Αποχώρηση - Καταγγελία

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
kostasrose
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: 20 Απρ 2012, 21:12
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό kostasrose » 05 Σεπ 2015, 20:36

newpamelina έγραψε:
The netleaks έγραψε:Η συνέχιση της λογικής που δεν κατανοεί πως ημίτρελοι, δεν μπορούν να συνυπάρξουν με αγνούς αγωνιστές και ανθρώπους που ζουν και εκτίθονται μέσα στην σύγχρονη κοινωνική πραγματικότητα.. Η συνέχιση της λογικής που νομίζει πως μπορεί να υπάρξει και να αναπτυχθεί συνδικαλιστικό κίνημα, μέσα σε ένα εχθρικό περιβάλλον «ειδικών», που περιμένει στην γωνία για να χαρακτηρίσει κάθε κίνηση μας «χαμηλου επιπεδου» και αδιαφορη ψηφιακα ».


σε αντίθεση με το :

Vassilis Perantzakis έγραψε:Εγώ σε αγαπώ και σε θέλω εδώ δίπλα μου για να ακούω βρισούλες...



Κάποιοι διώχνουν και δεν μπορούν να συνυπάρξουν, και κάποιοι άλλοι δέχονται τους άλλους παρά τα ελαττώματά τους και την αντίθετη γνώμη τους.

Το πειρατικό δεν πρέπει να επαναλάβει τα λάθη του παρελθόντος και να αρχίσει τις διαγραφές.

Επειδή αυτό ακριβώς επιθυμούν οι δύο εξουσίες, αυτή της ΔΕ και αυτή της ΕΔ, αλλά και η τρίτη εξουσία, αυτή των ψηφιακών υποδομών.

Όλοι οι πειρατές είναι απαραίτητοι και κανείς δεν πρέπει να διαγράφεται.
Ακόμα και όσοι πάνε για τα φραγκά, ακόμα και οι κακοί, ακόμα και οι ηλίθιοι.
Όλους αυτούς μπορεί η δημοκρατία να τους ανεχτεί.

Το πρόβλημα λοιπόν το έχουν όσοι δεν ανέχονται την δημοκρατία, και δεν μπορούν να συνυπάρξουν με τους άλλους.

Το πρόβλημα το έχετε εσείς, κύριε netleaks.


Ουδέποτε σαν μέλος της ΔΕ όσο συμμετείχα δεν ειπώθηκε τίποτα και για κανέναν για να ενεργοποιηθεί η ΕΔ για την διαγραφή μέλους. Οπότε η ΔΕ ουδέποτε δεν επιθύμησε την διαγραφή μέλους. Μάρτυρας τα ηχητικά πρακτικά. Για τον Γούναρη συγκεκριμένα ουδέποτε ανέφερε κάτι τέτοιο μέχρι την τελευταία συνεδρίαση όπου ανέφερε την διαγραφή του Στράτου αλλά και του άλλου μέλους της ΔΕ Πέτρου Φρέρη. 1 μέλος της ΔΕ δεν είναι όλη η ΔΕ.
Σταματήστε να βγάζετε εσφαλμένα συμπεράσματα.

Προσωπικά τώρα μετά τα γεγονότα τόσο της εκλογής του ΣτΜ όσο και αυτά στην συνεδρίαση της ΔΕ όπου δήλωσα την παραίτηση μου θεωρώ ότι τόσο ο Ζωλότας όσο και ο Γούναρης δεν έχουν καμία θέση σε όργανα του κόμματός για αρχή. Για μέλη ας αποφασίσουν οι ίδιοι αρχικά και κυρίως η ΕΔ.
Δεδομένα είναι ότι ο ένας διαρκώς έλεγε ανυπόστατα εκλογές η Θάνατος του κόμματος σπέρνοντας τρομολαγνεία και ο άλλος μη κάθοδος διαφορετικά μπουρδέλο όλα σπέρνοντας πανικό. Δεν προσφέρουν τίποτα απολύτως αυτές οι στάσεις όχι μόνο στο κόμμα αλλά ούτε στην δημοκρατία και συνύπαρξη αυτόν των δύο δεν πρόκειται να υπάρξει ποτέ. Θέλουν εγωιστικά να περνάει πάντα το δικό τους και τέτοιες στάσεις είναι σε πλήρη αντίθεση με όσα πρεσβεύει ή τουλάχιστον θα θέλαμε να πρεσβεύει το ΠΕΙΡ.

The netleaks
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Σεπ 2015, 17:14

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό The netleaks » 05 Σεπ 2015, 20:42

Αγαπητή Παμελινα δεν έχω πρόβλημα μαζί σου.
Και δεν μπήκα εδώ για να κάνω διάλογο .
Μπήκα Γιά να σας ενημερωνω ότι το ΠΕΙΡ χάνει το συνδικαλιστικό του κομμάτι εξαιτίας κάποιων μελών του που βρίζουν τους Δημόσιους υπαλλήλους και τους δασκάλους. Αλήθεια ο κύριος james τι δουλειά κάνει ? Έχει πελάτες δασκάλους και δημοσιους υπαλλήλους ? Αν έχει πρέπει να κάνουμε μια μικρή ενημέρωση έξω από το μαγαζί του ότι ο ιδιοκτήτης μισεί τους Δημόσιους Υπαλλήλους και τους εκπαιδευτικούς μοιράζοντας μερικά έντυπα .
Σε αυτό σίγουρα θαμας βοηθήσει και το ΠΑΜΕ.
Το Θανάση Γούναρη τον εμπιστευόμαστε απόλυτα , δεν τον γνωρίσαμε χθες, τον ξέρουμε ακόμα και 20 χρόνια μερικοί .
Αλλά δεν μπήκα εδώ ούτε για να μπλεξω κανενός το εγκώμιο , ούτε για να βρισω όπως ο james.
Απλά σας ενημερωσα για τις προθέσεις μας .
Τέλος δεν έχω χρόνο για να απαντήσω ξανά γιατί τη Δεύτερα εργάζομαι και αύριο πρέπει να ανεβω στη Θεσσαλονίκη μαζί με πολλα αλλα κοπροσκυλα για να διαμαρτυρηθούν γιατί δεν μπορούμε να ζήσουμε από το μισθό μας . Εσείς μάλλον είστε πλούσιοι για να μη σας ενδιαφέρει και ο james σαν τον Τζημερο και τον Άδωνι ακούγεται . Για αυτο φεύγουν συνέχεια από το ΠΕΙΡ . Μην εκπλαγειτε λοιπόν αν στο συνέδριο μας το Δεκέμβρη πέσει και ή ιδέα δημιουργιας ενός νέου Πειρατικού που θα στηρίζεται σε εργαζόμενους .
Οι Πειρατες στην εκπαίδευση έχουμε μετά από 7 εκλογικές αναμετρήσεις 1400 ανθρώπους κοπροσκυλα που μας στηρίζουν , ενώ εσείς έχετε μείνει 30 κομματοσκυλα .
Venceremos ή ahoy όπως σας αρέσει να λέτε ..

Καλή τύχη .

Mary-Li
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 31 Ιαν 2014, 20:52

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό Mary-Li » 05 Σεπ 2015, 21:19

Το ΚΟΜΜΑ Πειρατών ΕλΛΑΔΑΣ πρέπει να μείνει στα ενεργά μέλη του. Οχι σε χομπίστες, οχι σε τρολακια.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό James » 05 Σεπ 2015, 21:33

Άγνωστε, ανύπαρκτε πρώην Πειρατή η μάλλον συνδικαλιστή. Πρώτον δεν είμαι ιδιοκτητης κάπου,
Οι εργατοπατερες και συνδικαλιστές του δημοσίου έχουν και αυτοι μαζί με τους άχρηστους πολιτικούς μας μεγάλο μερίδιο ευθύνης για τη κατάντια της χώρας μας, τέλεια και παύλα , το επάγγελμα σας είναι λειτούργημα, δυστυχώς όμως είναι θέμα χαρακτήρα μάλλον σου παραθέτω δυο link να καταλάβεις τι σημαίνει δάσκαλος, προφανώς υπάρχουν στην επικράτεια της ελλάδος παρά πολλοί τέτοιοι δασκάλου σαν τον κύριο ΣΙΩΠΗ, επίσης πολλοί εκπαιδευτικοί πληροφορικής μαθαίνουν στα παιδιά μας τα ανοιχτό και ελεύθερο λογισμικό με προσωπική τους πρωτοβουλία.

http://blogingr.blogspot.gr/2014/04/blog-post_19.html

http://4dsnsmyrn.blogspot.gr/

Το κόμμα των πειρατών έχει χάσει τον προσανατολισμό του. Δυστυχώς. Ήταν ευρωπαϊκού προσανατολισμού, πιστεύοντας στην διαφάνεια, στην αξιοκρατία, και αρνούμενο κάθε προσπάθεια λαϊκισμού.
Εύχομαι στο συνέδριο να μπορέσουμε να βρούμε το χαμένο προσανατολισμό μας μέσα απο τις αρχές μας.
Σχετικά με τους δημοσίους υπαλλήλους θα αναφέρω πολλά όταν έρθει η ώρα στο συνέδριο, σαν εκπαιδευτικός και εγώ, αρνούμαι να δουλέψω στ δημόσιο για πόλους λόγους και προτιμώ τον ιδιωτικό τομέα που ο ανταγωνισμός είναι σκληρός και πραγματικός.
Όμως επειδη δεν ξέρεις ποιός είμαι πραγματικά και επειδή ο γραπτός λόγος καμμία φορά έχει ξύλινη μορφή, αν κάποιος θέλει να μάθει πραγματικά για το πειρατικό και τα τεκτενόμενα σε αυτο πολυ ευχαρίστως να συναντηθούμε να μιλήσουμε και πριν το συνέδριο, για να σας λυσω κάποιες απορίες που λανθασμένα έχετε.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό adrian » 05 Σεπ 2015, 21:33

δεν ειναι αλληλοαποκλειομενα αυτα.
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό Petros » 06 Σεπ 2015, 09:40

The netleaks έγραψε:δεν μπήκα εδώ για να κάνω διάλογο


ωραίος... :|

Αλλά και να μην ξεχνάμε ότι ούτε και για να παράγεις πολιτική μπήκες εδώ...

Αναρωτιέμαι τελικά γιατί...
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

newpamelina

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 06 Σεπ 2015, 09:54

The netleaks έγραψε:Μπήκα Γιά να σας ενημερωνω ότι το ΠΕΙΡ χάνει το συνδικαλιστικό του κομμάτι εξαιτίας κάποιων μελών του που βρίζουν τους Δημόσιους υπαλλήλους και τους δασκάλους.


Στο κόμμα της Δημοκρατίας, υπάρχουν αυτοί που σέβονται τους δημόσιους υπάλληλους, και αυτοί που τους βρίζουν.
Εσύ από ότι φαίνεται θες ένα κόμμα που μόνο θα τους σέβονται, άρα ένα μη δημοκρατικό κόμμα.

Petros
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4216
Εγγραφή: 08 Ιουν 2012, 13:37
Τοποθεσία: Παντού και πουθενά

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό Petros » 06 Σεπ 2015, 10:03

Εγώ σέβομαι τους λειτουργικούς υπαλλήλους, ιδιωτικούς τε και δημόσιους και τους επιτηδευματίες, που δείχνουν επαγγελματισμό και ενδιαφέρον.
Σέβομαι τους εκπαιδευτικούς και τους γιατρούς και πρωτίστως τους ερευνητές.

Δεν έχω σεβασμό για κανέναν που εκπροσωπεί χωρίς να συμμετέχει. Οπουδήποτε.

Έχω συνεργαστεί με πολλούς στη ζωή μου, ακόμα και με νεοδημοκράτες (και γαμώ τα παιδιά ο Παύλος, σπουδαίος συνεργάτης)
Όπου συναντούσα αχάριστους και απατεώνες όμως, απομακρυνόμουν.
«Mε τις εξαιρέσεις ο κόσμος προχωρά. Όσοι ανθέξετε θα πάτε ένα βήμα πιο μπροστά».
https://www.youtube.com/watch?v=wYEejB_sBMM

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό baskin » 06 Σεπ 2015, 12:28

Αποχώρηση - Καταγγελία

Γέροντας χειραψισιους.

Όσοι έχετε ασχοληθεί έστω και λίγο με ότι συμβαινει στο Πειρατικό τις τελευταίες ώρες θα έχετε καταλάβει ότι παίζεται το ίδιο έργο δεύτερη φορά .
Το ΣτΜ αποφασίζει , αλλα μια μικρή ομάδα μελών με αρχηγό το ********** ,βαζει στο κόμμα εμπόδια ώστε τελικά να περάσει το δικό του.
Όσο τις υποδομές τις κατέχει αυτή ή ομάδα τίποτα δε θα πάει μπροστά . Την κατάλληλη στιγμή θα προξενήσουν ζημιά και θα πλήξουν το ηθικό και το φρόνημα όσων ασχολουνται.


Γέροντας ρεφορμίσιους.

Σβήσε ότι θέλεις μόνος σου, ή βάλε τους κολλητός σου


Πάντα έρχεται η σωστή ώρα..

Μνημονιακος , δεν ήμουν ποτέ , ούτε και θα γινω ποτε.

1. Ο Ευρωπαϊκός Προσανατολισμός- Παραμονή στο Ευρώ


Ούτε και φασίστας όπως εσύ . Ή χρυσή Αυγή κάνει κρά για κάτι τέτοιους σαν εσένα ... Μεγάλη καριέρα ..

Προτάσεις για την Αποτροπή και τον Έλεγχο Εισόδου νέων λαθρομεταναστών


Γέροντας, μαθαίνω να ψηφίσιους και μαθηματίσιους

Ότι και να λες είσαι το φασιστακι του ΠΕΙΡ.
Απόφαση πήρε το ΣτΜ , σου χάλασε τα σχέδια , και εβαλες το Σπύρο να κάνει μαλάκια με το λευκό .. Ξεσκεπάστηκες


Γέροντας, φιλοζωήσιους και σεξίσιους

Εσύ είσαι Αρχι μαλάκας και βουτυρομπεμπες .
Παίξε με καμμία γατουλα να ξεκαβλωσεις ηλιθιε .
Κλανοεπαναστατη , φασιστακι μπασκιναριο


Γέροντας, εγώ ανάμεσα από τις εκλογές είμαι χειραψίσιους και συναντίσιους (και ολίγη από σεξίσιους).

Αφού πέτυχες το στόχο σου τι ασχολεισαι ? Πήγαινε να δεις καμμία πορνό ταινία και εμφανισου το 2019 στις επόμενες εκλογές


Εν τέλει, Γέροντας παλαιοκοματίσιους και καρεκλίσιους και είμαι ΠΡΟΕΔΡΑΣ.

Καλό δρόμο σε αυτόν που μπήκε πρώτη φορά στα forum για να αποχωρήσει. Τα έσπασες τα κοντέρ.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

newpamelina

Re: Αποχώρηση - Καταγγελία

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 06 Σεπ 2015, 14:08

The netleaks έγραψε:Οι Πειρατες στην εκπαίδευση έχουμε μετά από 7 εκλογικές αναμετρήσεις 1400 ανθρώπους κοπροσκυλα που μας στηρίζουν , ενώ εσείς έχετε μείνει 30 κομματοσκυλα .
Venceremos ή ahoy όπως σας αρέσει να λέτε ..



Ναι εντάξει, 30 κομματόσκυλα είναι εδώ μέσα, δεν διαφωνώ. Ο πρώτος που το έλεγε αυτό εγώ ήμουν άλλωστε.

Αλλά και εσείς έχετε 1400 άτομα που δεν είναι όμως κοπρόσκυλα, αλλά πρόβατα. Αφού ως συνδικαλιστές ότι θέλετε κάνετε χωρίς να τους ρωτάτε (με ψηφοφορία) για το οτιδήποτε.Ενώ εδώ τουλάχιστον τα κομματόσκυλα τα ρωτάνε (ή τα ρωτούσαν τελος πάντων πριν το πραξικόπημα), άρα είναι ελεύθερα κομματόσκυλα (ή περίπου ελεύθερα). Καλύτερα ελεύθερο κομματόσκυλο λοιπόν, παρά χαζό πρόβατο των συνδικαλιστών, που μόνο ψηφίζει τον τσοπάνη του και δεν το ρωτάει στην συνέχεια κανείς τίποτα.

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ, ΓΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΩΝ 1400 ΠΡΟΒΑΤΩΝ ΣΑΣ;;;;;
ΜΙΛΑΝΕ ΤΑ 1400 ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΑΣ;;;; Η ΜΟΝΟ ΜΠΕΕΕΕΕΕ ΚΑΝΟΥΝ;;;;;;
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΤΑ 1400 ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΑΣ;;;;
ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΑ 1400 ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΑΣ;;;;;;;;;;

ΣΑΣ ΒΑΡΕθΗΚΑΜΕ ΣΥΝΔΙΚΑΛΕΣ, ΜΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΑΣ!!!

ΦΤΙΑΧΤΕ ΠΡΩΤΑ ΕΝΑ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΤΑ 1400 ΠΡΟΒΑΤΑ ΣΑΣ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΖΟΥΝ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΤΟ ΠΕΙΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 9 και 0 επισκέπτες