POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Οκτ 2015, 09:05

Πότε θα καταλάβεις ότι δεν περιστρέφεται γύρω σου όλος ο κόσμος;


Εσύ πρέπει να φέρεις τους πολίτες σε εσένα. Όχι να τους βρίζεις όπως ο Λεβέντης που δεν σε πιστεύουνε...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 15 Οκτ 2015, 09:59

Petros έγραψε:
newpamelina έγραψε:
Petros έγραψε:
Από ότι βλέπω έχουν κάνει επιλογή να φαίνονται μόνο οι εντός βουλής... :|


τι περιμένεις;;; vouliwatch δεν λέγονται;;;
Κλασική εμετική κοινοβουλευτική προπαγάνδα.

Στείλε ένα μπινελίκι στα κοινοβουλευτικά φασιστάκια, και εξήγησέ τους ότι οι κοινοβουλευτικοί ειναι μόνο το 50% του λαού, ενώ το υπόλοιπο 50% είναι η αποχή και τα μικρά κόμματα.

Πότε θα καταλάβεις ότι δεν περιστρέφεται γύρω σου όλος ο κόσμος;


Εσύ πρέπει να φέρεις τους πολίτες σε εσένα. Όχι να τους βρίζεις όπως ο Λεβέντης που δεν σε πιστεύουνε...


Μα δεν βρίζω τους πολίτες!!!!!!

Διάβασες τι έγραψα;;; :? Την εμετική προπαγάνδα των κοινοβουλευτικών βρίζω. Με αυτή την εμετική προπαγάνδα και την πλύση εγκεφάλου έχουν καταφέρει και μετατρέψει τους μισούς ψηφοφόρους από πολίτες σε ζώα όρθια και σε κοινοβουλευτικούς ιδιώτες. Οι εμετική κοινοβουλευτική προπαγάνδα έβαλε το δαχτυλάκι της και στο vouliwatch.

Στείλε λοιπόν εσύ ένα ευγενικό μήνυμα προς τους διαχειριστές του vouliwatch, για να τους εξηγήσεις ότι αυτό που κάνουν είναι τελείως λαθος, αφού βγάζουν εκτός παιχνίδιoυ τους μισους πολίτες!

Εσύ στείλε κάτι ευγενικό, γιατί αν τους έστελνα εγώ , δεν θα ήμουν και τόσο με την ευγένια. Και δεν θα ήμουν, γιατί με την καχυποψία και την κακεντρέχεια που με διακρίνει υποψιάζομαι ότι μπορεί να χρηματοδοτούνται από κοινοβουλευτικούς για να στήσουν το σαιτ.
Τελευταία επεξεργασία από 2 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 15 φορά/ες συνολικά

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Οκτ 2015, 10:16

newpamelina έγραψε:Και δεν θα ήμουν, γιατί με την καχυποψία και την κακεντρέχεια που με διακρίνει υποψιάζομαι ότι μπορεί να χρηματοδοτούνται από κοινοβουλευτικούς για να στήσουν το σαιτ.



Άχου πως θένε οι σημερινοί κοινοβουλευτικοί να ασχολούνται να απαντάνε online στους πολίτες...

Άχου πως το θένε...
Τελευταία επεξεργασία από 1 και Petros, έχει επεξεργασθεί 15 φορά/ες συνολικά
Αιτία: διευκρίνηση
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 15 Οκτ 2015, 10:20

Petros έγραψε:
newpamelina έγραψε:Και δεν θα ήμουν, γιατί με την καχυποψία και την κακεντρέχεια που με διακρίνει υποψιάζομαι ότι μπορεί να χρηματοδοτούνται από κοινοβουλευτικούς για να στήσουν το σαιτ.



Άχου πως θένε οι σημερινοί κοινοβουλευτικοί να ασχολούνται να απαντάνε στους πολίτες...

Άχου πως το θένε...



Άρα αν δεν απαντάνε αυτοί, και αν μας έχουν γραμμένους εμάς τους μισούς πολίτες, εμείς γιατί θα πρέπει όταν απευθυνόμαστε σε αυτούς και στους πληρωμένους συνεργάτες τους, να τους ραίνουμε με λουλούδια;;;
Καλό είναι να φοβούνται να κυκλοφορήσουν, από το βρισίδι που θα πέφτει όπου εμφανιστούν.

newpamelina

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 15 Οκτ 2015, 10:28

Εγώ πάντως αν ήμουν στην ΔΕ του κόμματος, θα έστελνα καταγγελία ότι κατατάσουν τους πειρατές στον αναρχικό χώρο, ενω θα έπρεπε να ονομάζουν τον χώρο αντιεξουσιαστικό.

Μιας και η αναρχία είναι πάντα εκτός του πολιτικού χάρτη, όπως πολύ σωστά είπε ο Οβελίξ. Αναρχικούς συναντάς σε όλο το πολιτικό φάσμα, από τον φασιστικό χώρο μέχρι τον αντιεξουσιαστικό, και από τον φιλελέ μέχρι τον ολοκληρωτισμο. Με κοινό χαρακτηριστικό τους ότι πάντα κοινούνται και δεν μενουν ποτέ σταθεροί σε μια θέση και αρχή, αλλά είναι όπου φυσάει ο άνεμος.

Ίσως στο vouliwatch δέχτηκαν και άλλα τέτοια παράπονα από άλλα μικρά κόμματα, γιαυτό και αποφάσισαν να ξυρίσουν τους εξωκοινοβουλευτικούς και την αποχή, δηλαδή το 50% του λαού.

Τα ίδια δεν κάνατε και εσείς εδώ;;;

Όταν τα βρήκατε σκούρα, δεν ξυρίσατε το 30%, όσους πειρατές επιιθυμούσαν να είναι ανώνυμοι και επιβάλατε την υποχρεωτική επωνυμία στο κόμμα;;; Είναι κλασική φασιστική συμπεριφορά αυτή, το πογκρομ ενάντια στις μειονότητες. Όταν μιλάμε για πογκρομ, αυτό ξεκινάει πάντα με την κατάργηση του δικαιώματος της μειονότητας να μιλά και να συναποφασίζει στον χώρο που αναφερόμαστε. Από εκεί ξεκινάει, και μετά εφόσον δεν δικαιούνται να αποφασίζουν, ξεκινάει μετά το ξεκλήρισμα και οι διώγμοί και οι "εκτελέσεις".

Είναι αυτό που λένε "μάχαιρα έδωσες, μάχαιρα θα λάβεις.". Όταν μας μαχαιρώνατε εμάς τους ανώνυμους, τότε ήταν καλά ε; Τώρα που σας μαχαιρώνουν οι κοινοβουλευτικοί, πονάτε και καταλαβαίνετε τι θα πει μαχαιριά. Άραγε θα σταματήσετε μετά από αυτό να μαχαιρώνετε;
Τελευταία επεξεργασία από 1 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 15 φορά/ες συνολικά

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Οκτ 2015, 11:09

newpamelina έγραψε:Όταν τα βρήκατε σκούρα, δεν ξυρίσατε το 30%

σε εμένα απευθύνεσαι;
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 15 Οκτ 2015, 11:11

Petros έγραψε:
newpamelina έγραψε:Όταν τα βρήκατε σκούρα, δεν ξυρίσατε το 30%

σε εμένα απευθύνεσαι;


όχι εσύ εμφανίστηκες μετά, δεν είσαι από την αρχή της δημιουργίας του κόμματος.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Οκτ 2015, 11:12

έτσι νομίζεις 8-)
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 15 Οκτ 2015, 11:28

Petros έγραψε:έτσι νομίζεις 8-)


Ε τότε αναφέρομαι και σε σένα. Σε όλους εσάς που θέσατε τις προϋποθέσεις ώστε να συμβεί το πογκρόμ ενάντια στους πειρατές που επιθυμούσαν να παραμένουν ανώνυμοι και να μην καταγράφεται από το κόμμα η πολιτική τους τοποθέτηση.
Τελευταία επεξεργασία από 1 και newpamelina, έχει επεξεργασθεί 15 φορά/ες συνολικά

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: POLICY Monitor σύγκριση θέσεων των κομμάτων

Δημοσίευσηαπό Petros » 15 Οκτ 2015, 11:29

κάνεις λάθος, εγώ τότε ήμουν ανώνυμος...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες