Προτάσεις και εθελοντές για νέα κεντρική σελίδα.

Ερωτήσεις, συζήτηση, ιδέες και προτάσεις για την κεντρική σελίδα, το φόρουμ, το wiki και τις υπόλοιπες ψηφιακές υποδομές.

Re: Προτάσεις και εθελοντές για νέα κεντρική σελίδα.

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Δεκ 2013, 15:16

Petros έγραψε:είχαμε κάνει μια συζήτηση με τον vasper για να φτιαξει μια λωρίδα στο αριστερό μέρος της οθόνης (σαν το dash του unity) με όλες μας τις πλατφόρμες,

επικοινώνησα μαζί του χθες και μου είπε ότι το έψαξε και μπορεί να γίνει σε σε jquery.

εσείς τι λέτε;

Θα πρέπει να αναβαθμιστεί το theme τουλάχιστον.

Προσωπικά είμαι υπέρ μιας πλήρης επανασχεδίασης με βάση το drupal και όχι το wordpress, η οποία θα καταργήσει σχεδόν όλες τις περιφερειακές πλατφόρμες (εκτός από τα συστήματα ψήφισης).
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό mankasp » 14 Δεκ 2013, 15:21

Vassilis Perantzakis έγραψε:Με αυτόν τον τρόπο δεν θα χρειαστεί να αλλάξουμε κάτι στην σελίδα. Μόνο να προσθέσουμε ένα wrapper και θα είμαστε αυτόματα... μοντέρνοι.

Συμφωνώ. Ως πρώτο βήμα αν στη κεντρική σελίδα απλά μπει αυτό και γίνουν 1-2 μικρές αλλαγές που αφορούν τα χρώματα και τη θέση των widgets είμαστε οκ σε αυτή τη φάση.
Το portal ας μη το εγκαταλήψουμε όμως. Θα ήταν ωραίο να είναι ένα εργαλείο τα πάντα, που να αντικατοπτρίζει ένα community συμπεριλαμβανομένων των μελών, εγγεγραμμένων χρηστών που δεν είναι μέλη και μη εγγεγραμμένων χρηστών με διαφορετικά επίπεδα πρόσβασης σε διάφορους χώρους.
https://twitter.com/e_kastrinakis
mankasp

Δημοσίευσηαπό baskin » 14 Δεκ 2013, 15:27

mankasp έγραψε:Το portal ας μη το εγκαταλήψουμε όμως. Θα ήταν ωραίο να είναι ένα εργαλείο τα πάντα, που να αντικατοπτρίζει ένα community συμπεριλαμβανομένων των μελών, εγγεγραμμένων χρηστών που δεν είναι μέλη και μη εγγεγραμμένων χρηστών με διαφορετικά επίπεδα πρόσβασης σε διάφορους χώρους.

Ακριβώς αυτό έχω στον νου μου και εκεί είναι καλό να πάμε...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...
baskin

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Διαδικτυακές υποδομές

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης