θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 12 Μάιος 2013, 00:52

Για να μπαίνει μια τάξη:

1) Εγώ μίλησα μαζί τους μια φορά και δώσαμε ραντεβού (μαζί με το Γιάννη) και μας έστησαν, το ακύρωσαν τελευταία στιγμή.

2) Λέγαν πως θα πάρουν τηλέφωνο για να μας δείξουν μια πρόβα, αλλά δεν το κάνανε ποτέ.

3) Ήρθαν μια Παρασκευή στην Αθήνα και συζητήσαμε για το τι θέλουν. Ούτε αυτοί ξέρουν και για τα οικονομικά τα μασάγανε (τους ξεκαθάρισα 100% πως ότι βάλουμε θα είναι δανεικό και όχι χορηγία). Όταν συνέχισαν να λένε πως για να μας πληρώσουν θα έκαναν μια παράσταση έξτρα που τα έσοδα της θα πήγαιναν σε μας, έκοψα την κουβέντα (σύμφωνοι και οι άλλοι που ήταν παρόντες) και τους είπα να το συζητήσουν με τα υπόλοιπα άτομα του θιάσου και να επικοινωνήσουν πάλι αν ήθελαν να συμφωνήσουν αλλιώς στο οικονομικό.

Από κει και πέρα εγώ δεν έμαθα τίποτα άλλο πέρα από το ότι ίσως μίλησε ο Θανάσης (πάντως αν έγινε αυτο δεν ενημέρωσε κανέναν άλλο στην Αθήνα).

Επίσης για να μην λέει ο James πως δεν ήξερε, η συνάντηση υπήρχε ποσταρισμένη στην Αθήνα και ήταν Παρασκευή που ανοίγουμε την έδρα. Τι άλλο να κάνω να βγάλω ντουντούκα;

Προσωπική μου εκτίμηση πάντως είναι πως πρόκειται περί ασόβαρου ερασιτεχνικού θεάματος με το οποίο δεν αξίζει να ασχοληθούμε περαιτέρω.

Αν υπάρχει άλλη συμφωνία πέρα από αυτά που έγραψα, έγινε μυστικά και άλλα μέλη στην Αθήνα την αγνοούμε.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό mankasp » 12 Μάιος 2013, 01:16

zio_donnie έγραψε:Για να μπαίνει μια τάξη:

1) Εγώ μίλησα μαζί τους μια φορά και δώσαμε ραντεβού (μαζί με το Γιάννη) και μας έστησαν, το ακύρωσαν τελευταία στιγμή.

2) Λέγαν πως θα πάρουν τηλέφωνο για να μας δείξουν μια πρόβα, αλλά δεν το κάνανε ποτέ.

3) Ήρθαν μια Παρασκευή στην Αθήνα και συζητήσαμε για το τι θέλουν. Ούτε αυτοί ξέρουν και για τα οικονομικά τα μασάγανε (τους ξεκαθάρισα 100% πως ότι βάλουμε θα είναι δανεικό και όχι χορηγία). Όταν συνέχισαν να λένε πως για να μας πληρώσουν θα έκαναν μια παράσταση έξτρα που τα έσοδα της θα πήγαιναν σε μας, έκοψα την κουβέντα (σύμφωνοι και οι άλλοι που ήταν παρόντες) και τους είπα να το συζητήσουν με τα υπόλοιπα άτομα του θιάσου και να επικοινωνήσουν πάλι αν ήθελαν να συμφωνήσουν αλλιώς στο οικονομικό.

Από κει και πέρα εγώ δεν έμαθα τίποτα άλλο πέρα από το ότι ίσως μίλησε ο Θανάσης (πάντως αν έγινε αυτο δεν ενημέρωσε κανέναν άλλο στην Αθήνα).

Επίσης για να μην λέει ο James πως δεν ήξερε, η συνάντηση υπήρχε ποσταρισμένη στην Αθήνα και ήταν Παρασκευή που ανοίγουμε την έδρα. Τι άλλο να κάνω να βγάλω ντουντούκα;

Προσωπική μου εκτίμηση πάντως είναι πως πρόκειται περί ασόβαρου ερασιτεχνικού θεάματος με το οποίο δεν αξίζει να ασχοληθούμε περαιτέρω.

Αν υπάρχει άλλη συμφωνία πέρα από αυτά που έγραψα, έγινε μυστικά και άλλα μέλη στην Αθήνα την αγνοούμε.


Thank you dear. Ας βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του.
https://twitter.com/e_kastrinakis

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 12 Μάιος 2013, 17:50

chprokop έγραψε:Εμενα μου αρέσει όταν καποιοι που δεν προτεινουν τπτ έχουν αποψη για τις πρωτοβουλιες αλλων.
Τουλάχιστον να περιμενουν να τις διατυπωσουν ολοκληρωμενες. Ελπιζω να εχουν αυτο το δικαιωμα...

http://www.gazzetta.gr/plus/article/505259/o-ellinaras
δες τι μου θυμίζουν οι παντογνώστες που κάνουν για τα πάντα όλα κριτική και εκφράζουν άποψη, αλλά δεν συμμετέχουν σε τίποτα (προφανώς "δεν προκάνουν" - Χαρίλαος Φλωράκης).
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

agelos
Δημοσιεύσεις: 1389
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 14:23

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό agelos » 12 Μάιος 2013, 19:57

παρακολουθουσα τα μηνυματα αλλα ακομη δε μου δοθηκε απάντηση στο εξής.

αφορά το όνομα του κόμματος γιατι δεν ενημερώθηκε το σώμα των μελών και κλείσατε και ραντεβου χωρις καν να το γνωρίζουμε? ασχετα το ποιος πληρώνει θα φανει/φαινόταν το όνομα του κόμματος. δεν αφορά αυτο τα μέλη? μπορείτε να μου εξηγήσετε το σκεπτικό της όλης διαδικασίας?
Όντας πιστοί στις Πειρατικές Αρχές μας παγκοσμίως αλλά πολύ μακρυά από την Ελληνική πραγματικότητα, θυμίζουμε πολύ την Αντουανέτα, μιλάμε για παντεσπάνι χωρίς να έχουμε το ψωμί.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 12 Μάιος 2013, 20:17

@ agellos
διερευνητική συζήτηση έγινε από ότι κατάλαβα στο γραφείο της Αθήνας, πρέπει να ενημερώνουν τα μέλη με ποιόν συζητάνε ?
Όταν καταλήξουμε ότι ενδιαφερόμαστε να το χορηγήσουμε θα κατέβει σε ψήφιση αν θέλουμε να βάλουμε το όνομα του κόμματος και ποιοι θα πληρώσουν και που θα βρουν τα λεφτά.
Για την προβολή της ταινίας ψήφισες ? αν θα πρέπει να γίνει και πότε, πού ? για το ποιος πλήρωσε ενημερώθηκες/ψήφισες ? για τις συζητήσεις που προηγήθηκαν με τον κινηματογράφο και τον τεχνικό έλαβες γνώση ?
Εκεί όλοι μας αποδεχθήκαμε ότι είναι μία κατ'εξοχήν ταινία που μας ενδιαφέρει σαν πειρατές και δεν έφερε κανείς αντίρρηση, αυτονόητο ήταν. Μην παίρνουμε και την γνώμη των μελών και ψηφίζουμε πάλι από την αρχή τα αυτονόητα.
Έπρεπε να γίνει και έγινε.
Για το θεατρικό όταν μας πουν αυτοί που έχουν αναλάβει το θέμα ότι μας ενδιαφέρει σαν κείμενο, σαν παράσταση, σαν διαφήμιση, θα το βάλουμε σε ψήφιση.
Θα ψηφίσουμε και με ποιόν θα συζητάμε ? και με ποιόν έχουμε ραντεβού στο καφενείο ?
agelos έγραψε:παρακολουθουσα τα μηνυματα αλλα ακομη δε μου δοθηκε απάντηση στο εξής.

αφορά το όνομα του κόμματος γιατι δεν ενημερώθηκε το σώμα των μελών και κλείσατε και ραντεβου χωρις καν να το γνωρίζουμε? ασχετα το ποιος πληρώνει θα φανει/φαινόταν το όνομα του κόμματος. δεν αφορά αυτο τα μέλη? μπορείτε να μου εξηγήσετε το σκεπτικό της όλης διαδικασίας?


και πως δεν το γνωρίζατε ? ήταν αναρτημένη η συνάντηση στο facebook της Αθήνας, το έγραψε ο zio_donnie πιο πάνω
το βρήκα.....
D******s S*******s
Σήμερα στην έδρα:

1) Συνάντηση με τους αντιπροσώπους του Minimum Income

2) Συνάντηση με την θεατρική ομάδα που ζήτησε την υποστήριξή μας

3) Συζήτηση για την διαφημιστική προώθηση της προβολής μας.

Από τις 17.30 και μετά.
Δεν μου αρέσει · · Να παρακολουθώ τη δημοσίευση · 12 Απριλίου στις 2:39 μ.μ. στην περιοχή Athens, Attiki
Την είδαν 21
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 13 Μάιος 2013, 00:19

Είστε όλοι μέλη στο γκρουπ της Αθήνας όπου αναγράφονται όλα τα ραντεβού, συναντήσεις κτλ. Οποιος ενδιαφέρεται ας μπει να ενημερωθεί και να ζητήσει ότι θέλει. Το θέμα του θεάτρου είναι ποσταρισμένο εδώ και 2 μήνες και επιπλέον δεν πάρθηκε καμία απόφαση, μόνο γνωριμία έγινε. Ραντεβού το οποίο ήταν επίσης ανοιχτό για όλους αλλά κανείς πλην των κλασσικών 5-6που ερχονται πάντα, ενδιαφέρθηκε να έρθει.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 13 Μάιος 2013, 00:30

zio_donnie έγραψε:Είστε όλοι μέλη στο γκρουπ της Αθήνας όπου αναγράφονται όλα τα ραντεβού, συναντήσεις κτλ. Οποιος ενδιαφέρεται ας μπει να ενημερωθεί και να ζητήσει ότι θέλει. Το θέμα του θεάτρου είναι ποσταρισμένο εδώ και 2 μήνες και επιπλέον δεν πάρθηκε καμία απόφαση, μόνο γνωριμία έγινε. Ραντεβού το οποίο ήταν επίσης ανοιχτό για όλους αλλά κανείς πλην των κλασσικών 5-6που ερχονται πάντα, ενδιαφέρθηκε να έρθει.

πες τα γιατί θα τρελαθώ που λένε ότι δεν ανακοινώθηκε πουθενά και ότι πήραμε κιόλας απόφαση
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό baskin » 13 Μάιος 2013, 00:34

Καλά θα συνεχίσετε να τον παίζετε πολύ ακόμη με την μαλακία την παράσταση;
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 13 Μάιος 2013, 00:36

-mesitiko- έγραψε:
zio_donnie έγραψε:Είστε όλοι μέλη στο γκρουπ της Αθήνας όπου αναγράφονται όλα τα ραντεβού, συναντήσεις κτλ. Οποιος ενδιαφέρεται ας μπει να ενημερωθεί και να ζητήσει ότι θέλει. Το θέμα του θεάτρου είναι ποσταρισμένο εδώ και 2 μήνες και επιπλέον δεν πάρθηκε καμία απόφαση, μόνο γνωριμία έγινε. Ραντεβού το οποίο ήταν επίσης ανοιχτό για όλους αλλά κανείς πλην των κλασσικών 5-6που ερχονται πάντα, ενδιαφέρθηκε να έρθει.

πες τα γιατί θα τρελαθώ που λένε ότι δεν ανακοινώθηκε πουθενά και ότι πήραμε κιόλας απόφαση


Εγώ είπα ότι ξέρω και ότι συμφωνήσαμε όσοι είμασταν παρόντες. Από τότε δεν έχω ενημέρωση, αν έγιναν άλλες συζητήσεις ή συμφωνίες το γραφείο της Αθήνας δεν ξέρει τίποτα. Προσωπικά το θεώρησα εγκατελλειμένο γιατί δεν με ξαναπήραν τηλέφωνο αφού και καλά με μένα επικοινωνούσαν.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: θεατρο 2 γιατι το αλλο κλειδωσε.

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 13 Μάιος 2013, 00:40

baskin έγραψε:Καλά θα συνεχίσετε να τον παίζετε πολύ ακόμη με την μαλακία την παράσταση;

Να μην απαντήσουμε με τα στοιχεία που έχουμε ? να τρώμε λάσπη χωρίς λόγο ?
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες