υιοθετηση των 17 ΘΕΣΕΩΝ

Συζητάμε και διαμορφώνουμε τις θέσεις του κόμματος.

Re: υιοθετηση των 17 ΘΕΣΕΩΝ

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 15:30

Στο 4, μπορει ευκολα να υπαρξει διαχωρισμος σε 4 και 5.
Απλα το συνολο των αρθρων θα γινει 18 και εξαρχής αναφέρθηκε
ότι για να ειναι πρωτος αριθμός (17) καλο ειναι να μεινει ως εχει.

Θελετε να χωριστει και να ενωσουμε Παιδεια και Πολιτισμο/Αθλητισμο (14-15)?
chprokop
Μέλος του Κόμματος Πειρατών

Δημοσίευσηαπό mankasp » 22 Μάιος 2013, 15:52

chprokop έγραψε:...για να ειναι πρωτος αριθμός (17) ...

:shock:
https://twitter.com/e_kastrinakis
mankasp

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:00

Τα πράγματα είναι απλά:
Η πρωτοβουλία δεν χρειάζεται.
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση μέσα στο LQfb.

+++ σήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)
здравствуйте
Κομπειλάδας

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 22 Μάιος 2013, 16:04

Κομπειλάδας έγραψε:σήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)

και εγώ θα είμαι εκεί
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.
Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)

Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 22 Μάιος 2013, 16:06

Κομπειλάδας έγραψε:Τα πράγματα είναι απλά:
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση μέσα στο LQfb.

+++ σήμερα θα είμαι εγώ και άλλοι στο mumble να τα συζητήσουμε (το βράδυ κατά τις 10:00 περίπου-πάνω-κάτω)

γιατί δεν το κατεβάζεις ως εναλλακτική πρωτοβουλία ;
Rainmaker

Δημοσίευσηαπό Petros » 22 Μάιος 2013, 16:07

chprokop έγραψε:για να ειναι πρωτος αριθμός (17)

γιατί να είναι ντε και καλά πρώτος;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM
Petros

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 16:08

Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση.

Περσινα ξινα σταφυλια...
Δεν συμμετειχαμε στην Ομαδοποιηση, αλλα τωρα που εχει συγκεντρωσει επωνυμες ψηφους, ασχολουμαστε..
Πιο παλαιοκομματικο δεν γινεται. Καταργηση τωρα! Ακου εκει δε χρειαζεται εγκριση.
Σε εχει εξουσιοδοτησει κανεις? Θυμιζω στους παραβρισκομενους ότι τελειως αυθαιρετα τα ειχες καταταξει και στο Συνεδριο.
Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... Αλλα καποιοι οχι μονο δεν παραδεχονται τα λαθη τους, αλλα θελουν και να τα διαιωνιζουν!

Για τετοιας ποιοτητας διαβουλευση μιλαμε. Να τα λυνουμε στο Μαμπλ και να επιλαμβανεται ο κωδικοποιητης...
chprokop

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:08

Rainmaker έγραψε:

γιατί δεν το κατεβάζεις ως εναλλακτική πρωτοβουλία ;

Αυτό θα είναι η "τελευταία λύση/τρόπος"...
здравствуйте
Κομπειλάδας

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 22 Μάιος 2013, 16:10

chprokop έγραψε:
Απλά, ομαδοποιούμε τις υπάρχουσες Θέσεις (είπαμε 32 στο σύνολο) σύμφωνα με την πολύ καλή κωδικοποίηση/ομαδοποίηση που έχει γίνει (και αυτό δεν χρειάζεται έγκριση γιατί είναι απλά μια ταξινόμηση, σημαντική μεν άνευ ανάγκης έγκρισης δε), αυτή η διαδικασία ομαδοποίησης δεν θα πάρει ούτε μισή μέρα και καπάκι ξεκινάμε να πιάνουμε μια-μια ομάδα και μια-μια θέση και τις περνάμε από διαβούλευση για διόρθωση/αλλαγή/αντικατάσταση ή και κατάργηση.

Περσινα ξινα σταφυλια...
Δεν συμμετειχαμε στην Ομαδοποιηση, αλλα τωρα που εχει συγκεντρωσει επωνυμες ψηφους, ασχολουμαστε..
Πιο παλαιοκομματικο δεν γινεται. Καταργηση τωρα! Ακου εκει δε χρειαζεται εγκριση.
Σε εχει εξουσιοδοτησει κανεις? Θυμιζω στους παραβρισκομενους ότι τελειως αυθαιρετα τα ειχες καταταξει και στο Συνεδριο.
Το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου... Αλλα καποιοι οχι μονο δεν παραδεχονται τα λαθη τους, αλλα θελουν και να τα διαιωνιζουν!

Για τετοιας ποιοτητας διαβουλευση μιλαμε. Να τα λυνουμε στο Μαμπλ και να επιλαμβανεται ο κωδικοποιητης...

Τέρμα οι μαλακίες σου chprokop. Να ακούσουμε όλοι ξανά τα ηχητικά από το Συνέδριο και να διαβάσουμε ξανά τα πρακτικά.
здравствуйте
Κομπειλάδας

Δημοσίευσηαπό chprokop » 22 Μάιος 2013, 16:13

Να μιλας καλυτερα και να μην παιζεις παιχνιδια.
Δεν ασχοληθηκες ποτε με το θεμα και ξαφνικα εχεις βρει και τη λυση ΣΟΥ?
Εισαι πραγματικος δημοκρατης...
chprokop

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διαμόρφωση πολιτικής

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης