Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Petros » 14 Νοέμ 2015, 09:27

Το είχα μάθει από τις 16 Οκτωβρίου ότι θα βγάλουν αυτή την ανακοίνωση γιατί είχα μιλήσει με κάποιον από αυτούς που αποχώρησαν σιωπηρά από το TPP
Οι απειλές κατά της ζωής του ισχύουν, όπως και ότι δεν τον άφησε να το τυπώσει εδώ κανένα τυπογραφείο. Τα πέρι Βουλγαρίας μάλλον είναι φούμαρα για να εξηγήσει τα ανεξήγητα.

Η δική μου άποψη συμπίπτει με αυτή που ένας φίλος δημοσίευσε:

(α) Συμφωνώ απόλυτα με τους υπογράφοντες το κείμενο ότι ο Εφήμερος θα έπρεπε να "μοιράσει" την εξουσία του αποφασίζειν και σε αυτούς. Το μοίρασμα όμως της εξουσίας ενέχει και ευθύνες [οικονομικές και άλλες]. Αν επιθυμείς απλώς να λαμβάνεις έναν μισθό, πράγμα θεμιτό, δε μπορεί να ζητάς άλλος να έχει το ρίσκο της συμμετοχής σου στις αποφάσεις. Εδώ οι υπογράφοντες αντιφάσκουν. Αν δεν αντιφάσκουν, τότε φαντάζομαι θα τους δούμε να φτιάχνουν κάποιον συνεταιρισμό, που τους αρνήθηκε η bits n' bytes, και εδώ θα είμαστε να τους στηρίξουμε.

(β) Η εκμετάλλευση συνεπάγεται ότι κάποιος κερδίζει πάνω σου υπεραξία, δηλαδή λεφτά. Προσωπικά πιστεύω ότι το TPP μπαίνει χοντρά μέσα και την χασούρα την τρώει ο Εφήμερος. Και παρ' όλο που η bits n' bytes είναι κερδοσκοπική επιχείρηση, είναι φανερό ότι δεν την λειτουργεί με κερδοσκοπικά αλλά με άκρως πολιτικά κριτήρια και η ζημιογόνος δραστηριότητά της οφείλεται στα πολιτικά αυτά κριτήρια. Δε μπορώ να κρίνω ως εκμεταλλευτική μία τέτοια δραστηριότητα, που λειτουργεί με πολιτικούς στόχους και μπαίνει μέσα. Οι υπογράφοντες υπονοούν ότι έτυχαν αντικείμενο εκμετάλλευσης, γιατί ο Εφήμερος έχει βγάλει λεφτά από την ιστορία. Αυτό προσωπικά το αμφισβητώ και δε μου φαίνεται πολύ λογικό.

(γ) Το πρόβλημα με το TPP, που αναγνωρίζω, είναι πως αποτελεί ένα επιχειρηματικό σχήμα σε μία δραστηριότητα, που μάλλον δε μπορεί να υποστηρίξει επιχειρηματικές μορφές. Έτσι, στηρίζεται αναγκαστικά στην εθελοντική συνεισφορά ανθρώπων, που κινητοποιούνται για πολιτικούς λόγους. Όταν σε βάθος χρόνου, η επιχείρηση δεν καθίσταται βιώσιμη, αρχίζουν οι γκρίνιες. Θα ήταν καλύτερο να είχε μορφή συνεταιρισμού, ώστε να είναι πιο σαφή τα δικαιώματα αλλά και τα ρίσκα του καθενός.»


Για μένα, ακόμα και αν τα λεφτά δεν πήγαν στην εκτύπωση, χαλάλι.
Πιστεύω ότι πιο πολύ που θα γίνουμε ρεζίλι και θα κάνουμε κακό στο ΠΕΙΡ αν ζητήσουμε πίσω 220€ τα οποία είχαμε πει ότι δεν τα θέλουμε παρά τα λεφτά που θα χάσουμε. Να ήτανε 5000€ να συμφωνούσα. Αλλά να χάσουμε την επαφή μας με ένα εναλλακτικό κοινό για 200€ για εμένα είναι πατάτα.
Θα προτιμούσα περισσότερο αν κάποιος θέλει τα χρήματά του να τα ζητήσει μεμονωμένα. (Και το αναλαμβάνω εγώ αν θέλετε, κανένα πρόβλημα)

Αν θέλουμε να θίξουμε κακές εργασιακές σχέσεις στα media, υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις...
Υπάρχει ο Αγγελιοφόρος του Μπακατσέλου που τον έκλεισε πριν 5 μέρες, Υπάρχει η Μακεδονία των Μπακατσελου-Μπόμπολα-Ψυχάρη που ενώ πήραν 12 εκατομμύρια κρατική επιχορήγηση ετοιμάζονται για υπαγωγή στον άρθρο 99 αυτές τις μέρες, υπάρχουν πολλά. Και σίγουρα σε αυτά είναι το χοντρό πρόβλημα στην ενημέρωση.

Θεωρώ άστοχο και ηλίθιο όταν γύρω μας «καίγεται» όλος ο χώρος των media από τους χοντρολεφτάδες, εμείς να θίξουμε τον φτωχομπινέ.
Καλό δεν θα μας κάνει. Κακό Σίγουρα και από πολλές απόψεις.
Σίγουρα όμως θα προτιμούσα μια ανακοίνωση στο στυλ της παραπάνω ανάλυσης


FYI: Δεν είναι συριζαίος, είναι όμως ένας μπάρμπας του. Και αυτός ήταν και ο λόγος που έγινε το προεκλογικό TheRedProject tv.
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό gounara » 14 Νοέμ 2015, 12:42

Voyager-1 έγραψε:
Petros έγραψε:
Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσουμε εκ νέου χρηματοδότηση μέχρι να φανούμε αντάξιοι των υποχρεώσεών μας. Το τελικό κόστος με όλα αυτά που συνέβησαν άλλωστε έχει ξεπεράσει τις 7.000 αλλά για αυτό δεν φταίει κανείς. Σε κάθε περίπτωση φαίνεται ότι το οικονομικό ζήτημα θα λήξει μέσα σε 1-2 ημέρες.

Στις 27 Γενάρη μας είπε για 1-2 μέρες....
Πέρασαν 15 μέρες και ακόμα τίποτα.

Ξεφτιλα Συριζοπειρατοπουλα

Petros έγραψε:το αποπάνω το διάβασες ή κάνεις τον χαζό;

Ποιος κάνει το χαζό ε?ε? :?:

gounara έγραψε:Πέτρο μιας και είσαι άμεσα εμπλεκόμενος με τον εφήμερο και το ΤΡΡ ενημέρωσε μας τι γίνεται .
Ο τύπος είναι πληρωμένο παπαγαλακι του Σύριζα και σε άμεση διασύνδεση μο το ραδιόφωνο στο κοκκινο .
Σύμφωνα με πληροφορίες είναι pay roll δημοσιογράφος της κυβέρνησης ..
Ζητα του δημοσια τοποθέτηση για την εκδοση αλλιως πρεπει να τον καταγγειλουμε και δημοσια και νομικά .



9 μήνες πριν το εγραψα και συνδυαστε ότι διαβάζετε σε αυτό το νήμα με παραιτήσεις από τη ΔΕ και καταγγελίες που έκανα και την απροθυμία μελών να βοηθήσουν το πειρατικό


Petros έγραψε:
Κομπειλάδας έγραψε:Και εδώ είναι το ερώτημα.... βγαίνουμε να τους υποστηρίξουμε ΑΝΟΙΧΤΑ;

Εδώ σε θέλω κάβουρα να περπατάς στα κάρβουνα..... :twisted:


ΝΑΙ

Ναι σε όλα μπρε
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Petros » 14 Νοέμ 2015, 13:30

Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει να σχολιάσω μετά από τόσα λογικά σφάλματα...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 14 Νοέμ 2015, 16:33

Petros έγραψε:Το είχα μάθει από τις 16 Οκτωβρίου ότι θα βγάλουν αυτή την ανακοίνωση γιατί είχα μιλήσει με κάποιον από αυτούς που αποχώρησαν σιωπηρά από το TPP
Οι απειλές κατά της ζωής του ισχύουν, όπως και ότι δεν τον άφησε να το τυπώσει εδώ κανένα τυπογραφείο. Τα πέρι Βουλγαρίας μάλλον είναι φούμαρα για να εξηγήσει τα ανεξήγητα.

Η δική μου άποψη συμπίπτει με αυτή που ένας φίλος δημοσίευσε:

(α) Συμφωνώ απόλυτα με τους υπογράφοντες το κείμενο ότι ο Εφήμερος θα έπρεπε να "μοιράσει" την εξουσία του αποφασίζειν και σε αυτούς. Το μοίρασμα όμως της εξουσίας ενέχει και ευθύνες [οικονομικές και άλλες]. Αν επιθυμείς απλώς να λαμβάνεις έναν μισθό, πράγμα θεμιτό, δε μπορεί να ζητάς άλλος να έχει το ρίσκο της συμμετοχής σου στις αποφάσεις. Εδώ οι υπογράφοντες αντιφάσκουν. Αν δεν αντιφάσκουν, τότε φαντάζομαι θα τους δούμε να φτιάχνουν κάποιον συνεταιρισμό, που τους αρνήθηκε η bits n' bytes, και εδώ θα είμαστε να τους στηρίξουμε.

(β) Η εκμετάλλευση συνεπάγεται ότι κάποιος κερδίζει πάνω σου υπεραξία, δηλαδή λεφτά. Προσωπικά πιστεύω ότι το TPP μπαίνει χοντρά μέσα και την χασούρα την τρώει ο Εφήμερος. Και παρ' όλο που η bits n' bytes είναι κερδοσκοπική επιχείρηση, είναι φανερό ότι δεν την λειτουργεί με κερδοσκοπικά αλλά με άκρως πολιτικά κριτήρια και η ζημιογόνος δραστηριότητά της οφείλεται στα πολιτικά αυτά κριτήρια. Δε μπορώ να κρίνω ως εκμεταλλευτική μία τέτοια δραστηριότητα, που λειτουργεί με πολιτικούς στόχους και μπαίνει μέσα. Οι υπογράφοντες υπονοούν ότι έτυχαν αντικείμενο εκμετάλλευσης, γιατί ο Εφήμερος έχει βγάλει λεφτά από την ιστορία. Αυτό προσωπικά το αμφισβητώ και δε μου φαίνεται πολύ λογικό.

(γ) Το πρόβλημα με το TPP, που αναγνωρίζω, είναι πως αποτελεί ένα επιχειρηματικό σχήμα σε μία δραστηριότητα, που μάλλον δε μπορεί να υποστηρίξει επιχειρηματικές μορφές. Έτσι, στηρίζεται αναγκαστικά στην εθελοντική συνεισφορά ανθρώπων, που κινητοποιούνται για πολιτικούς λόγους. Όταν σε βάθος χρόνου, η επιχείρηση δεν καθίσταται βιώσιμη, αρχίζουν οι γκρίνιες. Θα ήταν καλύτερο να είχε μορφή συνεταιρισμού, ώστε να είναι πιο σαφή τα δικαιώματα αλλά και τα ρίσκα του καθενός.»


Για μένα, ακόμα και αν τα λεφτά δεν πήγαν στην εκτύπωση, χαλάλι.
Πιστεύω ότι πιο πολύ που θα γίνουμε ρεζίλι και θα κάνουμε κακό στο ΠΕΙΡ αν ζητήσουμε πίσω 220€ τα οποία είχαμε πει ότι δεν τα θέλουμε παρά τα λεφτά που θα χάσουμε. Να ήτανε 5000€ να συμφωνούσα. Αλλά να χάσουμε την επαφή μας με ένα εναλλακτικό κοινό για 200€ για εμένα είναι πατάτα.
Θα προτιμούσα περισσότερο αν κάποιος θέλει τα χρήματά του να τα ζητήσει μεμονωμένα. (Και το αναλαμβάνω εγώ αν θέλετε, κανένα πρόβλημα)

Αν θέλουμε να θίξουμε κακές εργασιακές σχέσεις στα media, υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις...
Υπάρχει ο Αγγελιοφόρος του Μπακατσέλου που τον έκλεισε πριν 5 μέρες, Υπάρχει η Μακεδονία των Μπακατσελου-Μπόμπολα-Ψυχάρη που ενώ πήραν 12 εκατομμύρια κρατική επιχορήγηση ετοιμάζονται για υπαγωγή στον άρθρο 99 αυτές τις μέρες, υπάρχουν πολλά. Και σίγουρα σε αυτά είναι το χοντρό πρόβλημα στην ενημέρωση.

Θεωρώ άστοχο και ηλίθιο όταν γύρω μας «καίγεται» όλος ο χώρος των media από τους χοντρολεφτάδες, εμείς να θίξουμε τον φτωχομπινέ.
Καλό δεν θα μας κάνει. Κακό Σίγουρα και από πολλές απόψεις.
Σίγουρα όμως θα προτιμούσα μια ανακοίνωση στο στυλ της παραπάνω ανάλυσης


FYI: Δεν είναι συριζαίος, είναι όμως ένας μπάρμπας του. Και αυτός ήταν και ο λόγος που έγινε το προεκλογικό TheRedProject tv.

+1

@gounara:
Εντάξει Θανάση!!!!
Το "τερμάτισες"!!!!!!!!
........Πολιτική, σημαίνει σύνθεση και όχι αέναη αντιπαράθεση!!



Ξεφτιλα Συριζοπειρατοπουλα

Και επειδή αγρίεψα μαλάκα μου gounara, δεν θα το κάνεις μπουρδέλο εσύ το ΠΕΙΡ, για να "καλύψεις" τις εμμονές σου!


Πόσο δίκιο είχες ρε kostasrose με την καταγγελία σου!!!!!!!!!!!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1415
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό gounara » 15 Νοέμ 2015, 09:37

laskaris_vasilis έγραψε:
Petros έγραψε:Το είχα μάθει από τις 16 Οκτωβρίου ότι θα βγάλουν αυτή την ανακοίνωση γιατί είχα μιλήσει με κάποιον από αυτούς που αποχώρησαν σιωπηρά από το TPP
Οι απειλές κατά της ζωής του ισχύουν, όπως και ότι δεν τον άφησε να το τυπώσει εδώ κανένα τυπογραφείο. Τα πέρι Βουλγαρίας μάλλον είναι φούμαρα για να εξηγήσει τα ανεξήγητα.

Η δική μου άποψη συμπίπτει με αυτή που ένας φίλος δημοσίευσε:

(α) Συμφωνώ απόλυτα με τους υπογράφοντες το κείμενο ότι ο Εφήμερος θα έπρεπε να "μοιράσει" την εξουσία του αποφασίζειν και σε αυτούς. Το μοίρασμα όμως της εξουσίας ενέχει και ευθύνες [οικονομικές και άλλες]. Αν επιθυμείς απλώς να λαμβάνεις έναν μισθό, πράγμα θεμιτό, δε μπορεί να ζητάς άλλος να έχει το ρίσκο της συμμετοχής σου στις αποφάσεις. Εδώ οι υπογράφοντες αντιφάσκουν. Αν δεν αντιφάσκουν, τότε φαντάζομαι θα τους δούμε να φτιάχνουν κάποιον συνεταιρισμό, που τους αρνήθηκε η bits n' bytes, και εδώ θα είμαστε να τους στηρίξουμε.

(β) Η εκμετάλλευση συνεπάγεται ότι κάποιος κερδίζει πάνω σου υπεραξία, δηλαδή λεφτά. Προσωπικά πιστεύω ότι το TPP μπαίνει χοντρά μέσα και την χασούρα την τρώει ο Εφήμερος. Και παρ' όλο που η bits n' bytes είναι κερδοσκοπική επιχείρηση, είναι φανερό ότι δεν την λειτουργεί με κερδοσκοπικά αλλά με άκρως πολιτικά κριτήρια και η ζημιογόνος δραστηριότητά της οφείλεται στα πολιτικά αυτά κριτήρια. Δε μπορώ να κρίνω ως εκμεταλλευτική μία τέτοια δραστηριότητα, που λειτουργεί με πολιτικούς στόχους και μπαίνει μέσα. Οι υπογράφοντες υπονοούν ότι έτυχαν αντικείμενο εκμετάλλευσης, γιατί ο Εφήμερος έχει βγάλει λεφτά από την ιστορία. Αυτό προσωπικά το αμφισβητώ και δε μου φαίνεται πολύ λογικό.

(γ) Το πρόβλημα με το TPP, που αναγνωρίζω, είναι πως αποτελεί ένα επιχειρηματικό σχήμα σε μία δραστηριότητα, που μάλλον δε μπορεί να υποστηρίξει επιχειρηματικές μορφές. Έτσι, στηρίζεται αναγκαστικά στην εθελοντική συνεισφορά ανθρώπων, που κινητοποιούνται για πολιτικούς λόγους. Όταν σε βάθος χρόνου, η επιχείρηση δεν καθίσταται βιώσιμη, αρχίζουν οι γκρίνιες. Θα ήταν καλύτερο να είχε μορφή συνεταιρισμού, ώστε να είναι πιο σαφή τα δικαιώματα αλλά και τα ρίσκα του καθενός.»


Για μένα, ακόμα και αν τα λεφτά δεν πήγαν στην εκτύπωση, χαλάλι.
Πιστεύω ότι πιο πολύ που θα γίνουμε ρεζίλι και θα κάνουμε κακό στο ΠΕΙΡ αν ζητήσουμε πίσω 220€ τα οποία είχαμε πει ότι δεν τα θέλουμε παρά τα λεφτά που θα χάσουμε. Να ήτανε 5000€ να συμφωνούσα. Αλλά να χάσουμε την επαφή μας με ένα εναλλακτικό κοινό για 200€ για εμένα είναι πατάτα.
Θα προτιμούσα περισσότερο αν κάποιος θέλει τα χρήματά του να τα ζητήσει μεμονωμένα. (Και το αναλαμβάνω εγώ αν θέλετε, κανένα πρόβλημα)

Αν θέλουμε να θίξουμε κακές εργασιακές σχέσεις στα media, υπάρχουν άπειρες περιπτώσεις...
Υπάρχει ο Αγγελιοφόρος του Μπακατσέλου που τον έκλεισε πριν 5 μέρες, Υπάρχει η Μακεδονία των Μπακατσελου-Μπόμπολα-Ψυχάρη που ενώ πήραν 12 εκατομμύρια κρατική επιχορήγηση ετοιμάζονται για υπαγωγή στον άρθρο 99 αυτές τις μέρες, υπάρχουν πολλά. Και σίγουρα σε αυτά είναι το χοντρό πρόβλημα στην ενημέρωση.

Θεωρώ άστοχο και ηλίθιο όταν γύρω μας «καίγεται» όλος ο χώρος των media από τους χοντρολεφτάδες, εμείς να θίξουμε τον φτωχομπινέ.
Καλό δεν θα μας κάνει. Κακό Σίγουρα και από πολλές απόψεις.
Σίγουρα όμως θα προτιμούσα μια ανακοίνωση στο στυλ της παραπάνω ανάλυσης


FYI: Δεν είναι συριζαίος, είναι όμως ένας μπάρμπας του. Και αυτός ήταν και ο λόγος που έγινε το προεκλογικό TheRedProject tv.

+1

Το ήξερα από τις 16 αλλά δεν το είπα ...
Έχει μπάρμπα Συριζαιο
-1

laskaris_vasilis έγραψε:@gounara:
Εντάξει Θανάση!!!!
Το "τερμάτισες"!!!!!!!!
........Πολιτική, σημαίνει σύνθεση και όχι αέναη αντιπαράθεση!!

Γιατί ή γνώμη μου είναι αντιπαράθεση και των άλλων σύνθεση ? Δε σε είδα να απαντας τόσο ένθερμα και στα υπόλοιπα που έχουν γραφτεί κατά καιρούς πλην του lqfb..

laskaris_vasilis έγραψε:
Ξεφτιλα Συριζοπειρατοπουλα

Και επειδή αγρίεψα μαλάκα μου gounara, δεν θα το κάνεις μπουρδέλο εσύ το ΠΕΙΡ, για να "καλύψεις" τις εμμονές σου!

Και επειδή αγριεψα κι εγώ μαλακά μου Βασίλη εγώ αποχώρησα από τη ΔΕ υποστηριζοντας τις "" εμμονες "" μου .
Άλλοι μπαινοβγαίνουν και κάθε εβδομάδα παραιτούνται και επανέρχονται ...
Επειδή λέω την αλήθεια όπως εγώ την καταλαβαίνω δε σημαίνει ότι θέλω να κάνω μπουρδέλο το ΠΕΙΡ.
Δουλεψα για το ΠΕΙΡ περισσότερο από όλους ..

laskaris_vasilis έγραψε:Πόσο δίκιο είχες ρε kostasrose με την καταγγελία σου!!!!!!!!!!!!!

Ή καταγγελία του kostasrose ήταν ότι προσπάθησα να χειραγωγήσω τη ΔΕ για να κατεβουμε σε εκλογες .
Να σου θυμισω ότι το κείμενο που υπέγραψες για κάθοδο σε εκλογες μετά την επεισοδιακή συνεδρίαση ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΥΠΕΓΡΑΨΑ και επίσης είμαι τελικά ο μόνος που και παραιτήθηκε από τη ΔΕ
Τώρα οσο για τους υπόλοιπους στη καταγγελία πέρα βρέχει ...
Τεσπα δε θα συνεχίσω να γράφω στο νήμα παρά σε εξαιρετικά σημαντική περίπτωση ..
Ένα απλό μέλος είμαι πια ή πρέπει να μπαίνω με τρολολογαριασμο ??
Καλή Συνέχεια και καλή συνεδρίαση τη Δεύτερα να έχετε ..
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Νοέμ 2015, 10:09

gounara έγραψε:Το ήξερα από τις 16 αλλά δεν το είπα ...

Και τι να κάνω ρε συ; Τον Τριανταφυλλόπουλο με τα προσωπικά του καθενός;

gounara έγραψε:Έχει μπάρμπα Συριζαιο

κι αυτό μεμπτό είναι;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 15 Νοέμ 2015, 12:49

Μεμπτό είναι Πέτρο, όταν χρησιμοποιεί την προσφορά του καθενός μας για να χρηματοδοτήσει ένα φαινομενικά ανεξάρτητο μέσο ενημέρωσης και τελικά λειτουργεί ως φιλοσυριζαίϊκο.
Αν ήθελα να δώσω χρήματα, προτιμώ την Πράβδα-Αυγή που ξέρω ξεκάθαρα ποιον υποστηρίζει.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Νοέμ 2015, 13:07

Voyager-1 έγραψε:τελικά λειτουργεί ως φιλοσυριζαίϊκο.


Το έβγαλες το συμπέρασμά σου πάλι.
Είχε ένα θείο Συριζαίο και του ζήτησαν από το κόκκινο να κάνει ένα talk show (TheRedProject)

To φιλοσυριζαίϊκο τι σημαίνει; σημαίνει ότι «προβάλλω τα καλά ως καλά και τα κακά ως κακά»;
Γιατί δεν έχω δει (προσωπικά μιλώντας) κάποια προβολή κακιάς κυβερνητικής επιλογής ως καλή από το tpp.
Αντίθετα έχω δει ένα πλουραλισμό που δεν έχω δει σε άλλα site του μεγέθους του (thetoc, liberal κτλ που κατά κανόνα στήριζαν το μνημόνιο)
Είδα την ΛΑΕΝ να οργανώνει την κάθοδό της από το tpp (και μάλιστα γνωρίζω ότι τους πλήρωσαν κι ένα ποσό καθώς έκαναν χρήση του studio και για παραγωγή σποτ)
και είδα να καλούνται πολλά κόμματα που δεν είχαν αλλού φωνή (η ΟΚΔΕ, η ΑΝΤΑΣΥΑ, εμείς κτλ) στις εκπομπές.
Τον Λαπαβίτσα άραγε γιατί τον έχουν στην πρώτη σελίδα εδώ κι ένα δίμηνο σχεδόν;

Συγγνώμη, αλλά ένα τέτοιο μέσο δεν μπορώ να το αποκαλέσω «φιλοσυριζαίϊκο».

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω κάτι που το αναρωτιέμαι τις τελευταίες μέρες:
Η αντικειμενικότητα είναι ιδιότητα των ουδέτερων;
Και τελικά υπάρχει όντως ουδετερότητα;
Ή η «ουδετερότητα» μπροστά σε ένα έγκλημα, στηρίζει το έγκλημα μη παίρνοντας θέση γι αυτό;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 15 Νοέμ 2015, 13:23

Γιατί δεν έχω δει (προσωπικά μιλώντας) κάποια προβολή κακιάς κυβερνητικής επιλογής ως καλή από το tpp.

Εγώ πάλι, δεν έχω δει γενικά καμιά ΚΑΛΗ κυβερνητική επιλογή σε 10 μήνες.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Πρωτοβουλία από το ThePressProject

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Νοέμ 2015, 13:48

Voyager-1 έγραψε:
Γιατί δεν έχω δει (προσωπικά μιλώντας) κάποια προβολή κακιάς κυβερνητικής επιλογής ως καλή από το tpp.

Εγώ πάλι, δεν έχω δει γενικά καμιά ΚΑΛΗ κυβερνητική επιλογή σε 10 μήνες.


το ότι εσύ νομίζεις ότι δεν έγινε τίποτα καλό σε 10 μήνες είναι άλλο θέμα για άλλο νήμα.

Εδώ συζητάμε για το tpp (ακόμα)
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες