Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 26 Ιούλ 2017, 14:41

Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με τα δύο τελευταία άρθρα που δημοσιεύτηκαν στην κεντρική (αναφέρομαι στα άρθρα για την Ηριάννα και τους φόρους στις ram των υπολογιστών).

Που ακριβώς συντάχθηκαν και ψηφίστηκαν τα συγκεκριμένα; Γιατί δεν τα βλέπω στον κανόνα των τριών ή οπουδήποτε αλλού στο forum. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να συμμετέχουν κι άλλα μέλη στη συγγραφή, να προτείνουν τροποποιήσεις, να διαφωνήσουν, να ψηφίσουν;

Έστειλα το ίδιο ερώτημα και στη λίστα της ΔΕ, αλλά δεν έλαβα απάντηση. Συμφωνώ με το περιεχόμενο των άρθρων, αλλά διαφωνώ κάθετα με την παράκαμψη των διαδικασιών μας, με τις συζητήσεις κεκλεισμένων των θυρών σε χώρους όπως το facebook και με τις πρωτοβουλίες που δεν έχουν τίθενται δημόσια σε διαβούλευση.

Επιθυμώ μια διευκρίνηση επί του θέματος γιατί έχω την εντύπωση πως η αδιαφάνεια έχει αρχίσει να κάνει πάρτυ στο Πειρατικό.

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 27 Ιούλ 2017, 09:47

Μείναμε λίγοι και θεωρήσαμε καλό τον "κανόνα των 3" να τον μειώσουμε και να τον κάνουμε "ενός ανδρός αρχή" :mrgreen:
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Re: Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 27 Ιούλ 2017, 09:50

Voyager-1 έγραψε:Μείναμε λίγοι και θεωρήσαμε καλό τον "κανόνα των 3" να τον μειώσουμε και να τον κάνουμε "ενός ανδρός αρχή" :mrgreen:


Αν συνεχίσετε έτσι, θα μείνετε ακόμα λιγότεροι όμως...

geraki
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 17 Μαρ 2014, 05:27

Re: Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό geraki » 29 Ιούλ 2017, 13:25

koulaxizis έγραψε:Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με τα δύο τελευταία άρθρα που δημοσιεύτηκαν στην κεντρική (αναφέρομαι στα άρθρα για την Ηριάννα και τους φόρους στις ram των υπολογιστών).

Που ακριβώς συντάχθηκαν και ψηφίστηκαν τα συγκεκριμένα; Γιατί δεν τα βλέπω στον κανόνα των τριών ή οπουδήποτε αλλού στο forum. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να συμμετέχουν κι άλλα μέλη στη συγγραφή, να προτείνουν τροποποιήσεις, να διαφωνήσουν, να ψηφίσουν;

Έστειλα το ίδιο ερώτημα και στη λίστα της ΔΕ, αλλά δεν έλαβα απάντηση. Συμφωνώ με το περιεχόμενο των άρθρων, αλλά διαφωνώ κάθετα με την παράκαμψη των διαδικασιών μας, με τις συζητήσεις κεκλεισμένων των θυρών σε χώρους όπως το facebook και με τις πρωτοβουλίες που δεν έχουν τίθενται δημόσια σε διαβούλευση.

Επιθυμώ μια διευκρίνηση επί του θέματος γιατί έχω την εντύπωση πως η αδιαφάνεια έχει αρχίσει να κάνει πάρτυ στο Πειρατικό.


Σου απάντησα στο email. ελπίζω να το λάβεις. εάν όχι πες μου για να το κάνω αντιγραφή-επικόλληση εδώ.
Το καλύτερο σύστημα ψηφοφορίας είναι αυτό που έχεις μόνο 1 ψήφο, όλα τα άλλα συστήματα-εργαλεία είναι απλώς για συγκέντρωση δύναμης και πλειοψηφίας.

koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Re: Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 29 Ιούλ 2017, 13:33

geraki έγραψε:
koulaxizis έγραψε:Καλησπέρα! Έχω μια απορία σχετικά με τα δύο τελευταία άρθρα που δημοσιεύτηκαν στην κεντρική (αναφέρομαι στα άρθρα για την Ηριάννα και τους φόρους στις ram των υπολογιστών).

Που ακριβώς συντάχθηκαν και ψηφίστηκαν τα συγκεκριμένα; Γιατί δεν τα βλέπω στον κανόνα των τριών ή οπουδήποτε αλλού στο forum. Δεν θα έπρεπε να υπάρχει η δυνατότητα να συμμετέχουν κι άλλα μέλη στη συγγραφή, να προτείνουν τροποποιήσεις, να διαφωνήσουν, να ψηφίσουν;

Έστειλα το ίδιο ερώτημα και στη λίστα της ΔΕ, αλλά δεν έλαβα απάντηση. Συμφωνώ με το περιεχόμενο των άρθρων, αλλά διαφωνώ κάθετα με την παράκαμψη των διαδικασιών μας, με τις συζητήσεις κεκλεισμένων των θυρών σε χώρους όπως το facebook και με τις πρωτοβουλίες που δεν έχουν τίθενται δημόσια σε διαβούλευση.

Επιθυμώ μια διευκρίνηση επί του θέματος γιατί έχω την εντύπωση πως η αδιαφάνεια έχει αρχίσει να κάνει πάρτυ στο Πειρατικό.


Σου απάντησα στο email. ελπίζω να το λάβεις. εάν όχι πες μου για να το κάνω αντιγραφή-επικόλληση εδώ.


Το είδα, αν θέλεις κάνε το μια επικόλληση κι εδώ να το δουν και οι υπόλοιποι. Θα σου απαντήσω σύντομα...

newpamelina

Re: Απορία σχετικά με τα 2 τελευταία άρθρα

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 19 Οκτ 2017, 09:02

Voyager-1 έγραψε:Μείναμε λίγοι και θεωρήσαμε καλό τον "κανόνα των 3" να τον μειώσουμε και να τον κάνουμε "ενός ανδρός αρχή" :mrgreen:

To τελευταίο σου μήνυμα, σε χώρο του φόρουμ όπου όλοι μπορούν να μιλούν και να απαντάνε.
3008 μηνύματα στο φόρουμ.
Ελπίζω κάποια στιγμή να ξεπεράσεις αυτόν τον αριθμό.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 11 και 0 επισκέπτες