Κωνσταντόπουλος: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
Nicholas Starkos
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2011, 12:09
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Επικοινωνία:

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό Nicholas Starkos » 17 Φεβ 2012, 15:19

SilindeElendil έγραψε:Λεφτα υπαρχουν τελικα!!! :x


ΑΘΛΙΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.

Θα έρθει η μέρα της ΝΕΜΕΣΙΣ όμως 8-)
Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ δεν χαρίζονται , ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ.

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό anestis » 17 Φεβ 2012, 17:33

Το άρθρο 41 δεν έχει 1Θ, έχει Α & Β μόνο και μιλάει περί επιτροπών !?!?!?!

Βεβαια αν είναι βουλευτής ο Κωνσταντόπουλος (είναι? δεν ξέρω) δικαιούται 4 συνεργάτες, οπότε λίγο "άνθρακες"...

Αν ΔΕΝ είναι, έχουμε θέμα!
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό plessas » 17 Φεβ 2012, 18:54

Μήπως θα ήταν καλύτερο να ετοιμαστεί μια επιστολή προς τον πρόεδρο της βουλής και ταυτόχρονα να κοινοποιηθεί και στα ΜΜΕ; Φαντάζομαι είναι (;) υποχρεωμένος να απαντήσει σε επίσημη επιστολή που θα πρωτοκολληθεί.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 18 Φεβ 2012, 12:26

anestis έγραψε:Το άρθρο 41 δεν έχει 1Θ, έχει Α & Β μόνο και μιλάει περί επιτροπών !?!?!?!

Βεβαια αν είναι βουλευτής ο Κωνσταντόπουλος (είναι? δεν ξέρω) δικαιούται 4 συνεργάτες, οπότε λίγο "άνθρακες"...

Αν ΔΕΝ είναι, έχουμε θέμα!


Εγώ πάντως δεν τον βρίσκω στον κατάλογο βουλευτών.
Αλλά έτσι κι αλλιώς ο διορισμός είναι για το «Γραφείο του Πρώην Προέδρου του Συνασπισμού». Και βουλευτής να ήτανε, θα διατηρούσε γραφείο μέσα στην βουλή; Έχει τόσον χώρο η βουλή; Και να'χει, θα λεγόταν «Γραφείο του Πρώην Προέδρου του Συναπισμού» ή γραφείο του τάδε βουλευτή;

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 19 Φεβ 2012, 17:25

plessas έγραψε:Μήπως θα ήταν καλύτερο να ετοιμαστεί μια επιστολή προς τον πρόεδρο της βουλής και ταυτόχρονα να κοινοποιηθεί και στα ΜΜΕ; Φαντάζομαι είναι (;) υποχρεωμένος να απαντήσει σε επίσημη επιστολή που θα πρωτοκολληθεί.


+1

Σίγουρα θα πρέπει να γίνει κάτι ανάλογο!

τώρα μας λίπη μια ομάδα εργασίας που θα μπορούσε να αναλαμβάνει το θέμα αυτό ;-)
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Φεβ 2012, 18:34

Θα συμφωνήσω σχεδόν με όλους αλλά για να πάρω και θέση, προσανατολίζομαι περισσότερο προς την ιδέα του να υπάρχει ένα section στην αρχική σελίδα και μάλιστα με κάποιον τίτλο χτυπητό οπότε να τραβάει το μάτι. Όσο για την αναγκαιότητα του να υπάρξει ανακοίνωση η ερώτησή μου είναι η εξής: Από που, προς που και από ποιό μέσον. Αν η απάντηση είναι από εδώ μέσα, θεωρώ πως είναι περιττό από την στιγμή που θα υπάρχει στήλη αντίστοιχη (αν επικρατήσει η άποψη αυτή)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Κωνσταντόπουλος: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό agelos » 22 Φεβ 2012, 14:15

γι αυτο πιστευω οτι απαιτειται να ανακοινωνουμε κι εμεσα να δημοσιοποιουμε παραπανω τετοια στοιχεια που δειχνουν την σαπιλα του συστηματος. δεν γνεται ακομη να παραμενουμε στην αφανεια
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

plessas
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 679
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:50
Επικοινωνία:

Re: Κωνσταντόπουλος: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό plessas » 22 Φεβ 2012, 14:48

Προσωπικά πάντως επιμένω στην επιστολή στον πρόεδρο της βουλής και σε όποιον άλλο εμπλέκεται (υπουργός οικονομικών; Κωνσταντόπουλος κλπ). Την ανακοίνωση θα τη γράψουν εκεί που ξέρουμε. Και την επιστολή ίσως, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.
Οι θέσεις που εκφράζω είναι προσωπικές. Περισσότερα για μένα στο ιστολόγιό μου: http://plessas.info

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: Κωνσταντόπουλος: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό anestis » 22 Φεβ 2012, 14:57

ΟΚ, πάρτε πρωτοβουλία και γράψτε ένα pad.

Θα μας μισήσουν λίγο στον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά δεν ποντάραμε ποτέ και στην αγάπη τους... :)
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: Κωνσταντόπουλος: Μήπως να βγάζαμε μια ανακοίνωση...

Δημοσίευσηαπό agelos » 22 Φεβ 2012, 16:15

anestis έγραψε:ΟΚ, πάρτε πρωτοβουλία και γράψτε ένα pad.

Θα μας μισήσουν λίγο στον ΣΥΡΙΖΑ, αλλά δεν ποντάραμε ποτέ και στην αγάπη τους... :)


μπορουμε να κανουμε σαν μελη τετοιες κινησεις? εννοω δεν πρεπει να γινεται εκ μερους ολου του κομματος?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 18 και 0 επισκέπτες