Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δήλωσε συμμετοχή στις ομάδες εργασίας και βοήθησε στην λειτουργία του κόμματος.
kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό kailor » 09 Νοέμ 2012, 00:30

Κομπειλάδας έγραψε:Αν η IT μου βρει ένα "titanpad" χωρίς login εγώ δεν έχω πρόβλημα. Το admining του titanpads είναι που "λιγουρεύτηκα" (όλα τα pad σε έναν πίνακα, μεταφορά pads σε archive, backup όλων pads με την μια σε zip αρχείο στον δίσκο μου, λίστα με συμμετέχοντες και πολλά πολλά άλλα καλούδια) και τίποτα άλλο.
Φυσικά δεν ζητάω κάτι ανάλογο από την IT (αν και θα το προτιμούσα), καλύτερα με login και έτοιμο παρά να σας φορτώσω με επιπλέον δουλειά, ακόμα προτιμώ και να δουλεύουμε σε "ανοιχτά" pads παρά να σας "τρέχω".
:)


Μα ουτοσάλως ρε Σίμο στο TitanPad, μπορείς να αλλάξεις στο κάθε pad, και να το έχεις private (μόνο για τα μέλη) ή public (και να το βλέπουν και να το επεξεργάζονται όλοι χωρίς να εγγράφονται)....

Στην επ. περιβάλλοντος που το χρησιμοποιούμε δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 09 Νοέμ 2012, 15:04

kailor έγραψε:
Κομπειλάδας έγραψε:Αν η IT μου βρει ένα "titanpad" χωρίς login εγώ δεν έχω πρόβλημα. Το admining του titanpads είναι που "λιγουρεύτηκα" (όλα τα pad σε έναν πίνακα, μεταφορά pads σε archive, backup όλων pads με την μια σε zip αρχείο στον δίσκο μου, λίστα με συμμετέχοντες και πολλά πολλά άλλα καλούδια) και τίποτα άλλο.
Φυσικά δεν ζητάω κάτι ανάλογο από την IT (αν και θα το προτιμούσα), καλύτερα με login και έτοιμο παρά να σας φορτώσω με επιπλέον δουλειά, ακόμα προτιμώ και να δουλεύουμε σε "ανοιχτά" pads παρά να σας "τρέχω".
:)


Μα ουτοσάλως ρε Σίμο στο TitanPad, μπορείς να αλλάξεις στο κάθε pad, και να το έχεις private (μόνο για τα μέλη) ή public (και να το βλέπουν και να το επεξεργάζονται όλοι χωρίς να εγγράφονται)....

Στην επ. περιβάλλοντος που το χρησιμοποιούμε δεν έχουμε κανένα πρόβλημα.


Χρήστο μου,
Όταν το "έφτιαξα", είχα κολλήσει καναδυό μέρες σε αυτό που λες. Στο "help" του titanpads έγραφε (και γράφει) αυτό:

Security & Privacy
What security models does TitanPad offer for pads?

TitanPad offers two different ways to work on Pads.

Public Pads (e.g. http://titanpad.com/<yourpadname>) are accessible by everyone who knows the address. There is no way to password protect these Pads or keep unwanted people out. Only use these Pads for shortlived unsensitive information.

Pads in private Subdomains (e.g. http://<yourdomain>.titanpad.com/42) are by default only accessible by users who have an account in the subdomain.

You can make these Pads accessible to the public by setting it's Access Level to Public in the Security-menu of the pad. Optionally you can also set a password for the pad, which is then required for ALL users who want to access the Pad, even users of your private domain.


Το "Only use these Pads for shortlived unsensitive information." ήταν που με "ζόρισε". Τελικά αποφάσισα να κρατήσω τα etherpads που ούτως ή άλλως είναι "ανοιχτά" και να επιλέξω το "κλείδωμα" στα titanpads.
Έτσι, ανάλογα με το "κείμενο" που θα δουλεύουμε στην ΟΜ.ΕΠ., ο εκάστοτε συντονιστής θα έχει την δυνατότητα να δρομολογεί την εργασία στα κείμενα μας προς την "ανοιχτή" ή την "κλειδωμένη" οδό...
Κατά πως του αρέσει και επιλέξει!!!
;)
здравствуйте

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 12 Νοέμ 2012, 15:28

Είμαι το χειρότερο μέλος της ομάδας, λόγω φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνω να συμμετέχω στο γράψιμο. Πάντως επαναλαμβάνω και εδώ, αν χρειάζεται μετάφραση κάτι από και προς Αγγλικά και Ιταλικά στείλτε μου ένα απευθείας mail.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 12 Νοέμ 2012, 15:41

Θα σε έχω υπόψη μου... ;)
здравствуйте

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό Z53 » 12 Νοέμ 2012, 19:07

Εχε κι' εμένα υπ' 'οψη σου για τα Γαλικά.
Και για ότι "χαμαλοδουλειά" σας πέσει :mrgreen:
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Ομάδα Επικοινωνίας - Μια καινούρια αρχή

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 12 Νοέμ 2012, 23:37

Oui, monsieur!!! :P
здравствуйте


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 19 και 0 επισκέπτες