από Οικονομικά/piratenfreunde

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: από Οικονομικά/piratenfreunde

Δημοσίευσηαπό adrian » 23 Ιαν 2013, 22:00

ή δωρο ενα δευτερο καλυτερο vps? :3
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

mankasp
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3641
Εγγραφή: 12 Ιαν 2012, 17:05
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: από Οικονομικά/piratenfreunde

Δημοσίευσηαπό mankasp » 23 Ιαν 2013, 22:01

Πειρατεία είναι η αρπαγή της ιδιοκτησίας. Στον ψηφιακό κόσμο είναι η παράβαση του νόμου περί πνευματικών δικαιωμάτων.
Όλα τα άλλα είναι άλλες θέσεις που απλά υποστηρίζουν οι πειρατές.
https://twitter.com/e_kastrinakis

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5110
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: από Οικονομικά/piratenfreunde

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 23 Ιαν 2013, 23:10

piratiko.org έγραψε:
Vassilis Perantzakis έγραψε:Δύσκολο ήταν να δώσεις τα στοιχεία και ΠΑΛΙ όμως προσπαθείς να βγεις από πάνω... Γιώργο, οι Πειρατές έτσι δουλεύουμε. Γκρινιάζουμε μέχρι να γίνει το αυτονόητο.




βασίλη κάνεις μεγάλο λάθος. η πειρατές δεν επιβάλουν κάτι ούτε προσπαθούν να εμπλακούν σε χορούς φίλων σε οποίους προσπαθούν να βοηθήσουν.

είναι καθαρά μεσογειακό στοιχείο αυτό που ο κάθε ένας νομίζει ότι είναι πιο έξυπνος και ο πιο σωστός από τον άλλον.

πειρατεία είναι εμπιστοσύνη στην ομάδα που σε βοηθάει και παλεύει μαζί σου.

έχεις δυστυχώς λάθος άποψη "ενός κομματιού" το τι είναι πειρατεία.

θα με θυμηθείς κάποια μέρα ότι έχω δίκιο. δεν περιμένω να αλλάξει η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ από σήμερα στο αύριο.

αποδεικνύεται ότι δεν εμπιστεύεστε ούτε άτομα που με τον ιδρώτα και με πολύ μεγάλες θυσίες έχουν δόση την ψυχή τους στο κόμμα.

και δεν μιλώ για μένα. υπάρχουν πολλά παραδείγματα.

δεν προσπαθώ να βγω και από πάνω όπως έγραψες!!

είστε κολλημένοι και δεν βλέπετε τι λάθος κάνετε!


Εγώ εμπιστεύομαι όσους βλέπω να ακολουθούν αυτά που λένε. Όλα τα άλλα μου θυμίζουν ανθρώπους που ευλογούν τα γένια τους. Κάνεις λες και σε αναγκάσαμε να βγάλεις στοιχεία που θα έπρεπε να υπάρχουν εδώ και καιρό διαθέσιμα. Και το κάνεις με τον ίδιο τρόπο που παραδέχτηκες το λάθος με την ανάθεση. Χωρίς να έχεις καταλάβει ότι πρέπει να εφαρμόζουμε αυτά που λέμε, αλλιώς δεν διαφέρουμε σε τίποτα από τους άλλους.

Δεν με ενδιαφέρει η "ιστορία" ή το ποιος προσφέρει περισσότερα ή λιγότερα. Ο καθένας προσφέρει όσα μπορεί, όπως μπορεί. Επίσης με ενδιαφέρουν οι Γερμανικές σοβινιστικές απόψεις περί Μεσογειακού στοιχείου, όσο οι Ελληνικές φανφάρες περί ανωτερότητας της φυλής. Οι άνθρωποι είναι παντού ίδιοι και αποτέλεσμα του περιβάλλοντός τους. Οι λίγοι που ξεφεύγουν από αυτό αμφιβάλλω αν θα καθόντουσαν να ασχοληθούν με προσωπικές φιλοδοξίες, ειδικά σε κόμματα των 60 ατόμων.

Προσωπικά δεν έχω χύσει ιδρώτα, ούτε έχω δώσει ψυχή. Λίγο χρόνο έχω δώσει και λίγα χρήματα. Δεν μου χρωστάει κανείς γιατί... προσφέρω στο κόμμα!!! Το κάνω για μένα και για τα παιδιά μου. Το ότι το αναφέρεις και μόνο δείχνει ότι υπάρχουν φιλοδοξίες που δεν συνάδουν με το τι εκπροσωπούν οι Πειρατές.

Συγνώμη Γιώργο, αλλά εγώ εμπιστεύομαι μέχρι να μου αποδείξουν το αντίθετο. Και πολλοί έχουν αρχίσει να κάνουν ακριβώς αυτό. Η εμπιστοσύνη δεν είναι κάτι που δίδεται απλόχερα. Δανείζεται και αλίμονο σε όποιον την καταχραστεί.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

petrogazz
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 321
Εγγραφή: 06 Ιαν 2012, 15:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Σύρος
Επικοινωνία:

Re: από Οικονομικά/piratenfreunde

Δημοσίευσηαπό petrogazz » 24 Ιαν 2013, 00:53

piratiko.org έγραψε:
petrogazz έγραψε:Τα οικονομικά στοιχεία που δημοσιεύτηκαν φαίνονται αποσπασματικά και είναι σε μορφή εικόνας, κάτι που δυσκολεύει τον ενδιαφερόμενο να τα επεξεργαστεί.

Μήπως θα μπορούσε ο υπεύθυνος οικονομικών του συλλόγου να κάνει μια αναλυτικότερη παρουσίαση και να δώσει τα στοιχεία σε επεξεργάσιμη μορφή;


Mail: piratenfreunde@online.de


Δηλαδή σας είναι τόσο δύσκολο να τα παρουσιάσετε από μόνοι σας;
Χρειάζεστε ειδικό αίτημα ή πρόσκληση;
Έχετε κάτι να κρύψετε ή να φοβηθήτε;

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω τέτοιου είδους υπεκφυγές από την στιγμή που φωνάζεις ότι όλα είναι νόμιμα και καθαρά.

koslibpro

Re: από Οικονομικά/piratenfreunde

Δημοσίευσηαπό koslibpro » 24 Ιαν 2013, 03:11

ας κανει καποιος την αιτηση με mail.
ετσι απο περιεργεια,να δω τι θα βρουν μετα να πουν..


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες