περί hosting των πειρατών 2

Ερωτήσεις, συζήτηση, ιδέες και προτάσεις για την κεντρική σελίδα, το φόρουμ, το wiki και τις υπόλοιπες ψηφιακές υποδομές.

περί hosting των πειρατών 2

Δημοσίευσηαπό agelos » 19 Οκτ 2013, 17:23

πριν απο λίγο καιρό ειχα ανεβάσει τις ανησυχίες μου για τον τρόπο επιλογης του χωρου που φιλοξενούμαστε στο διαδίκτυο. απαντήσεις δεν πήρα και έτσι ερώτησα καιεπίσημα την διοικούσα επιλογή. Απάντηση δεν πήρα απο εκει και γι αυτό ξανα ανοίγω το θεμα και περιμένω απαντησεις. αν δεν απαντησετε θα προχωρήσω ξανα σε δημοσιοποιήσεις ονομάτων, κάτι που δεν θέλω αλλά αν όταν απο τη μια κυνηγάμε την προσωπική ελευθερία και απο την άλλη συνεργαζόμαστε με άτομο που ενδεχομένος κάνει τ αντίθετο ειναι ζημιά για την εικόνα του κόμματος και δεν πρέπει να το αφήσουμε έτσι. περιμένω λοιπόν απαντήσεις απο τους υπεύθυνους.

πειρατικα πάντα.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.
agelos

Re: περί hosting των πειρατών 2

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 19 Οκτ 2013, 17:51

agelos έγραψε: περιμένω λοιπόν απαντήσεις απο τους υπεύθυνους.

ποιους θεωρείς υπεύθυνους;
Rainmaker

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 19 Οκτ 2013, 17:52

Εχεις πάρει απάντηση 2 φορές απο την Δ.Ε. επίσημα, θα σε παρακαλούσα να μη ψεύδεσαι.
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.
ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό agelos » 19 Οκτ 2013, 19:34

ekfrasi έγραψε:Εχεις πάρει απάντηση 2 φορές απο την Δ.Ε. επίσημα, θα σε παρακαλούσα να μη ψεύδεσαι.

την μονη απάντηση που πήρα ηταν απο μελος της δε που μου ειπε να παραβρεθω όταν θα συζητούσατε το θέμα. αυτο είναι απάντηση?

τωρα το ποιους θεωρώ υπεύθυνους δεν μπορω να απαντήσω. ειναι κάτι που τα μελη πρέπει να συζητησουμε και να καταλήξουμε κάπου. απλά λέω δημόσια τον προβηματισμό μου.
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.
agelos

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 19 Οκτ 2013, 19:42

agelos έγραψε:
ekfrasi έγραψε:Εχεις πάρει απάντηση 2 φορές απο την Δ.Ε. επίσημα, θα σε παρακαλούσα να μη ψεύδεσαι.

την μονη απάντηση που πήρα ηταν απο μελος της δε που μου ειπε να παραβρεθω όταν θα συζητούσατε το θέμα. αυτο είναι απάντηση?

τωρα το ποιους θεωρώ υπεύθυνους δεν μπορω να απαντήσω. ειναι κάτι που τα μελη πρέπει να συζητησουμε και να καταλήξουμε κάπου. απλά λέω δημόσια τον προβηματισμό μου.

Εγω γιατι την βλεπω την απαντηση που πηρες;

Άγγελε,

Μία προσπάθεια να καταλάβεις....

Στην αρχική του ερώτηση:

"την λογική/ σκεπτική καθως και τα άτομα που επέλεξαν εκ μέρους των πειρατών τον συγκεκριμένο πάροχο"
Μας έγινε παρουσίαση απο το μέλος που έλαβε την χορηγία και είπαμε ΟΚ., η ΔΕ το αποφάσισε, γιατι πληρει τις τεχνικές/ασφάλειας προδιαγραφές μας ο σερβερ.

" αναλυτικά στοιχεία του τελευταίου. (ποιος τον έχει, γιατί μας έκανε δωρεα κλπ)."
Είναι Φίλος του κόμματος και συγκεκριμένων μελών και προστατεύουμε την ανωνυμία του, όλα τα στοιχεία τα έχει η ΔΕ.

Στην δεύτερη του ερώτηση:

"κλειδωθηκε χωρις να γινει απάντηση στα ερωτήματα μου παρα μόνο προσωπικές επιθεσεις απο καποια μέλη. περιμένω επίσημη απάντηση με ποιο δικαιωμα έγινε κλείδωμα αυτού και ποιος έδωσε την αντιστοιχη εντολή στον διαχειριστή που την έκανε."

Υπάρχουν οι κανόνες του φόρουμ:
viewtopic.php?f=140&t=1542

οι οποίοι παραβιάστηκαν στο συγκεκριμένο νήμα. Θα μπορούσαν οι διαχειριστές να το κλειδώσουν και χωρίς καν να ρωτήσουν την Δ.Ε. Δεν είναι ούτε το πρώτο ούτε το τελευταίο που κλειδώνει.

Δεν θεωρούμε πως χρειάζεται να εξηγήσουμε κάτι παραπάνω.
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm
SilindeElendil

Δημοσίευσηαπό baskin » 19 Οκτ 2013, 19:45

Το παραπάνω είναι στα αρχεία της λίστας της Δ.Ε. με ημερομηνία 18/10/2013.

Να κοιτάς τα email σου.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό agelos » 21 Οκτ 2013, 00:10

στο μαιλ μου ποτε δεν ελαβα τιποτα. κοιταξα και στα σπμ μην εγινε κανα στραβό. τωρα αυτό δεν απαντά καθόλου στο προβληματισμό μου για εμπλοκή ατόμων, που συνεργαζόμαστε, σε δραστηριότητες που είναι ενάντιαστις αρχες μας. γιατί αυτό ειναι που έβαλα στο τραπέζι.
agelos

Δημοσίευσηαπό baskin » 21 Οκτ 2013, 01:13

agelos έγραψε:στο μαιλ μου ποτε δεν ελαβα τιποτα. κοιταξα και στα σπμ μην εγινε κανα στραβό.

Έχεις πρόβλημα με το σύστημα σου ή με το email σου. Η καταγραφή της αποστολής υπάρχει στην λίστα και στον server.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό Petros » 21 Οκτ 2013, 07:39

να φανταστώ.

χρησιμοποιείς yahoo ή hotmail...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM
Petros

Δημοσίευσηαπό agelos » 21 Οκτ 2013, 18:01

Petros έγραψε:να φανταστώ.

χρησιμοποιείς yahoo ή hotmail...

yahoo αλλα το περιεργο ειναι οτι ενω ελαβα μηνυμα που μου ελεγαν να ειμαι παρων στην συζητηση ουδεποτε ελαβα την απάντηση που λέτε.

αλλα και παλυ αυτη η απάντηση δεν νομιζω οτι καλύπτει στο ελάχιστον την ερώτηση μου. η δεν την κατάλαβαν η την απέφυγαν.
agelos

Επόμενο

Επιστροφή στο Διαδικτυακές υποδομές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες