περί hosting των πειρατών 2

Ερωτήσεις, συζήτηση, ιδέες και προτάσεις για την κεντρική σελίδα, το φόρουμ, το wiki και τις υπόλοιπες ψηφιακές υποδομές.

Re: περί hosting των πειρατών 2

Δημοσίευσηαπό yiannpap » 30 Οκτ 2013, 14:22

Διύλιση του κουνουπιού (πόσο πετρέλαιο να βγάλει πια;) και ψείρισμα της μαιμούς (τελείωσαν και οι ψείρες). Σταματήστε πια να ασχολείστε με ΜΑΛΑΚΙΕΣ. Κούρασε πολύ. Είπαμε όποιος έχει πρόβλημα με το hosting ας ξηλωθεί και να το βάλει όπου νομίζει εκείνος να τελειώνουμε πιά. ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!
Γιάννης Παπαναστάσης
Ο γερολαδάς του ΠΕΙΡ.
Ό,τι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
yiannpap
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό adrian » 30 Οκτ 2013, 14:30

yiannpap έγραψε: και να το βάλει όπου νομίζει

8-) hehe
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr
adrian

Δημοσίευσηαπό Petros » 30 Οκτ 2013, 18:57

Για εμένα πάντως για τον agelos ισχύει πλέον αυτό που λέει ο vasper.
Eίναι βαλτός από τους ΠΑΣΟΚους, από τους ΝΔίτες, από τους ΑΝΕΛ, από την ΛΑΝΕ ferries, την KΥΠ(αρισία) και την SVR κι ως τέτοιον θα τον αντιμετωπίζω! :mrgreen:
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM
Petros

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 19:17

Petros έγραψε:Για εμένα πάντως για τον agelos ισχύει πλέον αυτό που λέει ο vasper.
Eίναι βαλτός από τους ΠΑΣΟΚους, από τους ΝΔίτες, από τους ΑΝΕΛ, από την ΛΑΝΕ ferries, την KΥΠ(αρισία) και την SVR κι ως τέτοιον θα τον αντιμετωπίζω! :mrgreen:

Για εσένα βρε petros είναι αυτό που προσδιορίζεις, για εμένα, κάτι άλλο, για κάποιο τρίτο ίσως "η προέκταση του Δαλάι Λάμα"........ και, και, και!!!!
..... Σε ανύποπτο χρόνο, κάποιοι, "κατηγορήθηκαν" πως βλέπουν φαντάσματα!!!! Οι κατηγορίες όμως αυτές ήταν μόνο ΛΑΣΠΗ! Φτηνά σχόλια, χωρίς αντικείμενο, μόνο για να δημιουργήσουν εντυπώσεις!
Τώρα; "Φαντάσματα" δεν επικαλείσαι; Μην με προκαλέσεις να σου προσδιορίσω (κατ` εμέ) τα φαντάσματα που βλέπουν οι επαΐοντες!! Βαριέμαι και δεν γουστάρω!

Επειδή όλοι ζητάμε/τε στοιχεία από τον agelos να τεκμηριώσει τα λόγια του, μήπως χάσατε τον πλουραλισμό, την πεμπτουσία της ελεύθερης σκέψης;
Ελεύθερη σκέψη, όπως την αντιλαμβάνομαι, σημαίνει ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τα πάντα! Ναι ή "ού";

Κλείνω:
Πήξαμε στους ειδικούς και τους παντογνώστες!!!!
Τελευταία επεξεργασία από laskaris_vasilis και 30 Οκτ 2013, 19:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 30 Οκτ 2013, 19:21

laskaris_vasilis έγραψε:Για εσένα βρε petros είναι αυτό που προσδιορίζεις, για εμένα, κάτι άλλο, για κάποιο τρίτο ίσως "η προέκταση του Δαλάι Λάμα"........ και, και, και!!!!
..... Σε ανύποπτο χρόνο, κάποιοι, "κατηγορήθηκαν" πως βλέπουν φαντάσματα!!!!
Τώρα; "Φαντάσματα" δεν επικαλείσαι; Μην με προκαλέσεις να σου προσδιορίσω (κατ` εμέ) τα φαντάσματα που βλέπουν οι επαΐοντες!! Βαριέμαι και δεν γουστάρω!

Επειδή όλοι ζητάμε/τε στοιχεία από τον agelos να τεκμηριώσει τα λόγια του, μήπως χάσατε τον πλουραλισμό, την πεμπτουσία της ελεύθερης σκέψης;
Ελεύθερη σκέψη, όπως την αντιλαμβάνομαι, σημαίνει ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τα πάντα! Ναι ή "ού";

Ελεύθερα μπορεί να αμφισβητεί ότι θέλει. Αν δώσει και λεφτά για να μπει αλλού ο server ή κάνει οτιδήποτε άλλο εκτός από το να αμφισβητεί... κανένα πρόβλημα. Αλλά το βάρος της απόδειξης παραμένει μαζί του. Όχι με τον... κατηγορούμενο.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://twitter.com/#!/vasper
http://www.vasper.eu/blog/
Vassilis Perantzakis

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 19:25

Vassilis Perantzakis έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:Για εσένα βρε petros είναι αυτό που προσδιορίζεις, για εμένα, κάτι άλλο, για κάποιο τρίτο ίσως "η προέκταση του Δαλάι Λάμα"........ και, και, και!!!!
..... Σε ανύποπτο χρόνο, κάποιοι, "κατηγορήθηκαν" πως βλέπουν φαντάσματα!!!!

Ελεύθερα μπορεί να αμφισβητεί ότι θέλει. Αν δώσει και λεφτά για να μπει αλλού ο server ή κάνει οτιδήποτε άλλο εκτός από το να αμφισβητεί... κανένα πρόβλημα. Αλλά το βάρος της απόδειξης παραμένει μαζί του. Όχι με τον... κατηγορούμενο.

Βρε Βασίλη!
Το εκχυδαΐζεις!!!
Πάει (κατά διαόλου) η ιδεολογία, πάει το "όραμα" (κατά διαόλου), πάει η κριτική σκέψη (κατά διαόλου)........ για τα μπικικίνια;

Να το χοντρύνω; Ποιος, πότε και με ποιον τρόπο αποφάσισε πως χρειαζόμαστε "αναβάθμιση";
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 19:44

Συν όλα τ` άλλα, μου αρέσει που κάποιοι εδώ μέσα, ήσαν "λάβροι" όταν μιλούσαν για τον διωγμό του Μπογιόπουλου!! (το "κακό" ΚΚΕ, οι ανερυθρίαστοι "μπολσεβίκοι", οι δογματικοί "αριστεροί".........)
Για τους "διωγμούς" στα "σπλάχνα" μας, έχουν να πουν κάτι;

Και επειδή κάποιοι είναι στενοκέφαλοι, παρακαλώ, την λέξη "διωγμός" να την αναλύσουν. Να προσπαθήσουν να καταλάβουν τι εννοώ!! (δεν είναι απαραίτητο! Χάριν του διαλόγου μόνο!)
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό baskin » 30 Οκτ 2013, 20:12

laskaris_vasilis έγραψε:Συν όλα τ` άλλα, μου αρέσει που κάποιοι εδώ μέσα, ήσαν "λάβροι" όταν μιλούσαν για τον διωγμό του Μπογιόπουλου!! (το "κακό" ΚΚΕ, οι ανερυθρίαστοι "μπολσεβίκοι", οι δογματικοί "αριστεροί".........)

Και επειδή κάποιοι είναι στενοκέφαλοι, παρακαλώ, την λέξη "διωγμός" να την αναλύσουν. Να προσπαθήσουν να καταλάβουν τι εννοώ!! (δεν είναι απαραίτητο! Χάριν του διαλόγου μόνο!)

Στους "διωγμούς" τον διαγραφέντων και παραιτηθέντων της πιρόγας αναφέρεσαι;

Υ.Γ. Πάλι ξέχασες τα χάπια σου και έφυγες off-topic. Περιμένω αυτόν με τα 40 € το μήνα να του δώσω το image του server.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 20:36

baskin έγραψε:
laskaris_vasilis έγραψε:Συν όλα τ` άλλα, μου αρέσει που κάποιοι εδώ μέσα, ήσαν "λάβροι" όταν μιλούσαν για τον διωγμό του Μπογιόπουλου!! (το "κακό" ΚΚΕ, οι ανερυθρίαστοι "μπολσεβίκοι", οι δογματικοί "αριστεροί".........)

Στους "διωγμούς" τον διαγραφέντων και παραιτηθέντων της πιρόγας αναφέρεσαι;

Υ.Γ. Πάλι ξέχασες τα χάπια σου και έφυγες off-topic. Περιμένω αυτόν με τα 40 € το μήνα να του δώσω το image του server.

Μπλα, Μπλα, Μπλα, , , ,!
Βαριέμαι βρε βλάμη!!!

Με την ευκαιρία, δεν απάντησες στο ερώτημα "ποιος, με ποιον τρόπο, με τι κριτήρια, με ποια μεθοδολογία ........" αποφάσισε την "αναβάθμιση"
laskaris_vasilis

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 30 Οκτ 2013, 20:46

Προφανώς, μην παρουσιάσεις στα μέλη "κουβεντούλες" μεταξύ των ΙΤίδων!!
.......... περιμένω να δω την πρόταση και τον τρόπο που αποφασίστηκε η περιβόητη "αναβάθμιση"!
Και, φυσικά, μην ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ να το βγάλεις off topic!!!
laskaris_vasilis

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διαδικτυακές υποδομές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες