Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitcoin.

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 08 Οκτ 2015, 16:34

Μη κάνεις αντιγραφές απο παλιά ποστ, θέλω νεες τρολλιές, να δω δημιουργικότητα, άντε μπράβο. Ούτε το τρόλλ δεν μπορείς να κάνεις καλά καλά, θα μας βάλεις και όλους τα γυαλιά :lol:
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 08 Οκτ 2015, 17:03

@Phoebus:
Θυμήσου τι είπες χθες το βράδυ, σχετικά με το trol και το "τάισμά" τουl!!!
..... Φυσικά και δεν σου κάνω σύσταση! .... Απλή υπενθύμιση!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 08 Οκτ 2015, 17:07

@ laskaris_vasilis

Ναι, θυμάμαι, αλλά απ'οτι βλέπεις και αν το βλέπεις η τακτική μου εδώ είναι ψυχολογικός πόλεμος. Απεχθάνομαι το πόση ζημιά έχει κάνει σε χρονοτριβή. Προς το παρών τον χρησιμοποιώ για να κοινοποιήσω το θέμα, μιας και μόνο τα θρεντ με πολύ "δράμα"/κίνηση διαβάζονται. Εν τω μεταξύ, τα σοβαρά ποστ απαντιούνται κανονικά. Στο μέλλον θα μεταφέρω την ενότητα στο μόνο για μέλη. Να έχουμε να κάνουμε δηλαδή μόνο με τα επώνυμα τρολλ, τα ανώνυμα το παρατραβάνε (δηλαδή ένας και καλός!) :)
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

newpamelina

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 08 Οκτ 2015, 17:34

laskaris_vasilis έγραψε:@Phoebus:
Θυμήσου τι είπες χθες το βράδυ, σχετικά με το trol και το "τάισμά" τουl!!!
..... Φυσικά και δεν σου κάνω σύσταση! .... Απλή υπενθύμιση!


Εσύ γιατί πετάγεσαι εδώ μέσα σαν την τσουτσού ;; Σε ρώτησε κανείς;
Περισσότερο άσχετος από εσένα σε θέματα biometrics, blockchain, bitcoin κλπ , δεν νομίζω να υπάρχει.
Καλύτερα λοιπόν να σωπάσεις, και να μην μπλέκεσαι σε άλλων χωράφια και σε καλλιέργειες που δεν τις κατέχεις.

Μιλάνε όλοι εδώ μέσα, μιλάνε και οι .... :lol: :lol: :lol:

Ο κάθε λογικός άνθρωπος θα περίμενε κάποιο επιχείρημα του τύπου:

"η βιομετρική υλοποιεί μια δημοκρατία ασφαλή και μη κεντρικά ελεγχόμενη, γιαυτό και γιαυτό τον λόγο".

Αντ' αυτού μόνο τρολλαρισμα, και γνώμες από ασχέτους και ανίδεους για το ποιός τρολλάρει και ποιός όχι.

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 08 Οκτ 2015, 17:41

Ωχ, μου εθιξες την αυθέντιά μου σαν 5χρονο. Οκ, επόμενο, παντοκράτωρ ανωνυμοτρολλ;

Στην καλλιεργια τρολλοντοματας να μπλεχτω; Ρωτάω, μιας και είσαι ο πλέον κατέχων με μια ουρά βραβεύσεις και λύσεις προηγμένες και πρότζεκτ.

Πόσο ποιο γελοίος μπορείς να γίνεις φοβητσιάρη και δειλέ που κρύβεσαι πίσω από 1000 ονόματα μιας χρήσης;
Ξέρεις που είναι καλά για σένα και έχει όση χαβούζα θες; 4chan. Εκεί θα βρεις το είδος σου, να χαζομαρίζεσται αιώνια.
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

newpamelina

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 08 Οκτ 2015, 17:47

Και το επιχείρημά σου γιατί η βιομετρική μπορεί να καταστήσει μια δημοκρατία περισσότερο ασφαλή και μη κεντρικά ελεγχόμενη είναι το....
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κανένα επειχείρημα ακόμα, μετά από 15 μηνύματα. Πιο τρολλ πεθαίνεις.

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 08 Οκτ 2015, 17:50

ΜΙλάει το τρολλ των 10 χρόνων, και υποδύεσαι ΑΚΟΜΗ οτι θες πραγματική απάντηση. Οχι πως την αξίζεις, δεν δίνεις κανένα σεβασμό σε κανέναν, και επίσης δεν αξίζεις και κανένα σεβασμό, η να σε πάρω σοβαρά στον αιώνα τον άπαντα. Φυσικά, με εσένα έχω 2 λειτουργίες, η θα αγνοώ παντελώς, η σε τρολλάρω.

Τώρα αν θες να σε πάρω ποτέ σοβαρά.. κάνε και ΑΛΛΗ ΜΙΑ περσόνα και όνομα, ξεκίνα από την αρχή, και δημιούργησε παραγωγικό ιστορικό μηνυμάτων, δηλαδή όχι τρολλιές, ούτε ψευτο-θέσεις-τρολλιές που νομίζεις ότι δεν φαίνονται. Αρκετά απλό;
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

newpamelina

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 08 Οκτ 2015, 21:03

Phoebus έγραψε:ΜΙλάει το τρολλ των 10 χρόνων, και υποδύεσαι ΑΚΟΜΗ οτι θες πραγματική απάντηση. Οχι πως την αξίζεις, δεν δίνεις κανένα σεβασμό σε κανέναν, και επίσης δεν αξίζεις και κανένα σεβασμό, η να σε πάρω σοβαρά στον αιώνα τον άπαντα. Φυσικά, με εσένα έχω 2 λειτουργίες, η θα αγνοώ παντελώς, η σε τρολλάρω.

Τώρα αν θες να σε πάρω ποτέ σοβαρά.. κάνε και ΑΛΛΗ ΜΙΑ περσόνα και όνομα, ξεκίνα από την αρχή, και δημιούργησε παραγωγικό ιστορικό μηνυμάτων, δηλαδή όχι τρολλιές, ούτε ψευτο-θέσεις-τρολλιές που νομίζεις ότι δεν φαίνονται. Αρκετά απλό;


Βρε τρολλάκι, δεν κάνουμε εδώ πέρα προσωπική συζήτηση!!! Δημόσιο διάλογο κάνουμε.

Όταν δεν απαντάς σε εύλογα ερωτήματα, τους αναγνώστες περιφρονείς, όχι εμένα.

Και το επιχείρημά σου γιατί η βιομετρική μπορεί να καταστήσει μια δημοκρατία περισσότερο ασφαλή και μη κεντρικά ελεγχόμενη είναι το....
;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Κανένα επιχείρημα ακόμα, μετά από 16 μηνύματα. Πιο τρολλ πεθαίνεις.

Phoebus
Δημοσιεύσεις: 770
Εγγραφή: 15 Φεβ 2012, 15:31
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Επικοινωνία:

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό Phoebus » 08 Οκτ 2015, 21:51

Δημόσιο διάλογο εσύ με μάσκα βγαίνεις έξω;

Πολύ σε ενδιαφέρει ο διάλογος, 4chan κατάσταση.
Φοίβος Γιαννόπουλος. Ένας ακόμη κρίκος στην ανθρώπινη αλυσίδα. http://phoebusg.com/

newpamelina

Re: Ενιαίο σύστημα συζήτησης-ψήφισης με βάση τον κώδικα Bitc

Δημοσίευσηαπό newpamelina » 09 Οκτ 2015, 08:25

adrian έγραψε:αν καποιος κλεψει την καρτελα καποιου αλλου, πριν προλαβει αυτος να ψηφισει?

βασικα μπορει να μετασχηματιστει ολο αυτο σε μια μαυρη αγορα ψηφων.
πχ ο φτωχος πουλαει την καρτελα του για καποιο ευτελες ποσο, και υπαρχει υπογειο δικτυο διακινησης. παρατραβηγμενο, αλλα εφικτο


Αυτό που λες δεν ισχύει, γιατί σε μια δημοκρατία αξία έχει η ψήφος και όχι το χρήμα.

Πλούσιος είναι αυτός που αποφασίζει , γιατί μπορεί να αποφασίσει ακόμα και να πάρει τα λεφτά του πλούσιου.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες