Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Συζήτηση για την περιφέρεια ή την τοπική κοινωνία, όπως δράσεις και συναντήσεις.
kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 06 Νοέμ 2012, 10:05

Παρακάτω το κείμενο που έγραψα. Θέλει και μπορεί κανείς να βοηθήσει?

http://piratepad.ca/EIgAvrQpux

Κάντε ελεύθερα και προσθήκες και αλλαγές.

Υ.Γ. όσοι το θεωρούν λαικισμό ή ότι τέτοια κάνουν και τα άλλα κόμματα απλώς μην βοηθήσουν.

===========================================================================================================================================


Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου
Image: http://i49.tinypic.com/2a77hus.jpg

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Καταγγέλουμε ότι εδώ και καιρό παραμένει κλειστό το ΚΕΠ του Νότιου Πηλίου που βρίσκεται στο Προμύρι, με αποτέλεσμα πάνω από 4.000 πολίτες να μην μπορούν να εξυπηρετηθούν άμεσα, διότι έχει λήξει η σύμβαση του προηγούμενου υπαλλήλου και δεν φρόντισαν έγκαιρα να ανανεώθεί ή να προσλάβουν καινούριο άτομο, με αποτέλεσμα να αναγκάζονται να κάνουν αρκετά χιλιόμετρα για να εξυπηρετηθούν από άλλα ΚΕΠ.

Στο ΚΕΠ προμυρίου εξυπηρετούνται άτομα από τα χωριά, Προμύρι, Πλατανιάς, Λαύκος, Μηλίνα, Χόρτο, Τρίκερι, αλλά και πολίτες από την Αργαλαστή, όπως επίσης και δεκάδων μικρών οικισμών γύρω από αυτά τα χωριά.

Αποτελεί ένα σημείο κόμβος που εξυπηρετεί αρκετό κόσμο και πρέπει με κάθε θυσία να συνεχιστεί το έργο του, διότι τα ΚΕΠ συνέχεια εξελλίσονται αλλά ταυτόχρονα αποτελεί και το καλό παράδειγμα ότι κάτι δουλεύει σωστά σε αυτή την χώρα.

Κόμμα Πειρατών Ελλάδας
Τοπικό Γραφείο Μαγνησίας

Tzouvekas Theodoros
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 04 Ιαν 2012, 08:16
Τοποθεσία: Σαλαμινα
Επικοινωνία:

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό Tzouvekas Theodoros » 06 Νοέμ 2012, 17:36

αισχος .. εχτες η υπαλληλος του κεπ σαλαμινας θεωρησε σωστο να κλισει το κεπ και να ταλαιπορηθω και εγω και αλλοι 2 ωρες να σφραγησουμε χαρτια
τα κεπκανουν ισως απο τις πιο σημαντικες εργασιες στο δημοσιο . ομως αν παρατηρησετε ανοιγιουν και ιδιωτικα πλεων κεπ. κατι μυριζει εδω
Αλήθεια ,Διαφάνεια ,Ελευθερεια του Ανθρώπου
Όι απόψεις μου είναι προσωπικές.

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 06 Νοέμ 2012, 18:02

Στο προμύρι από Ιούλιο που έληξε η σύμβαση είναι κλειστό. Πάει στο καλό για καλοκαίρι. Αλλά χειμώνας, έτσι και πέσει βαρυχειμωνιά δεν μετακινείται σχεδόν τίποτα πόσο να κάνουν και 50 χλμ μετά για ΚΕΠ.

Και να πεις ότι δεν είχε δουλειά.

sugar
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 26 Μάιος 2012, 19:39

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό sugar » 07 Νοέμ 2012, 17:14

Τα ΚΕΠ κάνουν τη δουλειά που κανονικά θα έπρεπε να κάνουμε μόνοι μας από το σπίτι, δηλ. να έχουμε πρόσβαση σε μια ηλεκτρονική βάση δεδομένων και να εκτυπώνουμε ό,τι πιστοποιητικά χρεαιζόμαστε. Η πύλη Ερμής κινείται προς αυτή την κατεύθυνση νομίζω αλλά δεν έχω ψάξει ακριβώς τι δυνατότητες παρέχει.
Πάντως ένα πειρατικό κείμενο θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να κάνει αναφορά και στη μελλοντική κατάργηση των ΚΕΠ και στη δυνατότητα ηλεκτρονικής διαχείρισης από τον καθένα προσωπικά. Αν συμφωνείς σε αυτό, μπορώ να προσθέσω κάτι σχετικό στο κείμενο.
Φτάσε όπου δεν μπορείς

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 07 Νοέμ 2012, 17:31

sugar έγραψε:Τα ΚΕΠ κάνουν τη δουλειά που κανονικά θα έπρεπε να κάνουμε μόνοι μας από το σπίτι, δηλ. να έχουμε πρόσβαση σε μια ηλεκτρονική βάση δεδομένων και να εκτυπώνουμε ό,τι πιστοποιητικά χρεαιζόμαστε. Η πύλη Ερμής κινείται προς αυτή την κατεύθυνση νομίζω αλλά δεν έχω ψάξει ακριβώς τι δυνατότητες παρέχει.
Πάντως ένα πειρατικό κείμενο θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να κάνει αναφορά και στη μελλοντική κατάργηση των ΚΕΠ και στη δυνατότητα ηλεκτρονικής διαχείρισης από τον καθένα προσωπικά. Αν συμφωνείς σε αυτό, μπορώ να προσθέσω κάτι σχετικό στο κείμενο.


βεβαίως, γιατί όχι...

ουτοσάλως πρέπει κάποτε να καταλήξουμε εκεί.

sugar
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 26 Μάιος 2012, 19:39

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό sugar » 07 Νοέμ 2012, 18:12

kailor έγραψε:
sugar έγραψε:Τα ΚΕΠ κάνουν τη δουλειά που κανονικά θα έπρεπε να κάνουμε μόνοι μας από το σπίτι, δηλ. να έχουμε πρόσβαση σε μια ηλεκτρονική βάση δεδομένων και να εκτυπώνουμε ό,τι πιστοποιητικά χρεαιζόμαστε. Η πύλη Ερμής κινείται προς αυτή την κατεύθυνση νομίζω αλλά δεν έχω ψάξει ακριβώς τι δυνατότητες παρέχει.
Πάντως ένα πειρατικό κείμενο θα έπρεπε κατά τη γνώμη μου να κάνει αναφορά και στη μελλοντική κατάργηση των ΚΕΠ και στη δυνατότητα ηλεκτρονικής διαχείρισης από τον καθένα προσωπικά. Αν συμφωνείς σε αυτό, μπορώ να προσθέσω κάτι σχετικό στο κείμενο.


βεβαίως, γιατί όχι...

ουτοσάλως πρέπει κάποτε να καταλήξουμε εκεί.


Για δες τις διορθώσεις στο pad
Φτάσε όπου δεν μπορείς

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: Χωρίς Υπάλληλο το ΚΕΠ του Προμυρίου

Δημοσίευσηαπό kailor » 13 Νοέμ 2012, 00:43

έχει σταλθεί από χθές και άρχισε η δημοσίευση σιγά-σιγά:

Magnesianews.gr: http://www.magnesianews.gr/News/?EntityID=43421f32-0233-4449-b588-057c95f07ccd
Εφημερίδα Μαγνησία (στην σελίδα 2): http://issuu.com/magnesianews/docs/131112/1


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες