Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Σχολιάζουμε ενδιαφέρουσες καταχωρήσεις και απόψεις από ιστολόγια και ιστοχώρους. Δεν παραλείπουμε να αναφέρουμε την πηγή!
newpamelina

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 01 Μαρ 2016, 23:05

Voyager-1 έγραψε:Περιμένω τα ερωτήματά σας εδώ στο φόρουμ να τα θέσω στην σελίδα μας που έχουμε σαν κόμμα. http://www.wepolitics.gr/members/pirate-party/


ΚΑΙ ΠΟΙΟΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΣΕΛΙΔΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ;;;; ΕΒΑΛΕΣ ΚΑΠΟΙΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ;;;

ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕ, ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΣΕΛΙΔΕΣ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ;;;

ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΕΛΙΔΑ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ Π.Χ. ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ, ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΔΙΑΔYΚΤΙΟΥ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΔΙΚΟ ΜΕΤΑ;;;

ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΕΙΡΑΤΩΝ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΣ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ, ΑΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΟΥ!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΨΩΝΙΣΜΕΝΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ, ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΩΤΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑ!!

Είναι πράγματι απαράδεκτος Ο ΤΡΟΠΟΣ ΣΟΥ και η ΜΕΘΟΔΕΥΣΗ ΣΟΥ να κάνεις οτιδήποτε σου καπνίσει, ασχέτως αν τελικά αποδειχτεί σωστό ή λάθος να πάει το πειρατικό προς την κατεύθυνση αυτή που πιστεύεις. Τόσο δύσκολο είναι πριν κάνεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σου κατέβει στην γκλάβα σου, να βάζεις πρώτα μια μονιμη διαρκή ψηφοφορία εδώ μέσα, ώστε να βλέπεις τι επιθυμούν οι ενεργοί πειρατές ;;; Τόσο δύσκολο είναι για σένα να τους ρωτήσεις πρώτα, βρε αδελφέ;;;;;

Τις φοβάσαι τις ψηφοφορίες, εεε; Ξέρεις κάτι, άμα τις απεχθάνεσαι ή τις φοβάσαι τις ψηφοφορίες, πρόσεξε γιατί και όσοι είναι φασίστες ή κρυφο-φασίστες το ίδιο ακριβώς παθαίνουν. Πότε θα γίνει επιτέλους θεσμός εδώ μέσα η υποχρεωτική λογοδοσία (με την μορφή της ψηφοφορίας) για όλες τις αυθαίρετες πράξεις, τόσο τις δικές σου, όσο και οποιουδήποτε άλλου αναρχο-εξουσιαστή-φασίστα που θέλει να λειτουργεί στο όνομα του κόμματος, που θέλει (χωρίς να σέβεται κανέναν κανονισμό) να δρα, να αντιπροσωπεύει και να αποφασίζει για τους πειρατές, χωρίς καν να ρωτάει τους πειρατες;;;;

Φτανει πια, έχουμε μπουχτίζει με όσους αποφασίζουν για εμάς χωρίς εμάς!!!

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 02 Μαρ 2016, 04:14

ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕ

Αν σε ενοχλεί, υπάρχει (;) η ΕΔ!
Αν έχεις "θέμα", στείλε μου PM (ή όπως αλλιώς γουστάρεις) και, υπόσχομαι, να το προωθήσω προσωπικά στο όργανο που προβλέπεται.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 02 Μαρ 2016, 10:57

Voyager-1 έγραψε:Δημιούργησαν μια σελίδα για εμάς http://www.wepolitics.gr/members/pirate-party/
Επικοινώνησα μαζί τους για να πάρουμε την διαχείριση. Αναμένω.


Voyager-1 έγραψε:Στάλθηκε η απάντησή τους και πήραμε την διαχείριση της σελίδας μας.
Για 1 μήνα είναι δωρεάν η δοκιμή. Μετά επιλέγουμε, αν θέλουμε να συνεχίσουμε, την απλή έκδοση με 20€ τον μήνα ή την πλήρη έκδοση με 50€ τον μήνα.

Διαβάστε την επιστολή εδώ https://drive.google.com/file/d/0B8OWZa ... sp=sharing

Υ.Γ. Οι κωδικοί άλλαξαν.

Όποιος θέλει ζητά να βάλουμε την ερώτηση που θα θέσει εδώ ή στην λίστα της ΔΕ.


https://forum.pirateparty.gr/viewtopic. ... 099#p88099

https://forum.pirateparty.gr/viewtopic. ... 113#p88113

H δοκιμή είναι δωρεάν. Η σελίδα ΜΑΣ, δημιουργήθηκε από τους ίδιους για να το προωθήσουν. Τέτοιες δοκιμαστικές σελίδες έχουν φτιάξει για "Το Ποτάμι", "Δήμο Τρικκαίων", "Δήμο Πατρέων", αθλητικές ομάδες και άλλους που δεν φαίνονται γιατί ακόμα δεν έχουν υποβάλλει ερώτηση στο κοινό ή δεν μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν στην επιστολή που έλαβαν.
Η επιστολή-μήνυμα με την προσφορά τους είναι δημοσιευμένη παντού, φόρουμ, λίστα ΔΕ, φ/β, όποιος διαβάζει ελληνικά βγάζει συμπέρασμα μόνος του.
Αν στην συνεδρίαση της ΔΕ αποφασιστεί να κλείσει, έχω την διαχείριση και το κάνω αυτόματα.

Υ.Γ.Για να δημιουργήσουν σελίδα πήραν το mail μας info@pirateparty.gr που είναι ορατό στους πάντες.
._
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

newpamelina

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 02 Μαρ 2016, 11:30

laskaris_vasilis έγραψε:
ΜΠΟΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΤΣΙ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕ

Αν σε ενοχλεί, υπάρχει (;) η ΕΔ!
Αν έχεις "θέμα", στείλε μου PM (ή όπως αλλιώς γουστάρεις) και, υπόσχομαι, να το προωθήσω προσωπικά στο όργανο που προβλέπεται.


Αυτή η τακτική του κάνω ότι γουστάρω, ότι μου κατεβάσει η κούτρα μου, και περιμένω μετά να με καταγγείλει κάποιος και να συνεδριάσει και η ΕΔ και να με τιμωρήσει για να σταματήσω να το κάνω, είναι βέβαια μια πιθανή διοικητική τακτική του πειρατικού, παρόλαυτά πρέπει και αυτή η τακτική να είναι μια ψηφισμένη τακτική.

Βάλε μια μόνιμη ψηφοφορία στους πειρατές για το θέμα, και αν συμφωνούν με αυτή την τακτική τότε θα έχεις δίκιο να λες αυτά που λες.
Έβαλες όμως ψηφοφορία, για το αν θέλουν οι πειρατές τέτοιου τύπου διοίκηση;;;;

newpamelina

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 02 Μαρ 2016, 11:32

Voyager-1 έγραψε:
Voyager-1 έγραψε:Δημιούργησαν μια σελίδα για εμάς http://www.wepolitics.gr/members/pirate-party/
Επικοινώνησα μαζί τους για να πάρουμε την διαχείριση. Αναμένω.



Ομολογώ ότι αυτό το ν στο Δημιούργησαv δεν το πρόσεξα, όταν το διάβασα για κάποιο λόγο το είδα επιπόλαια σαν "δημιούργησα".
Σε μεγάλο βαθμό οι φωνές μου ήταν γιατί δεν είδα αυτό το ν.
Βλέποντάς το, και θεωρώντας ότι λες αλήθεια σε αυτό το θέμα, βρίσκω επαρκή την εξήγησή σου.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 02 Μαρ 2016, 18:46

ότι μου κατεβάσει η κούτρα μου

Μην προσπαθείς ομορφούλι μου να δημιουργήσεις εντυπώσεις!
Προσωπικά, δεν κάνω "ότι κατεβάσει η κούτρα μου" αλλά, "ότι μου κόβει"!!! (καταλαβαίνεις την διαφορά;)
Αν είμαι λίγος για τα γούστα σου ....... ανάλαβε!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό geraki » 06 Μαρ 2016, 00:58

Voyager-1 έγραψε:Περιμένω τα ερωτήματά σας εδώ στο φόρουμ να τα θέσω στην σελίδα μας που έχουμε σαν κόμμα. http://www.wepolitics.gr/members/pirate-party/


Ερωτήσεις part2:

1. Θα έπρεπε μετά τον θάνατο ενός καλλιτέχνη να παύουν να ισχύουν άμεσα τα πνευματικά δικαιώματα ή να παραμείνουν έτσι όπως είναι στα 75 χρόνια μετά τον θάνατο του καλλιτέχνη; (2 απαντήσεις, Να καταργούνται άμεσα & να παραμένουν στα 75 χρόνια)
2. Τα πνευματικά δικαιώματα πότε θα πρέπει να παύουν να ισχύουν στις ταινίες; (πολλές απαντήσεις, βάλε 2-4 χρόνια, 5-7 χρόνια, 10-12 χρόνια, 15> χρόνια)
3. Σε έργα κοινής ωφέλειας (όπως π.χ. Δωρεάν ρεύμα) θα έπρεπε να υπάρχουν πατέντες; (Ναι - Όχι)
4. Θα έπρεπε να παρέχεται δωρεάν το ίντερνετ σε όλους τους κατοίκους; (Ναι - Όχι)


Υ.Γ. Πάρε πρωτοβουλίες Σπύρο και βάζε ερωτήσεις. Βάλε και ερωτήσεις για τις θέσεις μας.
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πολιτικο-κοινωνικό δίκτυο

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 27 Απρ 2016, 19:45

E*******s Yannis <e*******s@wepolitics.gr>
Προς spyros ******
Κοιν. z****s@wepolitics.gr Απρ 26 τις 2:36 μ.μ.
Καλησπέρα Σπύρο,
ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Δεν έχουμε αντίρρηση για τη συνέχιση της χρήσης της πλαφόρμας από εσάς χωρίς κάποιο κόστος, με την προϋπόθεση ότι θα κοινοποίησετε σε όλα τα μέλη σας τη συνεργασία μας σε ένα δελτίο τύπου.

Φαίνεται όντως ότι η επόμενη εκλογική διαδικασία δεν είναι μακρυά.
Σε μία τέτοια περίπτωση όμως, σε ενημερώνουμε εξαρχής ότι θα απαιτήσουμε συμβασιοποίηση και χρέωση της υπηρεσίας.

Δεν ξέρω αν το διάβασες, αλλά ανοίγουμε άμεσα και στη Γερμανία. Θα μπορούσατε να μας φέρετε σε επαφή με το Γερμανικό κόμμα;

Με εκτίμηση,
Γιάννης


Υ.Γ. Η ανταλλαγή mail σας έχει κοινοποιηθεί μέσω της λίστας ΔΕ και εδώ στο forum (για το δελτίο τύπου -newsletter- προς τα μέλη) θα συμπεριληφθεί στο αμέσως επόμενο.
Υ.Γ. Μπορεί κάποιος να αναλάβει να τους φέρει σε επαφή με το PP-DE ;
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες