2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
hrsfpgyjrnptrd

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 16 Φεβ 2013, 18:22

Πάντως αμα θέλουμε το έκτακτο γίνεται και στην Αθηνά αν αυτό βολεύει.
Και το καταστατικό δεν ειναι ξεκάθαρο
Πως θα ψηφίσει το ΣτΜ για πρόσωπα? με επιστολική ψήφο? Η να ψηφίσουμε να κάνουμε κλήρωση?

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό chprokop » 16 Φεβ 2013, 18:32

:D :D :D
1) Συνεδριο στο ιδιο μερος παγορευεται.
2) Η εκλογη προσωπων απο το ΣτΜ ειναι η εξαιρεση , οταν περναμε τις 3 παραιτησεις/εκπτωσεις.
Ειναι προσωρινη. Πληρης αντικατασταση γινεται στο επομενο Συνεδριο.

hrsfpgyjrnptrd

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 16 Φεβ 2013, 19:23

Και ομως δεν απαγορεύεται, ο περιορισμός ειναι οτι τακτικά συνέδρια δεν μπορούν να γίνουν στην ίδια πολη και εκτακτα συνέδριο δεν μπορούν να γίνουν στην ιδια πολη. Δεν υπαρχει κανένας περιορισμός για του που θα γίνει το έκτακτο συνέδριο πλην του που ειχαν γίνει τα προηγούμενα εκτακτα συνέδρια.
Cool ε?

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό baskin » 16 Φεβ 2013, 19:46

zio_donnie έγραψε:Αν αποφασίσετε τι θέλετε να κάνετε, ίσως. Εγώ λέω να πάρω μια άδεια 5-6 μηνών, οι retard μου χαλάνε την υγεία. Να πάμε σε συνέδριο να κάνουμε τι; Να μου σηκωθεί η τρίχα κάγκελο από τις μαλακίες που θα ακούσω; Εδώ έχει γίνει παιδική χαρά και δεν βλέπω τέλος. Δικομανία, ψηφοφοριομανία και δεν ξέρω τι άλλο. Καθίστε να ψηφίσετε να βάλετε 650 smilies και να αλλάζετε σύστημα κάθε βδομάδα.


zio_donnie έγραψε:Ο μαλάκας σπαμάρει τις υπηρεσίες με τις παπαριές του και τον περιγελάνε και γραπτώς. Και μαζί με αυτόν και εμάς. Βαράτε παλαμάκια σαν ηλίθιοι.


O zio έχει δίκιο και δεν κάνω mod στα posts, όπως ζητήθηκε, ας το κάνει άλλος. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ. Όλο το κόμμα περιμένει ο Rainmaker να καταθέσει νέα ψηφοφορία για το liquid και ο kailor να στείλει καταγγελία στην υπηρεσία προστασίας του τυρανόσαυρου REΧ και να βάλει 700 smileys για να γίνει παραγωγικό το forum.

Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας. Ποιοι διώχνουν τον κόσμο φαίνεται, ποιοι τον παίζουν σαν αυνάνες φαίνεται και θα ντρεπόμαστε να το πούμε;

Ας πάρουν όλοι θέση ΚΑΙ ΠΡΩΤΗ Η Δ.Ε.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Μιχάλης Μαντάς
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 766
Εγγραφή: 13 Μάιος 2012, 21:12

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό Μιχάλης Μαντάς » 16 Φεβ 2013, 19:47

Να με συμπαθάτε αλλά δεν έχω καταλάβει τη συλλογιστική βάσει της οποίας ένα έκτακτο συνέδριο θα μας λύσει τα προβλήματα που έχουμε. Για να μην τα επαναλαμβάνω υποστηρίζω κι εγώ σχεδόν όλα αυτά που λέει ο Διονύσης και αδυνατώ να αντιληφθώ γιατί σε ένα έκτακτο συνέδριο θα μπορέσουμε να συζητήσουμε και να λύσουμε όλα όσα συζητάμε τόσον καιρό εδώ και δεν μπορούμε να τα προχωρήσουμε. Έχει κανείς συνείδηση ότι ένα συνέδριο διαρκεί το πολύ 2 μέρες και εκεί πηγαίνεις με συγκεκριμένη ατζέντα και σχεδόν αποκλειστικά για να ψηφίσεις και όχι για να συζητήσεις; Το πιο αστείο δε απ' όλα είναι ότι ακούω επιχειρήματα υπέρ του ότι με ένα συνέδριο μπορεί να λυθεί ακόμη και το οικονομικό! Εκτός κι αν θέλουμε συνέδριο για να μπορούμε να ... πιαστούμε και στα χέρια πράγμα που εδώ δεν μπορούμε (ευτυχώς) να το κάνουμε.
Αυτό μάλιστα που μου κάνει ακόμη πιο μεγάλη εντύπωση είναι ότι κανείς δεν βλέπω να κάνει αναφορά στο ρεζιλίκι ενός κόμματος το οποίο σχεδόν μόλις τελείωσε με το τακτικό του συνέδριο θα ξεκινήσει να κάνει έκτακτο. Ή μήπως υπάρχει κανείς που δεν καταλαβαίνει ότι αυτό πολιτικά είναι σκέτη σχιζοφρένεια.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Μιχάλης Μαντάς, έχει επεξεργασθεί 16 φορά/ες συνολικά

kailor
Δημοσιεύσεις: 2464
Εγγραφή: 28 Ιαν 2012, 13:02

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό kailor » 16 Φεβ 2013, 19:51

Μιχάλης Μαντάς έγραψε:Να με συμπαθάτε αλλά δεν έχω καταλάβει τη συλλογιστική βάσει της οποίας ένα έκτακτο συνέδριο θα μας λύσει τα προβλήματα που έχουμε. Για να μην τα επαναλαμβάνω υποστηρίζω κι εγώ σχεδόν όλα αυτά που λέει ο Διονύσης και αδυνατώ να αντιληφθώ γιατί σε ένα έκτακτο συνέδριο θα μπορέσουμε να συζητήσουμε και να λύσουμε όλα όσα συζητάμε τόσον καιρό εδώ και δεν μπορούμε να τα προχωρήσουμε. Έχει κανείς συνείδηση ότι ένα συνέδριο διαρκεί το πολύ 2 μέρες και εκεί πηγαίνεις με συγκεκριμένη ατζέντα και σχεδόν αποκλειστικά για να ψηφίσεις και όχι για να συζητήσεις; Το πιο αστείο δε απ' όλα είναι ότι ακούω επιχειρήματα υπέρ του ότι με ένα συνέδριο μπορεί να λυθεί ακόμη και το οικονομικό!
Αυτό μάλιστα που μου κάνει ακόμη πιο μεγάλη εντύπωση είναι ότι κανείς δεν βλέπω να κάνει αναφορά στο ρεζιλίκι ενός κόμματος το οποίο σχεδόν μόλις τελείωσε με το τακτικό του συνέδριο θα ξεκινήσει να κάνει έκτακτο. Ή μήπως υπάρχει κανείς που δεν καταλαβαίνει ότι αυτό πολιτικά είναι σκέτη σχιζοφρένεια.


Μιχάλη τζάμπα χάνεις τα λόγια σου.... απλώς όταν έρθει η ώρα και το κατεβάσουν για ψηφοφορία θα φάνε ένα άκυρο και θα είναι όλο δικό τους.... μην χαλιέσαι από τώρα.

είμασταν και άλλοι που τα είπαμε νωρίτερα αλλά το μόνο που πήραμε απάντηση είναι βρισιές, υποβιβασμοί και χίλια άλλα δύο.....

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό baskin » 16 Φεβ 2013, 20:13

Είσαι τόσο ****** που δεν κατάλαβες ότι ο Μιχάλης συμφώνησε με τον zio.... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

EDIT: Μέλος ενοχλείται από την προσφώνηση βλάκας. Του προτείνω να δει συνέντευξη του Πανούση.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

SilindeElendil
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1456
Εγγραφή: 08 Ιαν 2012, 11:28
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό SilindeElendil » 16 Φεβ 2013, 20:21

baskin έγραψε:Είσαι τόσο βλάκας που δεν κατάλαβες ότι ο Μιχάλης συμφώνησε με τον zio.... ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.




Ειναι ανικητη οπως εχει πει και ο ποιητης....παλι καλα που καταλαβαινει Ελληνικα :lol:
Dura lex...Sed lex
Ότι γράφω είναι αυστηρά προσωπικές απόψεις.
'Οποιος επιθυμεί εναλλακτικούς διαύλους επικοινωνίας ας μου στείλει ένα Pm

Z53
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 20:50

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό Z53 » 16 Φεβ 2013, 21:46

Πληροφοριακά, τα έξοδα του Συνεδρίου καλύφτηκαν από εθελοντική προσφορά ορισμένων μελών. Δεν έχει νόημα να γίνει ανάλυση ή να αναφερθούν ονόματα. Να είστε βέβαιοι ότι πιό σφιχτά δε γίνεται. Αλλά υπολογίστε 300 με 500 για να 'στε μέσα. Η μόνη "πολυτέλεια" ήταν το πανώ και οι αφίσες. Λάβετε υπ' όψη σας επίσης, ότι οι συνδρομές - δωρεές που απέφεραν έσοδα έγιναν πριν από το ξεκατίνιασμα των τελευταίων μηνών :mrgreen:
Ζαννής Φραγκάκης (Αρχιτέκτονας)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: 2 μικρουλες ερωτησεις περι συνεδριου

Δημοσίευσηαπό baskin » 16 Φεβ 2013, 21:48

Z53 έγραψε:Λάβετε υπ' όψη σας επίσης, ότι οι συνδρομές - δωρεές που απέφεραν έσοδα έγιναν πριν από το ξεκατίνιασμα των τελευταίων μηνών :mrgreen:


Μην τσουβαλιάζουμε όλα τα μέλη για την κατάσταση που έχουν δημιουργήσει 2-3. Το ξεκατίνιασμα Ζαννή γίνεται γιατί απλά κάποιοι σιωπούν...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες