Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedback

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
xamomhli
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 14 Μάιος 2012, 12:36
Επικοινωνία:

Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedback

Δημοσίευσηαπό xamomhli » 19 Ιουν 2013, 19:02

Πιστεύω πως είναι σημαντικό πρόβλημα, ότι το LiquidFeedback το χρησιμοποιούν λίγοι.

Προτείνω τη συνεργασία και με άλλους εθελοντές για την οργάνωση σεμιναρίων που θα μαθαίνουν στον κόσμο για το διαδικτύο, παρουσιάζοντας παράλληλα και το LiquidFeedback. Να μάθουν τα πλεονεκτήματα του αλλά και τις δυσκολίες του και πως προσπαθείτε να τις ξεπεράσετε. Υπάρχει πολύς κόσμος που διψάει για μεθόδους άμεσης δημοκρατίας, για κόμματα που οργανώνουν χρήσιμες δράσεις και που δεν φοβούνται να πουν την αλήθεια.

Πώς περιμένουμε να αυξηθεί κατά πολύ ο κόσμος που ασχολείται με αυτό αν δεν οργανωθούν παρόμοιες δράσεις;

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό James » 19 Ιουν 2013, 19:08

Αγαπητέ-ή χαμομήλι
Εδώ υπάρχει ένας σύνδεσμος οδηγίες LQFB
Επίσης πρεπει να σου επισημάνω ότι κατα το παρελθόν έχουν υπάρξει διαδικτυακά μαθήματα για τη χρήση όλων των εργαλείων που χρησιμοποιούν οι πειρατές , και φυσικός θα υπάρξουν και άλλα όταν το χρειαστούν νέα μέλη.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό adrian » 19 Ιουν 2013, 19:18

οταν πρωτολειτουργησε το lqfb επισημα, ειχαν οργανωθει καποια live σεμιναριακια για την εκμαθηση του. (δεν θυμαμαι αν ειναι καπου καταγεγραμμενα)

απο εκει και περα, υπαρχει και ο οδηγος που παρεθεσε ο τζειμς, υπαρχει και το trial and error στις δοκιμες στο lqfb, και βεβαιως υπαρχει και η δυνατοτητα (καλη ωρα) ερωτησεων, που μπορει καποιος πολυ ευκολα να στις λυσει απο κοντα (πχ με μια επισκεψη στο γραφειο στην αθηνα), ή και διαδικτυακα (με ευχαριστηση εγω, αν θελεις βοηθεια)
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

xamomhli
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 14 Μάιος 2012, 12:36
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό xamomhli » 19 Ιουν 2013, 19:49

Είναι άλλο το να κάνεις ένα διαδικτυακό μάθημα, και άλλο το να οργανώσεις μαθήματα σε φυσικό χώρο με laptops.

Με τον δεύτερο τρόπο μπορούν να σε μάθουν πολλοί που δεν ξημεροβραδιάζονται στο διαδίκτυο αλλά ενδιαφέρονται έντονα για μεθόδους εμεσης δημοκρατίας.

Αν οργανωθεί με τη βοήθεια συλόγων (ή πιο εύκολα εθελοντών) που ενδιαφέρονται για την καταπολέμηση του ψηφιακού αναλφαβιτισμού θα είναι γίνει κάτι πιο μεγάλο που θα ακουστεί περισσότερο. Δεν χρειάζεται να είναι καπελομένο από το pirate-party, εμείς απλά θα δείξουμε την εμπειρία μας από μια πλατφόρμα (LiquidFeedback) που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από άλλους. Νομίζω ότι με τέτοιες κινήσεις σε μαθαίνει και σε εκτιμάει ο κόσμος.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό James » 19 Ιουν 2013, 20:24

Μείνε συντονισμένος, έχουν ξεκινήσει και μαθήματα στο γραφείο, προς το παρόν έχει προγραμματισμό, αλλά γιατι όχι και άλλα.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

Voyager-1
Επίτιμο μέλος του Κόμματος Πειρατών (Κάπτεν)
Δημοσιεύσεις: 3008
Εγγραφή: 26 Μαρ 2012, 21:03
Τοποθεσία: Κάπου με θέα τον Κορινθιακό μου αρκεί (πρώην -mesitiko-)

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό Voyager-1 » 19 Ιουν 2013, 20:56

Έχω εδώ και καιρό προσφερθεί να μάθω ότι ξέρω από την λειτουργία των εργαλείων του κόμματος στα νέα μέλη ή στα παλιά που αντιμετωπίζουν δυσκολίες και έχουν απορίες, ακόμα ισχύει η προσφορά
viewtopic.php?f=167&t=4084
με προσωπικό μήνυμα στο θα κανονίσουμε τις μεταξύ μας επαφές/μαθήματα ή μέσω τηλεφώνου που θα δώσω με το PM
(πρώην -mesitiko-)
Χρυσανθόπουλος Σπύρος."Έχει δικαίωμα να ασκεί κριτική εκείνος που έχει διάθεση να βοηθήσει."Abraham Lincoln (1809-1865, Αμερικανός πρόεδρος)
https://www.facebook.com/spyros.piratis
Ό,τι γράφω είναι προσωπικές απόψεις.

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό baskin » 19 Ιουν 2013, 21:52

Αυτό που λέει ο φασκόμηλος είναι άλλο. Να κάνουμε επαφές και άνοιγμα σε άλλες ομάδες που ενδιαφέρονται για θέματα ψηφιακής δημοκρατίας, με παρουσιάσεις και εκπαίδευση τους στο LQFB, ώστε να προσελκυσθούν και μέλη... Κυρίως στην Αθήνα μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο...
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

timpane
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 19 Αύγ 2013, 08:59

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό timpane » 19 Αύγ 2013, 09:04

Δεν χρειάζεται να είναι καπελομένο από το pirate-party, εμείς απλά θα δείξουμε την εμπειρία μας από μια πλατφόρμα (LiquidFeedback) που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από άλλους. Νομίζω ότι με τέτοιες κινήσεις σε μαθαίνει και σε εκτιμάει ο κόσμος.
testking.us [url=http://www.testking.us]testking.us [/url]
actualtests 70-648 braindumps [url=http://www.actualtests.com/exam-70-648.htm]actualtests 70-648 braindumps[/url]
actualtests 70-662 braindumps [url=http://www.actualtests.com/exam-70-662.htm]actualtests 70-662 braindumps[/url]

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Αύγ 2013, 15:17

timpane έγραψε:Δεν χρειάζεται να είναι καπελομένο από το pirate-party, εμείς απλά θα δείξουμε την εμπειρία μας από μια πλατφόρμα (LiquidFeedback) που μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από άλλους. Νομίζω ότι με τέτοιες κινήσεις σε μαθαίνει και σε εκτιμάει ο κόσμος.


Εκτιμώ την εμπειρία σου!!!!
Αρκεί να συστηθείς! (όχι απαραίτητα ονομαστικά αλλά, διάολε, κάτι κάνε που να την αποδεικνύει)
Αλλιώς...... Γιατί να "τσακιστώ" να παρακολουθήσω τις διαλέξεις/παρουσιάσεις σου (των οποίων άλλωστε δεν έχω καμμία ενημέρωση;)

Υπάρχει "ρεύμα" εκ του μη όντως ή μου φαίνεται; ;) ;) ;) ;) ;)

....Δέχομαι και το να έχω "χάσει τεύχη"!! Καθοδήγησέ με σε παρακαλώ!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Πρόταση για την αύξηση των μελών/χρηστών του LiquidFeedb

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 19 Αύγ 2013, 15:26

Με την ευκαιρία:
Ξέχασες τον κωδικό του προηγούμενου nick και το άλλαξες;

Τα λόγια πάντως είναι ίδια ;) ;)
Ακόμα και τα ορθογραφικά λάθη..... !
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες