ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό ergoil » 22 Ιουν 2012, 18:36

Rainmaker έγραψε:
ergoil έγραψε:Πετάξατε 20000 ευρώ στο κάλαθο των αχρήστων, και αυτή η πράξη θα σας βαραίνει απο εδώ και πέρα ως κόμμα.

ότι και να μας κάνει θα είμαστε παρέα όλοι μαζί!


ευτυχώς που ούτε τα λεφτά, ούτε η απόφαση ήταν των μελών. Η απόφαση ήταν άκυρη, αφού η συμμετοχή στην ψηφοφορία ήταν κάτω από το 50% των μελών, ενώ το καταστατικό για τα σοβαρά θέματα έχει θέσει τον μαγικό αριθμό 2/3.Τα δε λεφτά ήταν του κακομοιρου του χορηγού ο οποίος παρασύρθηκε από την ΔΕ, και χάλασε τα λεφτά του σε σαπουνόφουσκες.

Δεν πειράζει, ο χορηγός το έκανε με την καλή του την καρδιά, και αυτό μετράει, παρά την αποτυχία. Δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την ΔΕ, αφού αυτή ευθύνεται για την λάθος απόφαση να πετάξει στην ανακύκλωση τόσο χρήμα.
Τελευταία επεξεργασία από 4 και ergoil, έχει επεξεργασθεί 22 φορά/ες συνολικά

Rainmaker

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 22 Ιουν 2012, 18:47

ergoil έγραψε:
Rainmaker έγραψε:
ergoil έγραψε:Πετάξατε 20000 ευρώ στο κάλαθο των αχρήστων, και αυτή η πράξη θα σας βαραίνει απο εδώ και πέρα ως κόμμα.

ότι και να μας κάνει θα είμαστε παρέα όλοι μαζί!


ευτυχώς που τα λεφτά δεν ήταν των πειρατών.
ήταν του κακομοιρου του χορηγού ο οποίος έπεσε θύμα παραπληροφόρησης από την ΔΕ, και χάλασε τα λεφτά του σε σαπουνόφουσκες.
Δεν πειράζει, ο χορηγός το έκανε με την καλή του την καρδιά, και αυτό μετράει, παρά την αποτυχία.
Δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την ΔΕ, αφού αυτή ευθύνετε για την λάθος απόφαση να πετάξει στην ανακύκλωση τόσο χρήμα.


... δικές σου ερμηνείες τα λεφτά δώθηκαν για να συμμετάσχουμε στις εκλογές και αυτό έγινε.
απο κει και πέρα νομίζω οτι σε παραμελήσαμε και ψάχνεις τρόπο για να ξανασχοληθούμε μαζί σου. ;)

baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό baskin » 22 Ιουν 2012, 18:49

ergoil έγραψε:.Δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την ΔΕ, αφού αυτή ευθύνετε για την λάθος απόφαση να πετάξει στην ανακύκλωση τόσο χρήμα.


Κανένα λάθος, δημιουργούμε ανάπτυξη, κινούμε την αγορά.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό ergoil » 22 Ιουν 2012, 18:51

baskin έγραψε:
ergoil έγραψε:.Δεν θα έλεγα όμως το ίδιο και για την ΔΕ, αφού αυτή ευθύνετε για την λάθος απόφαση να πετάξει στην ανακύκλωση τόσο χρήμα.


Κανένα λάθος, δημιουργούμε ανάπτυξη, κινούμε την αγορά.


την αγορά των τυπογράφων, ναι.
νομίζω το επόμενο προεκλογικό σας σύνθημα πρέπει να είναι:

"Το κόμμα μας αγαπάει τους τυπογράφους"

ξέρετε πόσα ψηφαλάκια θα πάρετε, από την ένωση τυπογράφων;

οουουουου...μπόλικα! :P
Τελευταία επεξεργασία από 1 και ergoil, έχει επεξεργασθεί 22 φορά/ες συνολικά

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 22 Ιουν 2012, 18:53

ευτυχώς που τα λεφτά δεν ήταν των πειρατών.
ήταν του κακομοιρου του χορηγού ο οποίος.........


Αυτό σημαίνει "αρχοντιά".
Να έχει κάποιος ενημέρωση εκ των "έσω"!!!!

Δεν θα ενημερώσεις τα απλά μέλη βρε εργκόιλ;
Θα μιλάς και θα αντιπαρατίθεσαι μόνο με την "νομενκλατούρα";
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό ergoil » 22 Ιουν 2012, 18:57

laskaris_vasilis έγραψε:
ευτυχώς που τα λεφτά δεν ήταν των μελών.
ήταν του κακομοιρου του χορηγού ο οποίος.........


Αυτό σημαίνει "αρχοντιά".
Να έχει κάποιος ενημέρωση εκ των "έσω"!!!!

Δεν θα ενημερώσεις τα απλά μέλη βρε εργκόιλ;
Θα μιλάς και θα αντιπαρατίθεσαι μόνο με την "νομενκλατούρα";


διαβάζω προσεκτικά το φόρουμ, και τυγχάνει να έχω διαβάσει και κάποια διεγραμμένα (την διαφάνεια μας μη χέσω). Πάντως τα συγκεκριμένα, αν θες την γνώμη μου, καλά κάνανε και τα διαγράψανε. 'Οποτε μη ρωτάς πολλά, άκουσέ το απλά ως πληροφορία, και πες ότι το λέει ο γνωστός τρελός-ψυχασθενής τρολλ που δεν ξέρει τι λέει.

Ουπς, συγνώμη βρε συ, μπερδεύτηκα, νόμιζα ότι ήμουν στο φόρουμ κάποιου άλλου κόμματος. Ανακαλώ! Δεν υπάρχει χορηγός στους πειρατές, όλα τα χρήματα είναι απο τις συνδρομές. :roll:


Άντε βρε, και αν επιμένετε να κάνετε βλακείες, την επόμενη φορά τα 20000 να τα ξοδεψετε για να πάρετε το ιστιοφόρο, ή να κάνετε ένα τρελό τσιμπούσι!
Από να τα χαλάσετε σε χαρτούρα, λιγότερο βλακεία θα είναι.

urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 20 Ιουν 2012, 22:13

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό urfurshlaag » 23 Ιουν 2012, 13:41

Νομίζω πως έχετε υποτιμήσεις πολύ σοβαρά την δημοσιότητα αλλά και την εσωτερική ορμή που σας έδωσε το να κατεβείτε αυτόνομοι στις εκλογές.
Νομίζω πως η σταθερή παρουσία σας σε όλες τις επόμενες εκλογές και ειδικά σε ευρωεκλογές δεν θα έπρεπε καν να αποτελεί αντικείμενο διαλόγου.
Ας μην χάνετε χρόνο με φλυαρίες.

ergoil
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 18 Μάιος 2012, 09:55
Επικοινωνία:

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό ergoil » 23 Ιουν 2012, 13:49

urfurshlaag έγραψε:Νομίζω πως έχετε υποτιμήσεις πολύ σοβαρά την δημοσιότητα αλλά και την εσωτερική ορμή που σας έδωσε το να κατεβείτε αυτόνομοι στις εκλογές.
Νομίζω πως η σταθερή παρουσία σας σε όλες τις επόμενες εκλογές και ειδικά σε ευρωεκλογές δεν θα έπρεπε καν να αποτελεί αντικείμενο διαλόγου.
Ας μην χάνετε χρόνο με φλυαρίες.


Για τις ευρωεκλογές μέσα. βεβαίως και επιβάλλεται να κατέβουν με κάθε κόστος. Αλλά στις συγκεκριμένες δεύτερες εκλογές, για μένα (αλλά και για το 30% όσων ψήφισαν) ήταν πεταμένα λεφτά η αυτόνομη κάθοδος.

Τέλος πάντων, ω γεγονε-γεγονε. Κανείς δεν θα μάθει ποτέ τι θα έκανε το κόμμα αν είχε στα ταμεία του τα 20000 ευρώ. (εκτός αν ξαναβρεθούν 20000 ευρώ, αλλά τότε πάλι κανείς δεν θα μάθει ποτέ τι θα έκανε το κόμμα αν είχε στα ταμεία του 40000 ευρώ, κλπ κλπ).

Λες ότι με την δεύτερη κάθοδο, πήραν οι πειρατές δημοσιότητα και εσωτερικη ορμή. Που το βασίζεις αυτό; Εγώ δεν το βλέπω, βλέπω μείωση εγγραφών και μελών στο φόρουμ και μείωση της συμμετοχής. Το φόρουμ έχει σχεδόν νεκρώσει. Δηλαδή πόσο χειρότερα θα νέκρωνε αν δεν είχαν κατέβει οι πειρατές στις δεύτερες εκλογές; Αν δεν κατέβαινε το κόμμα στις δεύτερες εκλογές, θα χάναμε και αυτούς τους λίγους που φυτοζωούν στο φόρουμ τώρα, και θα ήμουν μόνος μου εδώ, με τον μπασκιν παρέα; Δεν νομίζω!

Εγώ το βλέπω αντιστροφα από ότι το βλέπεις εσύ. Η δεύτερη κάθοδος στις εκλογές έδιωξε κόσμο.Το πλαστό ψευτοδίλλημα που έθεσε η ΔΕ (εκλογές: ένα ξερό ναι ή όχι) χωρίς δεντρική ψηφοφορία και άλλες ψηφοφορίες να ακολουθήσουν, οδήγησε σε λάθος απόφαση. Ο κόσμος απογοητεύτηκε με την λάθος απόφαση, πίστεψε ότι η δημοκρατία τελίκά δεν θα δουλέψει, και αποχώρησε. Η δημοκρατία όμως δουλευει, αρκεί να την αφήσουν ελεύθερη όμως, να φυτρώσει ως δέντρο, και να μην δεσμεύεται με ψευτοδιλλήματα.

Τι νομίζετε ότι είναι η δημοκρατία, δέντρο μπονζάϊ; Η δημοκρατία είναι γεροπλάτανος, που όποιος τον ενοχλήσει, ακόμα και σπίτι ολόκληρο να είναι, του πετάει τα θεμέλια έξω! (με κόλησε ο manos_ και άρχισα τις παρομοιώσεις από την φύση και την βιολογία και εγώ... :oops: )

laskaris_vasilis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 03 Φεβ 2012, 09:42

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό laskaris_vasilis » 23 Ιουν 2012, 14:25

Νομίζω πως έχετε υποτιμήσεις πολύ σοβαρά την δημοσιότητα αλλά και την εσωτερική ορμή που σας έδωσε το να κατεβείτε αυτόνομοι στις εκλογές.
Νομίζω πως η σταθερή παρουσία σας σε όλες τις επόμενες εκλογές και ειδικά σε ευρωεκλογές δεν θα έπρεπε καν να αποτελεί αντικείμενο διαλόγου.

Πάνω σε αυτή τη λογική, όσοι ψήφισαν, πρόκριναν την κάθοδο και στις δεύτερες εκλογές (και όσοι δεν ψήφισαν αλλά στήριξαν, με τον τρόπο τους, την επιλογή αυτή).
Αφού το LQFB έπαψε να με "ενοχλεί" (εντροπία λέγεται), παύω και εγώ να ασχολούμαι μαζί του!

urfurshlaag
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: 20 Ιουν 2012, 22:13

Re: ΨΟΦΟ ΑΠΑΝΤΕΣ

Δημοσίευσηαπό urfurshlaag » 23 Ιουν 2012, 17:11

θα ξαναβρεθούν 20.000 ευρώ, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :-)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 19 και 0 επισκέπτες