Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 21 Σεπ 2015, 15:29

Έχω τρολ που γράφει ελεύθερα. Πήγαινε να δεις μπορείς να γράψεις αλλού; Ούτε φορουμ δεν έχουν.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 21 Σεπ 2015, 15:31

Αν ως δια μαγείας εμφανιστούν τα νέα ορεξατα μέλη

Αν ήσουν ο baskin, θα σου έλεγα πως λες μαλακίες.
Σε εσένα, λέω απλά πως "βόσκεις" αλλού!
.....Περιμένεις δηλαδή, να αρχίσουν, σαν το μάνα, τα μέλη τα ορεξάτα να πέφτουν από τον ουρανό;
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 21 Σεπ 2015, 15:31

Voyager-1 έγραψε:Έχω τρολ που γράφει ελεύθερα. Πήγαινε να δεις μπορείς να γράψεις αλλού; Ούτε φορουμ δεν έχουν.



Τώρα για να σοβαρευτούμε, αν νομίζεις ότι επειδή αφήνεις τον καθένα να μιλάει, αυτό θα προσελκύσει κόσμο, είσαι γελασμένος.
Χρειάζεται να φτιάξεις υποδομή, κάτι προτότυπο που δεν το βρίσκει ο άλλος πουθενά.
Έτσι θα έρθει κόσμος εδώ.

newpamelina

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 21 Σεπ 2015, 15:33

laskaris_vasilis έγραψε:
Αν ως δια μαγείας εμφανιστούν τα νέα ορεξατα μέλη

Αν ήσουν ο baskin, θα σου έλεγα πως λες μαλακίες.
Σε εσένα, λέω απλά πως "βόσκεις" αλλού!
.....Περιμένεις δηλαδή, να αρχίσουν, σαν το μάνα, τα μέλη τα ορεξάτα να πέφτουν από τον ουρανό;



Πολύ σωστά. Ως δια μαγείας τίποτα δεν γίνεται.
Χρειάζεται σκληρή δουλεία στις ψηφιακές υποδομές.
Κώδικας χρειάζεται, όχι ετοιματζίδικες λύσεις, που τις έχουν όλοι και μπορούν όλοι να τις στήσουν.

Αυτό θα εκτιμήσει ο κόσμος, να έρθει εδώ και να βρει μια προτότυπη κομματική ψηφιακή πλατφόρμα που να λειτουργεί. όχι με εμάς τους 30 μόνο, αλλά με 15000.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 21 φορά/ες συνολικά

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 21 Σεπ 2015, 15:34

....Έεεεεελα ρε Μεσσία!!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό adrian » 21 Σεπ 2015, 15:35

Δεν περιμένω να αρχίσουν να έρχονται έτσι. Αυτό λέω. Πώς να έρθουν, όταν Δεν έχουμε κάτι να τα τραβήξει? Αυτό κατά την γνώμη μου , όπως είπα, θα πρέπει να είναι το αποσαφηνισμενο και καινοτόμο εσωτερικό σύστημα οργάνωσης και λειτουργίας (βλ συμμετοχική δημοκρατία) και από την άλλη η ύπαρξη συγκεκριμένων θέσεων και εξειδίκευσης σε ορισμένα θέματα. Για αρχή αμιγώς πειρατικά (πυρήνας φαλκβινγκε) και αφού τα κατακτήσουμε αυτά, μέτα το επεκτείνουμε.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 21 Σεπ 2015, 15:39

adrian έγραψε:Δεν περιμένω να αρχίσουν να έρχονται έτσι. Αυτό λέω. Πώς να έρθουν, όταν Δεν έχουμε κάτι να τα τραβήξει? Αυτό κατά την γνώμη μου , όπως είπα, θα πρέπει να είναι το αποσαφηνισμενο και καινοτόμο εσωτερικό σύστημα οργάνωσης και λειτουργίας (βλ συμμετοχική δημοκρατία) και από την άλλη η ύπαρξη συγκεκριμένων θέσεων και εξειδίκευσης σε ορισμένα θέματα. Για αρχή αμιγώς πειρατικά (πυρήνας φαλκβινγκε) και αφού τα κατακτήσουμε αυτά, μέτα το επεκτείνουμε.

Χαίρομαι!!!!
Άρχισε η κουβέντα η ουσιαστική.
Συνέχισέ την.........
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Σεπ 2015, 16:14

+1 εκτός από την τελευταία πρόταση. Δεν το βάζουμε κάτω, απλά δοκιμάζουμε άλλους δρόμους και ωριμάζουμε (άνθρωποι και υποδομές) για τα επόμενα 10 χρόνια...

adrian έγραψε:Αποχή από κάθε εκλογική διαδικασία μέχρι να το αντέχουμε και από άποψη ατόμων/υποψηφίων και από άποψη οικονομική. Χωρίς doping.
Μέχρι τότε, εστίαση στην εξυγειανση της εσωτερικής λειτουργιας και επιτέλους ένα ξεκαθάρισμα και μια προτεραιοτητοδοσια στις αρχές και τις θεσεις. Πρέπει να γίνουμε ειδικοί σε κάποια θέματα, λίγα στην αρχή, Περισσότερα καθώς μαζεςται παραπάνω Κόσμος.

Αν πάλι δεν μαζευτεί άλλος κόσμος, τότε να αποδεχτούμε την κοινωνική μας αποτυχία και να πάμε για άλλα.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Σεπ 2015, 16:22

Σ' αυτό έχει δίκιο και είναι ένα από τα συστατικά της λύσης, η οποία θέλει
και καλό σχεδιασμό (δεν κάναμε ποτέ)
και μετά καλή υλοποίηση σε restart και μάλιστα "άξιο δημοσίευσης" (newsworthy).


Αυτό θα εκτιμήσει ο κόσμος, να έρθει εδώ και να βρει μια προτότυπη κομματική ψηφιακή πλατφόρμα που να λειτουργεί. όχι με εμάς τους 30 μόνο, αλλά με 15000.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Σχολιασμός Εκλογικού αποτελέσματος

Δημοσίευσηαπό anestis » 21 Σεπ 2015, 16:23

+1000

adrian έγραψε:Δεν περιμένω να αρχίσουν να έρχονται έτσι. Αυτό λέω. Πώς να έρθουν, όταν Δεν έχουμε κάτι να τα τραβήξει? Αυτό κατά την γνώμη μου , όπως είπα, θα πρέπει να είναι το αποσαφηνισμενο και καινοτόμο εσωτερικό σύστημα οργάνωσης και λειτουργίας (βλ συμμετοχική δημοκρατία) και από την άλλη η ύπαρξη συγκεκριμένων θέσεων και εξειδίκευσης σε ορισμένα θέματα. Για αρχή αμιγώς πειρατικά (πυρήνας φαλκβινγκε) και αφού τα κατακτήσουμε αυτά, μέτα το επεκτείνουμε.
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 18 και 0 επισκέπτες