Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για το κόμμα, να συζητήσουμε, να κάνετε ερωτήσεις και να πάρετε απαντήσεις.
zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 17 Φεβ 2013, 19:26

ekfrasi έγραψε:
baskin έγραψε:OXI. Ξερουμε τι έγινε.



Let us all know, αν είσαι σίγουρος σε παρακαλώ.



Τι σιγουριά ρε Χριστίνα; Τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια; Δηλαδή άμα δεν δεις βίντεο δεν θα πιστέψεις ότι είναι γάτα;

Τι τις θες τις αποδείξεις έτσι κι αλλιώς; Ο κόπανος παραιτήθηκε/διαγράφτηκε και ο άλλος που του τον έκανε διαχειριστή δεν είναι καν μέλος.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1803
Εγγραφή: 14 Ιαν 2012, 19:41
Τοποθεσία: Δράμα και Καλαμαριά

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό chprokop » 17 Φεβ 2013, 19:44

OXI, γιατι η ασφαλεια των δεδομενων ειναι υπόθεση της ΔΕ και μπορει να κριθει απο την Αρχη Προστασιας Δεδομενων Προσωπικου Χαρακτηρα.
(επειδη ειναι μεγαλο ζητημα θα αναφερθω εν καιρω και οχι εν βρασμω)

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 17 Φεβ 2013, 19:48

Εφόσον ΔΕΝ είναι στις δικές μας πλατφόρμες. ΝΑΙ, γιατί είναι επίθεση, κατά των όρων χρήσης. Τουλάχιστον μια επίσημη αναφορά στο Facebook, και ας το κάνουν ότι είναι να γίνει. Η κάθε πράξη έχει επιπτώσεις. Κανείς υπεράνω των νόμων / και για εμάς καταστατικού.
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 17 Φεβ 2013, 20:00

Phoebus έγραψε:Εφόσον ΔΕΝ είναι στις δικές μας πλατφόρμες. ΝΑΙ, γιατί είναι επίθεση, κατά των όρων χρήσης. Τουλάχιστον μια επίσημη αναφορά στο Facebook, και ας το κάνουν ότι είναι να γίνει. Η κάθε πράξη έχει επιπτώσεις. Κανείς υπεράνω των νόμων / και για εμάς καταστατικού.


Το θέμα είναι πως οι νόμοι επί του θέματος είναι απαράδεκτοι. Θες να τους δώσεις το επιχείρημα; Πως οι πειρατές λύνουν τις ηλεκτρονικές τους διαφορές στα δικαστήρια; μην το βλέπεις που σου πήρε τη σελίδα ο κόπανος. Άμα το είχαν κάνει οι anonymous for the lulz τι θα έλεγες;

Αφήστε την αστυνομία έξω από αυτό.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

Jake Lankster
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 05 Ιαν 2012, 13:34

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό Jake Lankster » 17 Φεβ 2013, 20:02

Καλησπέρα...
Θα ήθελα να ζητήσω από το κόμμα και σε καθένα προσωπικά συγνώμη για ότι έγινε
χθές το βράδυ...Θέλω να σας πω όμως ότι δεν έχει γίνει κάτι με δική μου ευθύνη...
Ποτέ δεν είχα ούτε έχω σκοπό να βλάψω το κόμμα ούτε την προσπάθεια που γίνεται...
Επίσης οποιαδήποτε διαφωνία έχω με κάποιον την λέω και δεν θα χρησιμοποιούσα αθέμιτους τρόπους για επιτύχω κάτι.
Είμαι με το κόμμα των πειρατών απο την αρχή(παρ' όλο που δεν είμαι επίσημο μέλος) και δεν έχω δώσει ποτέ κάποιο δικαίωμα για να κατηγορούμαι σήμερα με αυτό το τρόπο...

Μπορεί ο φίλος μου James να με είπε βλάκα και κάποιος άλλο μαλάκα και να κυκλοφορεί η φωτογραφία μου σαν Wanted, αλλά δεν έκανα κάτι εγώ και μάλιστα
με τόσο απροκάλυπτο τρόπο ώστε να εκθέσω εμένα...Η μαλακία είναι ότι έκανα add για φίλο έναν τυχαίο τύπο Μαρκήσιο κάτι χωρίς να τον τσεκάρω πρώτα και επίσης ότι το προφίλ μου στο fb είναι χύμα στο κύμα...Μεγάλο Λάθος(Thanks Χριστίνα)...Θα επανέλθω μόλις λύσω κάποιες απορίες που έχω και θα σας πω επακριβώς τι έγινε...Καθυστέρησα να απαντήσω επειδή είμαι ακόμα στη δουλειά

Ευχαριστώ και Συγνώμη

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό baskin » 17 Φεβ 2013, 20:05

admin τον έκανες όχι add και ποιος είναι ο φίλος;

Αναμένουμε νεώτερα.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 17 Φεβ 2013, 20:07

Μέχρι να μπορούμε να νομοθετούμε, αυτοί είναι οι παρών νόμοι. Αν διάβασες πριν να εμφανιστείς, είμαστε υπάκουοι στην παρόν νομοθεσία μέχρι να την αλλάξουμε. Αλλά και πάλι, εσύ νομίζεις ότι πλήρη ατιμωρησία είναι χρήσιμη; Άποψή μου είναι ότι δεν είναι χρήσιμη ούτε στον θύτη.
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 17 Φεβ 2013, 20:09

Phoebus έγραψε:Μέχρι να μπορούμε να νομοθετούμε, αυτοί είναι οι παρόν νόμοι. Αν διάβασες πριν να εμφανιστείς, είμαστε υπάκουοι στην παρόν νομοθεσία μέχρι να την αλλάξουμε. Αλλά και πάλι, εσύ νομίζεις ότι πλήρη ατιμωρησία είναι χρήσιμη; Άποψή μου είναι ότι δεν είναι χρήσιμη ούτε στον θύτη.



Δεν έγινε τίποτα τρομερά. Δεν είναι αυτεπάγγελτα διωκόμενο αδίκημα. Πρέπει να το καταγγείλεις εσύ. Και δεν πιστεύω πως αυτές οι σαχλαμάρες πρέπει να καταγγέλλονται. Τι σχέση έχει ο σεβασμός στους υπάρχοντες νόμους; Δεν είπα να τους παραβιάσουμε, δικαίωμά μας είναι να μην ασχοληθούμε.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

pav
Δημοσιεύσεις: 1751
Εγγραφή: 09 Ιαν 2012, 16:30

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό pav » 17 Φεβ 2013, 20:13

Τίτλος είδησης:

"Το Κόμμα Πειρατών βάζει την δίωξη να βρει ποιος τους χάκαρε το Facebook"


Really?

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ερώτηση για σοβαρή αντίδραση

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 17 Φεβ 2013, 20:16

pav έγραψε:Τίτλος είδησης:

"Το Κόμμα Πειρατών βάζει την δίωξη να βρει ποιος τους χάκαρε το Facebook"


Really?


Θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι. Δεν θα αναρρώσουμε ποτέ από τέτοιο πλήγμα. Τα υπόλοιπα είναι βλακείες, σιγά την απώλεια το γκρουπ. Αυτό χτυπάει τον πυρήνα ύπαρξης μας.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 8 και 0 επισκέπτες