Μήνυμα στο facebook

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 22 Νοέμ 2013, 16:29

pappasadrian έγραψε:Γενικά για το ίντερνετ και ειδικά για το φρι γουαιφαι που μας ζητάνε έχουμε ήδη κείμενα. Δεν ξέρω τι άλλο προετοιμασία χρειάζεται. Κρατάμε την γραμμή δηλαδή των υπαρχόντων.

Ίσως εγώ να μην είμαι τόσο μέσα στα πράγματα και να μην ξέρω τι λέω Ανδριανέ.
Με την απλή λογική όμως μου φαίνεται πολύ φυσικό αφ' ενός να μην είναι "όλοι" ικανοί να εκπροσωπήσουν το κόμμα σε μια τέτοια περίσταση, (π.χ. εγώ δεν θα μπορούσα σε καμιά περίπτωση να παίξω έναν τέτοιο ρόλο, άλλη φορά μπορούμε να συζητήσουμε το "γιατί"), αφ' ετέρου μου φαίνεται πολύ λογικό κάποιοι μέσα σε κάθε κόμμα να είναι επιφορτισμένοι με αυτό το ρόλο, πράγμα που αν κατάλαβα καλά στο δικό μας κόμμα τον έχει εξ οφίτσιο η Ομ.Επ.
Αυτά ξέρω εγώ και εσύ μου λες ότι για το "γουαιφαι που μας ζητάνε έχουμε ήδη κείμενα" πράγμα που φαντάζομαι υπονοεί ότι όποιος δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει τη συγκεκριμένη ώρα παίρνει υπό μάλης το μάτσο με τα κείμενα και πάει στον Τράγκα και την άλλη μέρα ... όλοι θα μιλάνε για τους Έλληνες Πειρατές.
Ε, σε αυτό Ανδριανέ εγώ διαφωνώ, γιατί μου φαίνεται απλοϊκό, αφελές, επικίνδυνο και πάρα πολύ ευκαιριακό.

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 22 Νοέμ 2013, 16:34

pappasadrian έγραψε:Η πρόεδρος να πάει στον τραγκα


Ας ήμουν Αθήνα...
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 22 Νοέμ 2013, 16:36

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:
@ pappasadrian
Κάπου πήρε το αυτί μου ότι η Πρόεδρος ... απείλησε όποιον την (ξανα)αποκαλέσει έτσι ότι θα ... φάει μπουνιά! Γιαυτό ... μαζέψου Ανδριανέ!


Τώρα σε λίγο που θα βρεθούμε για τηνημερίδα θα τη φάει απο κοντά...
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 22 Νοέμ 2013, 16:39

ekfrasi έγραψε:Τώρα σε λίγο που θα βρεθούμε για τηνημερίδα θα τη φάει απο κοντά...

Ρίχτου (και μία από μένα) γιατί πήρε πολύ αέρα ο ... @ώλος του και ονειρεύεται Τράγκες και ξινά σταφύλια ο μικρός. :lol:

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Νοέμ 2013, 17:36

Τρεις βαρούν και δυο χορεύουν!!!

Με το συμπάθιο, φίλοι πειρατές αλλά "ακυρώνετε" όποια ευκαιρία δίνεται στο κόμμα ΜΑΣ. ......................... ΕΙΣΑΤΕ ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΣ!!!!!!!

Προφανώς η καταγγελία μου έχει "όνομα" αλλά.......... Θα το πει κανένας άλλος ή μόνο κάποιοι "γραφικοί";

Μέρα με την μέρα, όλο και περισσότερο μου γουστάρει να γίνομαι "Agelos"!! (όποιος καταλάβει, κατάλαβε!!!)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό adrian » 22 Νοέμ 2013, 23:47

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:Ε, σε αυτό Ανδριανέ εγώ διαφωνώ, γιατί μου φαίνεται απλοϊκό, αφελές, επικίνδυνο και πάρα πολύ ευκαιριακό.

δεν το εννοουσα με την εννοια του οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε εκ νεου. απλα για την συγκεκριμενη ερωτηση του γουαιφαι, ηδη καναμε πολυ προσφατα την συζητηση και καταληξαμε σε κατι (το κειμενο/δελτιο τυπου). τωρα αν δεν ξερουμε πιο αναλυτικα την θεματολογια, φανταζομαι πως δεν μπορουμε να αναπτυξουμε και σχετικα πραγματα να πουμε εκ των προτερων. και δεδομενου του οτι ειναι τραγκας και οχι καποιος τυχαιος/τυπικος, πρεπει θεωρω οποιος παει να ειναι καλα διαβασμενος, και αν ει δυνατον να μην παρεκκλινει απο αυτα που επισημα λεμε.

σε καμμια περιπτωση παντως δεν εννοουσα πως πρεπει οποιος παει να παει με τον πακο κειμενα και απλα να τα διαβασει ή να τα πει, σαν προκηρυξη. αλλα οπως και να το κανουμε, ειναι ενα ξεκινημα για την προσεγγιση του θεματος.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό Petros » 23 Νοέμ 2013, 01:06

gounara; omissman; vasper; yiannis;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

ekfrasi
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2165
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2011, 18:17
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό ekfrasi » 23 Νοέμ 2013, 03:46

Και μόνο για το θέμα του wifi θέλω Θανάση!

(παίζει και skype αν χρειαστεί - checked)
1. Προστασία της ιδιωτικής ζωής .
2. Μεταρρύθμιση της νομοθεσίας για το copyright.
3. Αλλαγές στην Ευρωπαϊκή νομοθεσία για τις πατέντες.
+1. Διαφάνεια της Δημόσιας Διοίκησης.

gounara
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1412
Εγγραφή: 17 Φεβ 2012, 10:47
Τοποθεσία: Athens, Greece

Re: Μήνυμα στο facebook

Δημοσίευσηαπό gounara » 24 Νοέμ 2013, 20:58

Επειδή συχνα πηγαίνω εγώ και μέχρι και 27/11 έχω τα συνδικαλιστικά δεν έχω απαντησει . Μετα τις 27 μπορω αν δεν θέλει κάποιο άλλο μελος
Θανάσης Γούναρης
6976403600,6934753640
agounar@sch.gr,thanasisgounaris@gmail.com
www.facebook.com/thanasis.gounaris


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες