Πειρατική Αλφα-Βητα !

Συζητάμε και διαμορφώνουμε τις θέσεις του κόμματος.

Πειρατική Αλφα-Βητα !

Δημοσίευσηαπό omissman » 21 Μαρ 2014, 14:34

Μεταφερω εδω το διαλογο με τον Σιμο για να μη ρημαξουμε το νημα του Μιχαλη !
Re: Πρωτοβουλία Πολιτών και Πειρατών Κεντρικής Αθήνας

Δημοσίευση από Κομπειλάδας » 20 Μαρ 2014, 00:50

omissman έγραψε:Ολα αυτά δεν θα συνέβαιναν αν ο "πειρατης" Α είχε κάνει τον κόπο :

1. να τηρήσει τις στοιχειώδεις συλλογικές - δημοκρατικές διαδικασίες

2. να απευθυνθεί στο τοπικό γραφείο του κόμματος και να συζητήσει ΑΝΟΙΧΤΑ τον προβληματισμό του

3. να τοποθετηθεί ΞΕΚΑΘΑΡΑ και ΠΟΛΙΤΙΚΑ πάνω στο ζήτημα

4. να προκαλέσει ΔΗΜΟΣΙΑ πολιτικη και πολιτισμένη συζήτηση και ζύμωση για να παρθεί μια συλλογική αποφαση

5. να ενημερώσει ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ και ΟΧΙ τυπικα και διαδικαστικα τα υπόλοιπα ενδιαφερόμενα μέλη

6. να πληροφορήσει ΕΓΚΑΙΡΩΣ για την οποιαδήποτε τυχόν "μεταστροφή" της στάσης του και οχι να ψαρεύει σε θολά νερα επι 15 μέρες αποφασίζοντας να "ενημερώσει" το ΣτΜ ΜΟΝΟΝ οταν τα γεγονοτα τον ειχαν ξεπερασει...

7. να απαντάει πολιτικά στον πειρατή Β - ο οποίος εγκαιρως και με ξεκαθαρο πολιτικό σκεπτικό εχει δηλώσει την πολιτική του θέση για την υποστήριξη στο Συνδυασμό 1, χωρις "βολιδοσκοπήσεις" χωρίς αυτοσχεδιασμούς και "παζάρια", αντί να τον συκοφαντεί και να λασπολογεί εις βάρος του.

Ναι κυριε Σιμο, εαν ειχαν τηρηθει οι στοιχειωδεις δημοκρατικες διαδικασιες τιποτε δυσαρεστο δεν θα ειχε συμβει ...

Δυστυχως εδω μεσα τα μαυρα μεσανυχτα εχουν πεσει για τα καλα και ψάχνετε (παλι !) για αποδιοπομπαίους τράγους, φτάνοντας στο εσχατο σκαλοπάτι της αφασίας όταν θεωρειτε την απροκάλυπτη χυδαιολογία και τον κατάφωρο διασυρμό των απόψεων του ΑΛΛΟΥ - του ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ - σαν ενα "απλό τρολλάρισμα"...

1+2+3+4+5+6+7 >>> Να υποθέσω ότι όλα αυτά τα έκανε ήδη ο Πειρατής Β;

Εχουμε και λεμε

1. Βεβαιως και Παντοτε σε ό,τι αφορα το κομμα !

2. Οσοι εκαναν τον κοπο να περνανε απο την εδρα γνωριζουν τις συζητησεις που ειχαν γινει εκει καθως και τη γνωμη των μελων για το ανεφικτο της αυτονομης καθοδου

3. Δημοσια στο forum – γι’ αυτό και κατηγορηθηκα και λοιδορηθηκα συστηματικα

4. Επανειλημμενα στο forum – εργαλειο επικοινωνιας των μελων του κομματος - με μηδαμινα αποτελεσματα εξ αιτιας της ακαμψιας των υπερορθοδοξων «πειρατων»

5. Δεν εγινε καμία ενεργεια κατω απο το «καπελο» του κομματος για την οποια υπηρχε λογος ενημερωσης. Μολις πηρε σαρκα και οστα η Πρωτοβουλια των Πολιτων , οι πρωτοι στους οποιους απευθυνθηκε Δημοσια ηταν οι πειρατες

6. Θα αστειευεσαι φυσικα ! Η σταση μου ηταν ΞΕΚΑΘΑΡΗ και πολιτικα τεκμηριωμενη απο την πρωτη στιγμη. Δεν είναι του χαρακτηρα μου να ψαρευω σε θολα νερα ουτε να κανω κωλοτουμπες !

7. Επανειλημμενα απευθυνθηκα ΔΗΜΟΣΙΑ στον πειρατη Α αλλα και σε ολους τους υπολοιπους ζητωντας διαλογο και απαντησεις στα ερωτηματα μου, θιγοντας καιρια πολιτικα ζητηματα μερικες φορες με εντονο τροπο, εχοντας το πολιτικο θαρρος να ζητησω και συγγνωμη ακομα οταν αισθανθηκα οτι ξεπερασα – λογω προσωπικης πικριας - καποια ορια που εγω θετω στον εαυτο μου, και τεινοντας χειρα συνεργασιας που αγνοηθηκε παντελως, για να εισπραξω απο τον πειρατη Α συκοφαντικους προσωπικους υπαινιγμους και αστηρικτες κατηγοριες.

Δεν φταιω εγω αν εσυ διαβαζεις το forum επιλεκτικα και εχεις κοντη μνημη !

Καλη σου τυχη και εσενα Σιμο !
Νέες "πειρατικές" αρχές :
1. Δρυός πεσούσης πας "πειρατής" ξυλεύεται
2. Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός από τους ευεργετηθέντες ΑΧΑΡΙΣΤΟΥΣ
3. Όποιος ανακατεύεται με τα πίτουρα , στο τέλος τον τρώνε οι κότες
omissman
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Re: Πειρατική Αλφα-Βητα !

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 21 Μαρ 2014, 20:00

Στάνιαρες;
здравствуйте
Κομπειλάδας