Το χρέος (από την μεριά ενος μη μέλους)

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
LouisaT
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 848
Εγγραφή: 13 Ιαν 2012, 15:25

Re: Το χρέος (από την μεριά ενος μη μέλους)

Δημοσίευσηαπό LouisaT » 09 Απρ 2013, 17:07

zio_donnie έγραψε:Δεν διαφωνεί κανένας πως είναι διαχειρίσιμο. Ούτε κανείς λέει πως είναι τεράστιο το ποσό. Το θέμα είναι ηθικό και το θέτεις στην σωστή του βάση η οποία είναι πως ουσιαστικά πολλοί θέλουν να κάνουν το πειρατικό σαν τα μούτρα τους και τα κλασσικά κόμματα. Εγώ ΔΕΝ θέλω να είμαι όπως η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ και ΔΕΝ θέλω να παίζω λογιστικά παιχνίδια. Αν έχουμε 5 χιλιάρικα χρέος τώρα που ήμαστε 3 και ο κούκος με αυτά τα μυαλά θα κάνουμε τρύπα χωρίς πάτο μόλις γίνουμε και περισσότεροι.

Όσο για την καραμέλα του τυπογράφου που πρέπει να μας παρακαλάει κιόλας, εγώ καταλαβαίνω ένα πράγμα μόνο. Πως κάτι τέτοια τα λένε μόνο μισθωτοί με παντελή έλλειψη σεβασμού στην εργασία του άλλου και μπόλικη αλαζονεία και θράσος να διαχειρίζονται τα οικονομικά των άλλων. Ανεξάρτητα με το ποιος και γιατί πήγε στον τυπογράφο το θέμα είναι πως τον βάλαμε να δουλέψει με μια συμφωνία. Τώρα την αθετούμε αβίαστα και ξεκούραστα επειδή απλά δεν θέλουμε να πληρώσουμε. Ενδεικτικό μιας συγκεκριμένης νοοτροπίας που προσωπικά θεωρώ καρκίνο.

Εκείνο που δεν εξηγεί κανείς είναι το εξής: γιατί να κάθομαι στο ΠΕΙΡ αν α) λέει τα ίδια με τους άλλους χωρίς δικά του θέματα και ατζέντα απλά πιθηκίζοντας τους οικολόγους ή το δεν πληρώνω και β) κάνει τα ίδια με τους άλλους κλέβοντας και αθετώντας τις υποσχέσεις του.

Εγώ μπήκα στο κόμμα για να συμμετάσχω σε κάτι καινούριο, όχι για να κάνω αγροτικό στην ελληναράδικη νοοτροπία του δικαιώματα χωρίς υποχρεώσεις και συνέπειες.

Ψιλά γράμματα για τους περισσότερους. Ας βγάλουμε καμιά ανακοίνωση καλύτερα και ας αυνανιστούμε με τις πλατφόρμες λίγο ακόμα.


Ακριβώς.

JudgeD
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: 19 Φεβ 2013, 09:24

Re: Το χρέος (από την μεριά ενος μη μέλους)

Δημοσίευσηαπό JudgeD » 10 Απρ 2013, 14:51

Θα με ενδιεφερε να μαθω τι δουλεια κανει αυτος που δεν αυνανιζεται στις πλατφορμες...

bucaneros A
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 16 Φεβ 2012, 19:05

Re: Το χρέος (από την μεριά ενος μη μέλους)

Δημοσίευσηαπό bucaneros A » 10 Απρ 2013, 15:02

στειλτου pm να μαθεις.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες