ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 20 Ιουν 2012, 22:13

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό urfurshlaag » 23 Ιουν 2012, 17:20

Νομίζω πως είναι σημαντικό να καταλάβετε πως το οικονομικό είναι μία παράμετρος ανάμεσα σε πολλές. Υπάρχουν αρκετοί πόροι που έχετε στην διάθεση σας και δεν τους έχετε αξιοποιήσει επαρκώς...
Η πρώτη και βασικότερη παράμετρος και προτεραιότητα σας, κατά την εκτίμησή μου, είναι να κάνετε την παρουσία σας αισθητή. Και σε αυτό δεν χρειάζονται απαραίτητα λεφτά. Μη πω, πως δεν χρειάζονται καθόλου.

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό ergoil » 23 Ιουν 2012, 17:24

urfurshlaag έγραψε:Η πρώτη και βασικότερη παράμετρος και προτεραιότητα σας, κατά την εκτίμησή μου, είναι να κάνετε την παρουσία σας αισθητή.



Τα επικοινωνιακά τρικ είναι χωρίς ουσία.
αυτό που χρειάζεται είναι σκληρή πνευματική δουλειά από όλους, για να γίνει η δημοκρατία λειτουργική.
αν θέλει κάποιος να κάνει την παρουσία του αισθητή, μπορεί να πάει και στις femen.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 23 Ιουν 2012, 17:50

Η πρώτη και βασικότερη παράμετρος και προτεραιότητα σας, κατά την εκτίμησή μου, είναι να κάνετε την παρουσία σας αισθητή. Και σε αυτό δεν χρειάζονται απαραίτητα λεφτά. Μη πω, πως δεν χρειάζονται καθόλου

Προτείνεις κάτι συγκεκριμένο;
Κάποια ιδέα, μπορεί να γίνει "spark igniter" για κάτι που δεν το περιμένουμε.
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 20 Ιουν 2012, 22:13

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό urfurshlaag » 23 Ιουν 2012, 18:03

φυσικά, ποτέ δεν μιλάω στον βρόντο και χωρίς να συνοδεύω τα λόγια μου με πράξη.

eleni_paliou
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 25 Απρ 2012, 21:25

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό eleni_paliou » 27 Ιουν 2012, 15:25

Αγαπητέ Ουρφ ενας ορθά σκεπτόμενος ανθρωπος που μπαίνει σε ενα φόρουμ πρώτα διαβάζει τους κανόνες. Η ελευθερία του λόγου δεν σημαίνει οτι εχεις το δικαίωμα να προκαλείς και να βρίζεις ασύστολα και επίσης το πειρατικό κίνημα δεν εχει καμία σχέση με αναρχοφασίστες. Δεν σου επιτρέπω να ξαναχρησιμοποιήσεις το ονομά μου και την δήθεν διάθεσή σου να βοηθήσεις στον αγώνα μας γιατι δεν εχεις κατανοήσει οτι η βασική μας αρχή ειναι η Διακήρυξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.Με φιλική διάθεση και ενδιαφέρον σου συνιστώ να ξαναδιαβάσεις τις αρχές του κόμματος καθώς και την Οικουμενική Διακήρυξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και να λάβεις σοβαρά υπόψη σου οτι η βία δεν εξολοθρεύεται με βία αλλά με την αποχή απο αυτή και τον υγιή διάλογο.

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 27 Ιουν 2012, 15:55

Αγαπητέ Ουρφ ενας ορθά σκεπτόμενος ανθρωπος που μπαίνει σε ενα φόρουμ πρώτα διαβάζει τους κανόνες. Η ελευθερία του λόγου δεν σημαίνει οτι εχεις το δικαίωμα να προκαλείς και να βρίζεις ασύστολα και επίσης το πειρατικό κίνημα δεν εχει καμία σχέση με αναρχοφασίστες. Δεν σου επιτρέπω να ξαναχρησιμοποιήσεις το ονομά μου και την δήθεν διάθεσή σου να βοηθήσεις στον αγώνα μας γιατι δεν εχεις κατανοήσει οτι η βασική μας αρχή ειναι η Διακήρυξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων.Με φιλική διάθεση και ενδιαφέρον σου συνιστώ να ξαναδιαβάσεις τις αρχές του κόμματος καθώς και την Οικουμενική Διακήρυξη των Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων και να λάβεις σοβαρά υπόψη σου οτι η βία δεν εξολοθρεύεται με βία αλλά με την αποχή απο αυτή και τον υγιή διάλογο.


Ευτυχώς που έκανες την ανάρτηση αυτή γιατί, κάποια στιγμή σκέφτηκα πως η άνοια χτυπάει την "πόρτα" μου!!!
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

anestis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2409
Εγγραφή: 15 Οκτ 2011, 10:47
Τοποθεσία: Thessaloniki, Greece

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό anestis » 27 Ιουν 2012, 22:00

@ergoil
Βασίλη,
δεν περνά φυσικά από το μυαλό σου η πιθανότητα
ότι κάποιοι δεν μπαίνουν στο forum για να μην χάνουν τον χρόνο τους μαζί σου.

Η' ότι ο κανόνας "don't feed the trolls" όντως ισχύει και τον ακολουθούμε.

Η' ότι το forum μπορεί να έχει εξαιρετικούς καρπούς, με συγκεκριμένους όρους
που θα φροντίσουμε να πληρούνται, όταν έρθει η ώρα να ξαναζωντανέψει...

just my personal 2 cents
info: Δυστυχώς, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω όλο το forum.

Ό,τι γράφω είναι απλά & μόνο προσωπικές απόψεις.
"First they ignore you. Then they ridicule you. Then they attack you. And then they build monuments to you". (N.Klein 1918)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 17 και 0 επισκέπτες