας κριτικής σκέψης. Μόνο αυτό δεν είναι αυτό το thread.

Όραμα είναι να κάνει μία δράση για την διαχείριση προσωπικών δεδομένων και να παρουσιάσει παραδείγματα χρηστής ή μη χρηστής χρήσης τους. Όραμα δεν είναι να κατηγορεί μέσω... link που δεν αποδεικνύουν κάτι και να αφήνει υπονοούμενα. Αυτό είναι συκοφαντία.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://twitter.com/#!/vasper
http://www.vasper.eu/blog/
Vassilis Perantzakis

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διαδικτυακές υποδομές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης