Περί social media και εθελοντών

Ερωτήσεις, συζήτηση, ιδέες και προτάσεις για την κεντρική σελίδα, το φόρουμ, το wiki και τις υπόλοιπες ψηφιακές υποδομές.

Re: χρυσαυγιτες σκοτωσαν ανθρωπο

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 20 Σεπ 2013, 12:39

Κομπειλάδας έγραψε:Στην επίσημη σελίδα μας στο fb (επίσης άλλαξα και το banner) και στο twitter της ΟΜ.ΕΠ μπήκε ήδη.

Μπορούμε να το βάλουμε και στην Κεντρική.

Το Παπαγαλάκι είναι ακόμα σε κατάσταση στησίματος/recovering... Μόλις αρχίσει να λειτουργεί κανονικά θα το βάλω.

Ωραίος! Το diaspora το συντηρεί κανείς;; Έχω πολύ καιρό να δω δημοσίευση (μήνες!).
koulaxizis

Δημοσίευσηαπό baskin » 20 Σεπ 2013, 12:41

Και για το G+ δεν υπάρχουν εθελοντές...Βάζω εγώ που και που κάνα newsletter.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Περί social media και εθελοντών

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 20 Σεπ 2013, 12:46

koulaxizis έγραψε:
Κομπειλάδας έγραψε:Στην επίσημη σελίδα μας στο fb (επίσης άλλαξα και το banner) και στο twitter της ΟΜ.ΕΠ μπήκε ήδη.

Το Παπαγαλάκι είναι ακόμα σε κατάσταση στησίματος/recovering... Μόλις αρχίσει να λειτουργεί κανονικά θα το βάλω.

Ωραίος! Το diaspora το συντηρεί κανείς;; Έχω πολύ καιρό να δω δημοσίευση (μήνες!).
<<< Tnks!

Έχω κανένα δίμηνο που έφτιαξα λογαριασμό (προσωπικό) στο Diaspora* και το "μαθαίνω", συμμετέχω ακόμα και στην μετάφραση του στα ελληνικά (βοήθειες, FAQ κά.).
Μόλις δω ότι "το 'χω" θα ζητήσω από το ΣτΜ/ΔΕ να φτιάξω "επίσημο" λογαριασμό για το κόμμα και θα βάζω και εκεί ότι βάζω στα άλλα "επίσημα" (fb κυρίως αλλά και Παπαγαλάκι). ;)
здравствуйте
Κομπειλάδας

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 20 Σεπ 2013, 12:49

Κομπειλάδας έγραψε:
koulaxizis έγραψε:

<<< Tnks!

Έχω κανένα δίμηνο που έφτιαξα λογαριασμό (προσωπικό) στο Diaspora* και το "μαθαίνω", συμμετέχω ακόμα και στην μετάφραση του στα ελληνικά (βοήθειες, FAQ κά.).
Μόλις δω ότι "το 'χω" θα ζητήσω από το ΣτΜ/ΔΕ να φτιάξω "επίσημο" λογαριασμό για το κόμμα και θα βάζω και εκεί ότι βάζω στα άλλα "επίσημα" (fb κυρίως αλλά και Παπαγαλάκι). ;)

Υπάρχει ήδη επίσημος λογαριασμός, απλώς έπαψε να συντηρείται!! Αν τον αναλάβεις, μπορείς να με ρωτήσεις ότι θέλεις σχετικά με το Diaspora, το χρησιμοποιώ καιρό και το' χω πιστεύω...
koulaxizis

Δημοσίευσηαπό baskin » 20 Σεπ 2013, 12:49

Δεν θέλεις να τον αναλάβεις εσύ;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Δημοσίευσηαπό mankasp » 20 Σεπ 2013, 12:52

Στο διασπορά υπάρχουμε, απλά το έχω αφήσει. Σίμο θες να σου στείλω κωδικούς;
https://twitter.com/e_kastrinakis
mankasp

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 20 Σεπ 2013, 12:53

baskin έγραψε:Και για το G+ δεν υπάρχουν εθελοντές...Βάζω εγώ που και που κάνα newsletter.

Google, facebook και twitter δεν παρακολουθώ, τους έχω κλείσει τους λογαριασμούς μου... Πάντως υπάρχει καλή κίνηση στο diaspora και έχει σωστό κόσμο, καλό θα ήταν να συνεχίσει η ενημέρωση του...

Αλλά και γενικότερα, δεν πρέπει να αφήνουμε τα κοινωνικά δίκτυα ανενημέρωτα, εκεί βρίσκεται πλέον ο κόσμος, από κει ενημερώνεται (καλώς ή κακώς), οπότε πρέπει να είμαστε παρόντες.

baskin έγραψε:Δεν θέλεις να τον αναλάβεις εσύ;

Δεν έχω μόνιμη σύνδεση στο ίντερνετ, γι' αυτό και απουσιάζω τόσο απ' το φόρουμ και τις συζητήσεις. Δεν θα μπορώ να ακολουθώ την ροή και να το κρατάω σωστά ενημερωμένο!
Τελευταία επεξεργασία από koulaxizis και 20 Σεπ 2013, 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
koulaxizis

Δημοσίευσηαπό mankasp » 20 Σεπ 2013, 12:54

Koulaxizis, θες μήπως να το αναλάβει εσύ;

Όπως και να έχει οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα email στην Δ.Ε.
https://twitter.com/e_kastrinakis
mankasp

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 20 Σεπ 2013, 12:57

mankasp έγραψε:Koulaxizis, θες μήπως να το αναλάβει εσύ;

Όπως και να έχει οποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ένα email στην Δ.Ε.

Δεν έχω μόνιμη σύνδεση στο ίντερνετ, γι' αυτό και απουσιάζω τόσο απ' το φόρουμ και τις συζητήσεις. Δεν θα μπορώ να ακολουθώ την ροή και να το κρατάω σωστά ενημερωμένο!

Μπορώ σίγουρα κατά καιρούς να συμπληρώνω, αλλά δεν μπορεί να βασιστεί εξ ολοκλήρου πάνω μου.
koulaxizis

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 20 Σεπ 2013, 13:07

mankasp έγραψε:Στο διασπορά υπάρχουμε, απλά το έχω αφήσει. Σίμο θες να σου στείλω κωδικούς;

Δεν το ήξερα...
Στείλε (με PM εδώ) άμα θέλεις τους κωδικούς, να αρχίσω να βάζω τα ίδια με το FB (για αρχή).

@koulaxizis
Θα το πιάσω εγώ και άμα θέλεις βοήθησε με supportάρισμα (αναδημοσιεύσεις, πτυχές, κτλ.) όποτε μπορείς. ;)
здравствуйте
Κομπειλάδας

Επόμενο

Επιστροφή στο Διαδικτυακές υποδομές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης