Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
Yiannis Motsakos
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 06:07
Τοποθεσία: Ulm Deutschland/ Δημότης Περιστεριου- Αττικής

Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Yiannis Motsakos » 10 Φεβ 2013, 01:46

viewtopic.php?f=134&t=3475

Προς την Επιτροπή Διαιτησίας
αλλα και ενημέρωση του Σώματος των Μελών,


μετά την συνεδρίαση της επιτροπής Διαιτησίας και την απόφαση της με αριθμό 09/2013 και ύστερα από προτροπή αυτής, να ανακαλέσω και να ζητήσω συγγνώμη δημοσια, θέλω να σας ενημερώσω ότι δεν έχω πρόθεση να το κάνω, διότι πρόκειται για την προσωπική μου γνώμη για άτομα που ανάφερα στο κείμενο μου.
viewtopic.php?f=140&t=3420.
Σε ένα κόμμα με ελευθερια του λόγου και της έκφρασης όπου είμαι μέλος, θα ήμουν ο μονος που του αφαιρείται η´ μειώνεται αυτό το δικαίωμα.
Η εν λόγο κατηγορια προς το πρόσωπο μου, ότι καταπάτησα προσωπικά δεδομένα, αλλα και η υπερφουσκωμένη συζήτηση στο forum μας, με υποχρέωσε να λάβω νομική βοήθεια και συμπαράσταση επί του θέματος.

Ο Πxxxxx Axxxxxx έκανε εισόδους επί μήνες με το όνομα SxxxxExxxxx και Waxxxxxx στο Mumble, έναν δημόσιο χορό με παρόντες πολλές φορες πάνω από 15 άτομα, όπου εκεί ακούστηκε πολλάκις το κανονικό του όνομα σε ζωντανές κουβέντες, άρα, δεν ήμουν εγώ αυτός που το δημοσίευσε, αλλα ο ίδιος.
Ο Α. Π. δημοσίευσε στο παρακάτω link το όνομα Νxx Lxxxxx, άρα, πάλι δεν ήμουν εγώ.
viewtopic.php?f=162&t=2865&start=60
Το αν εγώ έκανα την αντιστοίχηση του κανονικού ονόματος σε ένα κείμενο, δεν έχει καθόλου νομική βάση, ότι με αυτόν τον τρόπο καταπάτησα, τα γνωστά δημοσια πια, προσωπικά δεδομένα του Π. A.
Σε περίπτωση αμφισβήτησης των λεγομενων μου, σε αυτά τα λεπτά νομικά θέματα, ο νομικός μου σύμβουλος στην περίπτωση αυτήν, βρίσκετε στην διάθεση σας, να σας ενημερώσει. Πιστεύω ωμος ότι οι νομικοί του κόμματος μας, θα το γνωρίζουν.

Ότι αφορά της συνωμοσίες, επαναλαμβάνω, είναι η προσωπική μου γνώμη.
Αλλα μια βοήθεια είχα και από αυτό το link, όπου ο ΠxxxAxxx έχει συνομιλία με τον A.Π. όπου έβγαλε και δημοσια το ψευδώνυμο του NxxxFxxxx
viewtopic.php?f=162&t=2865&start=80
εάν κάποιος αμφιβάλλει, ότι αυτό δεν είναι συνωμοσία και επίθεση κατά εκλεγμένων μελών και σε όργανο του κόμματος, τότε κάνει μεγάλο λάθος.
Είναι κρίμα, που αυτό δεν το είδε η Επιτροπή Διαιτησίας και αυταπάγγελτα να πάρει θέση.
Μετά από όλα αυτά δεν αισθάνομαι την ανάγκη, σύμφωνα με την προτροπή της Επιτροπής Διαιτησίας να ανακαλέσω και να δείξω ειλικρινή μεταμέλεια.


Η απάντηση μου προς το μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας που μειοψήφησε Παναγιώτη Αθανασόπουλο.

το ρητό λέει:
"στου κρεμασμένου το σπίτι, δεν μιλάνε για σχοινί"
Την εμμονη που έχω σε συνομωσιολογικα σενάρια, μου την έχεις δώσει εσύ και την βασίζω στο παρακάτω link:
viewtopic.php?f=140&t=2947
αυτό είναι μια μονο συνωμοσία που ήρθε στο φως.
Aλλα μια φτάνει.

Όσο αφορά τα προσωπικά σου δεδομένα, που ο ίδιος τα δημοσίευσε άθελα, από τον A.Π. η´ από αμέλεια σου, σου προτείνω να σκεφτείς καλύτερα ποιος είναι ο φταίχτης, εγώ τα συνόψισα μονο σε ένα κείμενο με links αλλα και από ΔΗΜΟΣΙΟΥΣ χώρους, που δεν υπάρχει τίποτα παράνομο.

Σε ότι αφορά την άτοπη αλλα και καραμέλα διαρκειας έκφραση σου "...ιερατείο", θα απαντήσω με τα λόγια της Επιτροπής Διαιτησίας, άρα με τα δικά σου, που φαίνεται ότι δεν είσαι γνωστης, ούτε καν και στα θέματα που παίρνεις μέρος:
" Η αντιπαράθεση πρέπει να είναι πολιτική και γι' αυτό υπάρχουν τα θεσμικά όργανα επίλυσης των διαφορών. Το μέλος μπορεί να ζητήσει την επίλυση οποιασδήποτε προσωπικής του διαφοράς με άλλα μέλη, μέσω της Ε.Δ. "
Υπάρχει "ιερατείο"; κανε καταγγελία στην Επιτροπή Διαιτησίας.

Προς το τέλος , κάνω αναφορά στο θέμα με τις προσωπικές μου φιλοδοξίες.
Σε καμια από της δυο εκλογικές αναμετρήσεις του κόμματος, δεν ήμουν υποψήφιος, αν και μπορούσα.
Στην Λακωνία που έδειξα ενδιαφέρον, δεν κατέβηκα επειδή ήρθε σε επαφή Λάκωνας και ΑΜΕΣΩΣ αποχώρησα,
άσχετα αν τελικά δεν κατέβηκε ούτε και αυτός!
Είμαι δημότης B´Αθηνών και ΔΕΝ κατέβηκα, ούτε αυτοπροταθηκα, αλλα και ούτε προσπάθησα καν, να είμαι σε ψηφοδέλτιο, ούτε καν κουβέντα έκανα.
Αυτές είναι οι φιλοδοξίες μου.
Όσο για το υποψήφιος-υποψήφιος-ευρωβουλευτής, ναι! θέλω να είμαι!που το κακό; και αν δεν είμαι εγώ, θα είναι άλλος!είμαι της προσωπικής γνώμης ότι σε ένα μικρό κόμμα ο προεκλογικός αγώνας, δεν έχει ούτε αρχή, ούτε και τέλος, αυτό είναι φυσικά μονο η γνώμη μου, ελπίζω να επιτρέπεται,... πια, κλήρος είναι όμως και αποφασίζει.
Έπεσες στην λάθος περίπτωση νομίζω, σε ότι αφορά της προσωπικές μου φιλοδοξίες για το κόμμα.

Με πειρατικούς χαιρετισμούς

Γιάννης Μοτσάκος
Master Logistic/Ψυχολογία πώλησης & Marketing
Sic semper tyrannis
Facebook--->Yiannis Motsakos
Skype------->yiannis_motsakos

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό adrian » 10 Φεβ 2013, 02:16

https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Κομπειλάδας
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4128
Εγγραφή: 19 Φεβ 2012, 16:58
Τοποθεσία: Σουρωτή, Βασιλικά, Θέρμης
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Κομπειλάδας » 10 Φεβ 2013, 02:27

... and free will is a bitch
здравствуйте

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό baskin » 10 Φεβ 2013, 02:32

Εικόνα
… fool, you are no longer my equal, I am more than man, more than life… I am a GOD!
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό adrian » 10 Φεβ 2013, 02:35

Εικόνα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr

Yiannis Motsakos
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 06:07
Τοποθεσία: Ulm Deutschland/ Δημότης Περιστεριου- Αττικής

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Yiannis Motsakos » 10 Φεβ 2013, 12:40

Προς Επιτροπή Διαιτησίας
και για ενημέρωση του Σώματος Των Μελών,

με καλέσατε στις 06.02. να δώσω εξηγήσεις σε ότι αφορά το κείμενο μου.
viewtopic.php?f=140&t=3420

σύμφωνα με το μήνυμα από μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας:

Γιαννη
στη συνεδρίαση της ΕΔ στις 31/1/2013 (ωρα 10.30 στο Mumble) σε καλουμε να παραβρεθεις και εσυ,
καθως εχουν υπαρξει καταγγελιες για το εξης αρθρο σου (ως βλαπτικο για την εικονα του κομματος)
...
Σε περιμένουμε για να δοθουν αμοιβαιες εξηγησεις (μια και εμπλεκονται και μελη της ΕΔ).

Εξισου πειρατικα και εκ μερους και της ΕΔ

Π. Χ.


με καλέσατε με την "κατηγορια" ότι είναι βλαπτικό για την εικόνα του κόμματος.
Δεν είδα γραπτή καταγγελία και καταγγέλλοντα για αυτό, ακόμα και μετά την ερώτηση μου σε εσάς.
Ως επιτροπή διαιτησίας, έχετε την υποχρέωση να ΔΙΑΙΤΗΤΕΥΣΕΤΕ, μεταξύ εμενα και του καταγγέλλοντα, πράγμα που δεν έγινε.
Εάν δεν διαιτητεύετε και με ερωτήσεις αξιολόγησης και κρίσεις ερευνάται την υπόθεση, έχετε λάβει άλλον ρολο που δεν αρμόζει στης υποχρεώσεις και ευθύνες σας.
Στην Συνεδρίαση δεν έγινε κουβέντα για την "κατηγορια" αυτήν, αλλα πιάσαμε τα προσωπικά δεδομένα του Παναγιώτη A.
Πάλι δεν είδα εγγραφη καταγγελία και καταγγέλλοντα!
Εάν είναι ο καταγγέλλων ο Παναγιώτης A. γιατί έλαβε μέρος στην επιτροπή;
γιατί είχε δικαίωμα ψήφου;
Αυτό είναι αντικαταστατικό!

Εχτές 10.02. έμαθα κιόλας ότι δεν είναι τελικά το νομικό θέμα αλλα το ιδεολογικό, ως πειρατές.

Εάν έχετε αλλα και καινούργια κατηγορια εναντίον μου, γνωστοποιήστε την έγκαιρα σε εμενα για να την γνωρίζω.
Αποφασίστε επιτέλους με πια κατηγορια με επικρίνεται και κάντε της εργασίες της Επιτροπής όπως αρμόζουν με το καταστατικό μας.

Πειρατικά

Γιάννης Μοτσάκος
Master Logistic/Ψυχολογία πώλησης & Marketing
Sic semper tyrannis
Facebook--->Yiannis Motsakos
Skype------->yiannis_motsakos

piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 10 Φεβ 2013, 15:25

Yiannis Motsakos έγραψε:Προς Επιτροπή Διαιτησίας
και για ενημέρωση του Σώματος Των Μελών,

με καλέσατε στις 06.02. να δώσω εξηγήσεις σε ότι αφορά το κείμενο μου.
http://pirateparty.gr/forum/viewtopic.php?f=140&t=3420

σύμφωνα με το μήνυμα από μέλος της Επιτροπής Διαιτησίας:

Γιαννη
στη συνεδρίαση της ΕΔ στις 31/1/2013 (ωρα 10.30 στο Mumble) σε καλουμε να παραβρεθεις και εσυ,
καθως εχουν υπαρξει καταγγελιες για το εξης αρθρο σου (ως βλαπτικο για την εικονα του κομματος)
...
Σε περιμένουμε για να δοθουν αμοιβαιες εξηγησεις (μια και εμπλεκονται και μελη της ΕΔ).

Εξισου πειρατικα και εκ μερους και της ΕΔ

Π. Χ.


με καλέσατε με την "κατηγορια" ότι είναι βλαπτικό για την εικόνα του κόμματος.
Δεν είδα γραπτή καταγγελία και καταγγέλλοντα για αυτό, ακόμα και μετά την ερώτηση μου σε εσάς.
Ως επιτροπή διαιτησίας, έχετε την υποχρέωση να ΔΙΑΙΤΗΤΕΥΣΕΤΕ, μεταξύ εμενα και του καταγγέλλοντα, πράγμα που δεν έγινε.
Εάν δεν διαιτητεύετε και με ερωτήσεις αξιολόγησης και κρίσεις ερευνάται την υπόθεση, έχετε λάβει άλλον ρολο που δεν αρμόζει στης υποχρεώσεις και ευθύνες σας.
Στην Συνεδρίαση δεν έγινε κουβέντα για την "κατηγορια" αυτήν, αλλα πιάσαμε τα προσωπικά δεδομένα του Παναγιώτη A.
Πάλι δεν είδα εγγραφη καταγγελία και καταγγέλλοντα!
Εάν είναι ο καταγγέλλων ο Παναγιώτης A. γιατί έλαβε μέρος στην επιτροπή;
γιατί είχε δικαίωμα ψήφου;
Αυτό είναι αντικαταστατικό!

Εχτές 10.02. έμαθα κιόλας ότι δεν είναι τελικά το νομικό θέμα αλλα το ιδεολογικό, ως πειρατές.

Εάν έχετε αλλα και καινούργια κατηγορια εναντίον μου, γνωστοποιήστε την έγκαιρα σε εμενα για να την γνωρίζω.
Αποφασίστε επιτέλους με πια κατηγορια με επικρίνεται και κάντε της εργασίες της Επιτροπής όπως αρμόζουν με το καταστατικό μας.

Πειρατικά

Γιάννης Μοτσάκος




1+ !
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό baskin » 10 Φεβ 2013, 15:29

Εικόνα
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

telis
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 11 Μάιος 2012, 16:47
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό telis » 10 Φεβ 2013, 16:03

Που κολλάει ο μετασχηματισμός Fourier;
http://en.wikipedia.org/wiki/Fourier_transform#Introduction

adrian
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 4260
Εγγραφή: 14 Οκτ 2011, 14:42
Τοποθεσία: Αθήνα/Θεσσαλονίκη

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό adrian » 10 Φεβ 2013, 16:23

Εικόνα
https://www.youtube.com/watch?v=wuKx7AgHLes
καλύτερα ξύλινο πόδι, παρά ξύλινος λόγος - arrrr


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 21 και 0 επισκέπτες