Γνωστοποίηση παραίτησης από την Δ.Ε.

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
koulaxizis
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: 24 Δεκ 2011, 19:57

Γνωστοποίηση παραίτησης από την Δ.Ε.

Δημοσίευσηαπό koulaxizis » 09 Μάιος 2017, 14:57

Το παρακάτω κείμενο εστάλη στη λίστα της Δ.Ε., το δημοσιοποιώ κι εδώ, για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται.

Καλησπέρα Πειρατόπουλα.

Με το παρόν μήνυμα σας γνωστοποιώ την παραίτηση μου από μέλος της Διοικούσας Επιτροπής.

Οι λόγοι που με οδήγησαν σε αυτή την απόφαση είναι δύο:

1ον. Το εργασιακό μου ωράριο είναι πιο άστατο και βεβαρημένο από ποτέ. Μπορώ να σας πω με απόλυτη σιγουριά ότι μέχρι και το τέλος του Ιουνίου δεν θα μπορέσω να συμμετάσχω σε καμία συνεδρίαση. Και αυτό είναι μέχρι εκεί που γνωρίζω, πραγματικά δεν μπορώ να ξέρω τι μου επιφυλάσσουν οι επόμενοι μήνες. Το να βρίσκομαι στην Δ.Ε. και να αδυνατώ να παρευρίσκομαι στις συνεδριάσεις για τόσο μεγάλο διάστημα, το θεωρώ απαράδεκτο. Καλύτερα να αντικατασταθώ από κάποιον με μεγαλύτερη ευχέρεια.

2ον. Συνειδητοποίησα πως, κατά την παραμονή μου στη Δ.Ε., μπήκα στη διαδικασία να κρίνω έργα άλλων - κάτι το οποίο προφανώς και είναι λάθος, έχασα πολλές φορές την ψυχραιμία μου και έγινα αντιπαραγωγικός. Βρίσκομαι στο κόμμα Πειρατών επειδή πιστεύω σε αυτό. Και άσχετα απ' το αν δεν συμφωνώ με όλους και με όλα (πράγμα απόλυτα φυσιολογικό), εξακολουθώ να πιστεύω στις προσπάθειες μας, πιστεύω στη δύναμη μας και δεν είμαι έτοιμος να δεχτώ πως ηττηθήκαμε. Γι' αυτό και θα συνεχίσω να εργάζομαι ως μέλος, με το ίδιο πάθος που το έκανα στην αρχή, μα όσο μου το επιτρέπει ο χρόνος μου πλέον.

Μπορείτε να είστε ήσυχοι πως θα ενημερώσω τον Γιάννη (απ' την ομάδα IT) για να με αφαιρέσει απ' τις πλατφόρμες στις οποίες δεν πρέπει να έχω πρόσβαση (email κόμματος, email ΔΕ, λίστα ΔΕ κ.ο.κ.) καθώς επίσης και από οποιοδήποτε πόστο θεωρήσετε ότι δεν πρέπει να χειρίζομαι (πχ κεντρική σελίδα). Φυσικά, μπορείτε να το ζητήσετε και οι ίδιοι απ' τον Γιάννη, αν τίθεται ζήτημα εμπιστοσύνης.

Θα σας παρακαλέσω να μην συζητηθεί περαιτέρω το ζήτημα, μιας και δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη ή να δώσω επιπρόσθετες εξηγήσεις.

Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλους και θα τα πούμε στα pads και στο forum, δουλεύοντας τα επόμενα projects μας!

Πειρατικούς χαιρετισμούς
Χρήστος Κουλαξίζης

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Γνωστοποίηση παραίτησης από την Δ.Ε.

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 10 Μάιος 2017, 19:33

ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΟ
Συνημμένα
sens.jpg
sens.jpg (8.91 KiB) 4978 προβολές
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Γνωστοποίηση παραίτησης από την Δ.Ε.

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 24 Μάιος 2017, 14:21

Καλά να είσαι @koulaxizis, να πηγαίνεις καλά με την δουλειά σου και φυσικά, δεν υπάρχει καμμία ανάγκη να αφαιρεθείς από καμμία λίστα.
Όλες μας οι λίστες είναι δημόσιες, συνεπώς μπορείς να παραμείνεις.
('Οπως βλέπεις, σχολιάζω μόνο το #1. Το #2, είναι πολύ μεγαλύτερη κουβέντα. Φυσικά βέβαια δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Έχεις χίλια δίκια)
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες