υιοθετηση των 17 ΘΕΣΕΩΝ

Συζητάμε και διαμορφώνουμε τις θέσεις του κόμματος.
chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
ΔημοσιεύσειςCOLON 1803
ΕγγραφήCOLON 14 Ιαν 2012, 19:41
ΤοποθεσίαCOLON Δράμα και Καλαμαριά

Re: υιοθετηση των 17 ΘΕΣΕΩΝ

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 15:30

Στο 4, μπορει ευκολα να υπαρξει διαχωρισμος σε 4 και 5.
Απλα το συνολο των αρθρων θα γινει 18 και εξαρχής αναφέρθηκε
ότι για να ειναι πρωτος αριθμός (17) καλο ειναι να μεινει ως εχει.

Θελετε να χωριστει και να ενωσουμε Παιδεια και Πολιτισμο/Αθλητισμο (14-15)?

mankasp
ΔημοσιεύσειςCOLON 3641
ΕγγραφήCOLON 12 Ιαν 2012, 17:05
ΤοποθεσίαCOLON Thessaloniki, Greece

Δημοσίευσηαπό mankasp » 22 Μάιος 2013, 15:52

chprokop έγραψεColon...για να ειναι πρωτος αριθμός (17) ...

:shock:
https://twitter.com/e_kastrinakis

Κομπειλάδας
ΔημοσιεύσειςCOLON 4128
ΕγγραφήCOLON 19 Φεβ 2012, 16:58
ΤοποθεσίαCOLON Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
CONTACTCOLON

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:00

Τα πράγματα είναι απλά:
Η πρωτοβουλία δεν χρειάζεται.
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση μέσα στο LQfb.

+++ σήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)
здравствуйте

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
ΔημοσιεύσειςCOLON 3008
ΕγγραφήCOLON 26 Μαρ 2012, 21:03
ΤοποθεσίαCOLON Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 22 Μάιος 2013, 16:04

Κομπειλάδας έγραψεColonσήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)

και εγώ θα είμαι εκεί
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

Rainmaker

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 22 Μάιος 2013, 16:06

Κομπειλάδας έγραψεColonΤα πράγματα είναι απλά:
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση μέσα στο LQfb.

+++ σήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)

γιατί δεν το κατεβάζεις ως εναλλακτική πρωτοβουλία ;

Petros
ΔημοσιεύσειςCOLON 4216
ΕγγραφήCOLON 08 Ιουν 2012, 13:37
ΤοποθεσίαCOLON Παντού και πουθενά

Δημοσίευσηαπό Petros » 22 Μάιος 2013, 16:07

chprokop έγραψεColonγια να ειναι πρωτος αριθμός (17)

γιατί να είναι ντε και καλά πρώτος;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

chprokop
ΔημοσιεύσειςCOLON 1803

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 16:08

Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση.

Περσινα ξινα σταφυλια...
Δεν συμμετειχαμε στην Ομαδοποιηση, αλλα τωρα που εχει συγκεντρωσει επωνυμες ψηφους, ασχολουμαστε..
Πιο παλαιοκομματικο δεν γινεται. Καταργηση τωρα! Ακου εκει δε χρειαζεται εγκριση.
Σε εχει εξουσιοδοτησει κανεις? Θυμιζω στους παραβρισκομενους ότι τελειως αυθαιρετα τα ειχες καταταξει και στο Συνεδριο.
Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... Αλλα καποιοι οχι μονο δεν παραδεχονται τα λαθη τους, αλλα θελουν και να τα διαιωνιζουν!

Για τετοιας ποιοτητας διαβουλευση μιλαμε. Να τα λυνουμε στο Μαμπλ και να επιλαμβανεται ο κωδικοποιητης...

Κομπειλάδας
ΔημοσιεύσειςCOLON 4128
CONTACTCOLON

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:08

Rainmaker έγραψεColon

γιατί δεν το κατεβάζεις ως εναλλακτική πρωτοβουλία ;

Αυτό θα είναι η "τελευταία λύση/τρόπος"...
здравствуйте

Κομπειλάδας
ΔημοσιεύσειςCOLON 4128
CONTACTCOLON

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:10

chprokop έγραψεColon
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση.

Περσινα ξινα σταφυλια...
Δεν συμμετειχαμε στην Ομαδοποιηση, αλλα τωρα που εχει συγκεντρωσει επωνυμες ψηφους, ασχολουμαστε..
Πιο παλαιοκομματικο δεν γινεται. Καταργηση τωρα! Ακου εκει δε χρειαζεται εγκριση.
Σε εχει εξουσιοδοτησει κανεις? Θυμιζω στους παραβρισκομενους ότι τελειως αυθαιρετα τα ειχες καταταξει και στο Συνεδριο.
Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... Αλλα καποιοι οχι μονο δεν παραδεχονται τα λαθη τους, αλλα θελουν και να τα διαιωνιζουν!

Για τετοιας ποιοτητας διαβουλευση μιλαμε. Να τα λυνουμε στο Μαμπλ και να επιλαμβανεται ο κωδικοποιητης...

Τέρμα οι μαλακίες σου chprokop. Να ακούσουμε όλοι ξανά τα ηχητικά από το Συνέδριο και να διαβάσουμε ξανά τα πρακτικά.
здравствуйте

chprokop
ΔημοσιεύσειςCOLON 1803

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 16:13

Να μιλας καλυτερα και να μην παιζεις παιχνιδια.
Δεν ασχοληθηκες ποτε με το θεμα και ξαφνικα εχεις βρει και τη λυση ΣΟΥ?
Εισαι πραγματικος δημοκρατης...

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες