Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Σχολιάζουμε ενδιαφέρουσες καταχωρήσεις και απόψεις από ιστολόγια και ιστοχώρους. Δεν παραλείπουμε να αναφέρουμε την πηγή!
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 12 Φεβ 2016, 17:46

Εμείς ψειρίζουμε την μαϊμού
http://news247.gr/eidiseis/politiki/esu ... 04683.html
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 12 Φεβ 2016, 17:51

Καλά!!!! Μην καυλώνεις τσάμπα!!!!!!!!
Αν "παντρέψεις" τα φράγκα τους, με τα μυαλά που υπάρχουν στους Πειρατές ........ θα τρομάξεις με το αποτέλεσμα!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 12 Φεβ 2016, 18:34

Καλά μην φας θα σφάξουμε γλάρο....

Έτσι λέγαν και με την Συνταγματική Αναθεώρηση επί Σαμαρωμένου, αλλά άνθρακες ο θησαυρός. Χώρια ότι έμεινε στα λόγια, το "κατέβασαν" και από την "ανοιχτή πλατφόρμα διαβούλευσης" τους.... :twisted:

Για θυμηθείτε λίγο... το είχα προβλέψει ο άτιμος και είχα κρατήσει πλήρες "φωτοαντίγραφο" της σελίδας τους, εδώ στο forum μας: Οι προτάσεις της ΝΔ για την Συνταγματική Αναθεώρηση
:mrgreen: (πανάθεμά με)
здравствуйте

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 12 Φεβ 2016, 19:45

Ναι ρε καμάρια μου, δίκιο έχετε. Άλλο λέω εγώ.
Αυτοί δεν θα το κάνουν, είναι για τα μάτια του κόσμου η διαβούλευση. Εμείς γιατί δεν το σκεφτήκαμε πρώτοι ή έστω εμείς να το ΚΑΝΟΥΜΕ. Ακόμα και τώρα να το ετοιμάσουμε για το επόμενο συνέδριο.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 12 Φεβ 2016, 19:55

Αν ασχοληθώ για ακόμα μια φορά με το καταστατικό... θα ξεράσω... :|
здравствуйте

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 12 Φεβ 2016, 20:02

Όχι εμείς, οι πολίτες. Όλοι. Μέλη και μη.
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

newpamelina

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 13 Φεβ 2016, 18:49

Voyager-1 έγραψε:Όχι εμείς, οι πολίτες. Όλοι. Μέλη και μη.

Ναι.. πολυ σωστό! Όλοι, μέλη και μη, αρκεί να είναι πιστοποιημένοι.

Και αν τελικά αποφασίσετε να ακολουθήσετε τον ΣΩΣΤΟ δρόμο, να μην ξεχάσετε και τι έλεγαν για το θέμα της ψήφου των πολιτών πριν μερικά χρόνια κάποια καραγκιοζάκια εδώ μέσα.

Εφόσον αποδείχτηκαν τόσο λάθος και τόσο κοντόφθαλμοι, ελπίζω να μην τους εμπιστευτείτε ξανά σε οποιαδήποτε θέση ευθύνης.

Γιατί το κοντόφθαλμο και ανεγκέφαλο που χαρακτηρίζει τα συγκεκριμένα άτομα (που δυστυχώς είχατε τοποθετήσει σε θέσεις ευθύνης), είναι η αιτία για την παρακμή του πειρατικού.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό Petros » 14 Φεβ 2016, 17:46

αυτό το πράγμα που για το τρολλ είναι όλοι καραγκιόζηδες, αλλά παρόλα αυτά τους θέλει όλους, μέλη και μη μέλη, με ξεπερνά...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 14 Φεβ 2016, 18:32

newpamelina έγραψε:..... να ακολουθήσετε τον ΣΩΣΤΟ δρόμο,.......

Ομορφούλι μου, εκφράσεις παρόμοιες, χρησιμοποιούσαν πριν από εσένα ο Χίτλερ και ο Στάλιν!!
Συνεπώς, πάλι δεν πρωτοτυπείς!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

newpamelina

Re: Μας έβαλαν τα γυαλιά "Καταστατικό"

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 14 Φεβ 2016, 20:37

laskaris_vasilis έγραψε:
newpamelina έγραψε:..... να ακολουθήσετε τον ΣΩΣΤΟ δρόμο,.......

Ομορφούλι μου, εκφράσεις παρόμοιες, χρησιμοποιούσαν πριν από εσένα ο Χίτλερ και ο Στάλιν!!
Συνεπώς, πάλι δεν πρωτοτυπείς!



Καραγκιοζάκο δες τι έλεγες πριν 4 χρόνια για το τι δικαιώματα πρέπει να έχουν τα μέλη, οι φίλοι, για το τι πρέπει να γίνει με το ηλεκτρονικό καταστατικό, για να καταλάβεις επιτέλους πόσο καραγκιοζάκος είσαι. Τώρα που σας πρόλαβε μέχρι και η ΝΔ και κάνει ηλεκτρονικό καταστατικό και ρωτάει ακόμα και φίλους , τώρα που οι diem25 δεν ζητάνε συνδρομή και δέχονται βοήθεια από μη οικονομικά ενήμερους, να δούμε τελικά αν επιτέλους θα καταλάβετε και εσείς πόσο λάθος είσασταν.

Είναι αυταπόδεικτο ότι είναι ο ΣΩΣΤΟΣ δρόμος αυτά που λέω, γιατί είναι ΔΙΑΜΕΤΡΙΚΑ αντίθετα από τον δρόμο που ακολουθησε το πειρατικο εξαιτίας κάποιων καραγκιζάκηδων, και ακολουθώντας αυτόν τον λάθος δρόμο φτάσατε στο σημερινό τέρμα και αδιέξοδο, δηλαδή στην σημερινή πλήρη απαξίωση του πειρατικου κόμματος. Έχετε φτάσει στο τέρμα , στο πάτο, οπότε ή πεθαίνετε, ή αν έχετε ακόμα ζωή μέσα σας τραβάτε στην ανηφόρα και ακολουθάτε τους δρόμους που δεν ακολουθήσατε. Τόσο απλά.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 14 φορά/ες συνολικά


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες