Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Φίλοι και μέλη γνωριζόμαστε και συζητάμε για τα θέματα που μας απασχολούν.
piratiko.org
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 11 Οκτ 2011, 19:09
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό piratiko.org » 11 Φεβ 2013, 06:14

chprokop έγραψε:Αγαπητέ Γιάννη,... αλλα εδώ είναι
ΛΟΓΟΣ ΔΙΑΓΡΑΦΗΣ.

Με τη ελπίδα ο χρόνος να βοηθησει να σκεφτεις πιο ωριμα και πειρατικα

chprokop



i don't have any words for this!

Τι μας λες καλε;
Όλες οι απόψεις των post μου είναι αυστηρά προσωπικές. Οι επίσημες θέσεις βρίσκονται στο http://www.pirata.gr
My Blog: http://www.pressfree.net
Γιώργος

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5125
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 11 Φεβ 2013, 13:12

Στο κόμμα υπάρχουν χ γνώμες σχετικά με την Ε.Δ. (όπου x ο αριθμός των οικονομικά ενήμερων μελών)
Δεν με εκπλήσσει το γεγονός ότι τουλάχιστον 2 από τις γνώμες είναι ότι υπάρχει συνωμοσία εναντίων τους...

Με εκπλήσσει όμως το γεγονός ότι επικρατεί η τάση να θεωρούμε ότι επειδή είμαστε στο internet, μπορούμε να κλιμακώνουμε τις απαντήσεις μας χωρίς όριο.

Επειδή εγώ δεν θέλω να κλιμακώσω εδώ καμία απάντηση, θα πω μόνο αυτό: Όταν συναντήσω τον επόμενο στο γραφείο που έχει οποιαδήποτε γνώμη (ακόμα και μία με την οποία συμφωνώ) θα του πάω κόντρα μέχρι να δω αν θα φτάσουμε στον... ξυλοδαρμό!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ευχαριστώ,
Judge Dredd
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

hrsfpgyjrnptrd

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 11 Φεβ 2013, 14:58

Πόσο αλήθεια είναι ότι έχουμε Χ γνώμες και όχι Ν γνώμες με Ν φυσικό.
Άντε σε λίγο θα επεκτείνουμε το πεδίο ορισμού και στους μιγαδικούς.

Yiannis Motsakos
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: 21 Ιαν 2012, 06:07
Τοποθεσία: Ulm Deutschland/ Δημότης Περιστεριου- Αττικής

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Yiannis Motsakos » 12 Φεβ 2013, 13:06

Προς Επιτροπή Διαιτησίας
Προς Διοικούσα Επιτροπή
και για ενημέρωση του σώματος των Μελών
του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας,

μετά την απόφαση της Επιτροπής Διαιτησίας 13/2013 8έλω να ενημερώσω ότι, δεν αποδέχομαι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση την αντισυνταγματική, αντικαταστατική αλλα και προσβλητική για κάθε δημοκρατικό κόμμα αυτήν απόφαση.
viewtopic.php?f=134&t=3722
Η αφαίρεση δικαιώματος του εκλέγεσθαι είναι παλαιοκομματική τακτική και εξυπηρετεί συγκεκριμένους σκοπούς.

"Ως εκ τούτου η Ε.Δ. αποφασίζει τη στέρηση εκλογιμότητας του μέλους Yiannis Motsakos .... και τον αποκλεισμό του από τις λίστες του κόμματος ως υποψήφιου μέχρι τις επόμενες εκλογές (εθνικές, δημοτικές ή/και Ευρωεκλογές). "

Είναι θεμελιώδες δικαίωμα, ΚΑΘΕ έλληνα πολίτη, αλλά και κάθε ενεργού πειρατή το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι.
Το σύνταγμα της Ελλάδος αλλά και η Οικουμενική Διακήρυξη για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, μου έχουν δώσει το δικαίωμα αυτό και δεν μπορεί να μου το πάρει κανείς.
Βρίσκεται στην κρίση των ψηφοφόρων, εάν με ψηφίσουν οπουδήποτε ή όχι.

Στηρίξατε την απόφαση σας στο άρθρο του καταστατικού μας § 8.3.5, αλλά έρχεται καθαρά ενάντια με της ΑΡΧΕΣ μας, με την "Οικουμενική Διακήρυξη για τα Ανθρώπινα Δικαιώματα" που είναι ψηφισμένη από το Σώμα Των Μελών.
http://www.unric.org/el/index.php?optio ... &Itemid=33
Mε δικη σας ερμηνεία, (δεν εννοώ το εσωκομματικό μου δικαίωμα εκλέγειν και εκλέγεσθαι) ότι πρόκειται KAI για το δικαίωμα μου εκλογιμότητας και σε εθνικές, δημοτικές ή/και Ευρωεκλογές, αυτό είναι καταπάτηση των ατομικών μου δικαιωμάτων ως πολίτης με δικαίωμα εκλέγειν.
όπου εκεί λεέι ρητά και ξεκάθαρα:
"Δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι, κατά τη διάρκεια εκλογών περιοδικών, τίμιων, με καθολική, ίση και μυστική ψηφοφορία, που εξασφαλίζουν την ελεύθερη έκφραση της βούλησης των ψηφοφόρων (Άρθρο 25)."
μου αφαιρείται το δικαίωμα ελεύθερης βούλησης και έκφρασης;

Καθότι οι αρχές μας βρίσκονται πάνω από το καταστατικό μας, τέτοια απόφαση είναι γενικά παράνομη.

Καθώς επίσης, όταν το κείμενο μου αναφέρει ξεκάθαρα ονόματα, είναι αντικαταστατικό αυτά τα άτομα να παίρνουν μέρος στην συνεδρίαση, αλλά και πόσο μάλλον να έχουν και δικαίωμα ψήφου. Αυτό είναι καθαρά αντικαταστατικό και εσείς το αγνοείται για τρίτη φορα.

Μετά από αυτήν την επίσης λανθασμένη απόφασή σας, αποδεικνύεται πάλι την ανικανότητας σας ως άτομα για να βρίσκεστε σε ένα τέτοιο όργανο του κόμματος μας και σας προτρέπω να καταβάλλεται την παραίτησή σας.

Προτρέπω το επόμενο όργανο του κόμματος, εάν είναι φυσικά της ίδιας γνώμης με τα λεγόμενά μου, την Διοικούσα Επιτροπή, να λάβει μέριμνα και να το προωθήσει το αίτημά μου στο σώμα των μελών, ώστε με ψηφοφορία να κάνει άρση αυτής της απόφασης και να διακόψει αυτήν την συμπεριφορά της Επιτροπής Διαιτησίας με την έκπτωσή τους από το όργανο αυτό.

Γιάννης Μοτσάκος
Μέλος του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας
Master Logistic/Ψυχολογία πώλησης & Marketing
Sic semper tyrannis
Facebook--->Yiannis Motsakos
Skype------->yiannis_motsakos

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 12 Φεβ 2013, 13:10

Είναι θεμελιώδες δικαίωμα, ΚΑΘΕ έλληνα πολίτη, αλλά και κάθε ενεργού πειρατή το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι.
Το σύνταγμα της Ελλάδος αλλά και η Οικουμενική Διακήρυξη για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου, μου έχουν δώσει το δικαίωμα αυτό και δεν μπορεί να μου το πάρει κανείς.
Βρίσκεται στην κρίση των ψηφοφόρων, εάν με ψηφίσουν οπουδήποτε ή όχι.



Κανείς δεν σου αφαίρεσε το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι. Το δικαίωμα να το κάνεις στο όνομα του ΠΕΙΡ δεν είναι δικαίωμα αλλά προνόμιο. Προφανώς (εσύ και πολλοί άλλοι) δεν έχεις καταλάβει την διαφορά κόμματος και κοινωνίας. Το κόμμα είναι κλειστός σύλλογος και αποφασίζει όπως και ότι θέλει. Έξω έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες. Στο κόμμα ακολουθάς τους κανόνες του κόμματος.

Επίσης τα δικαστήρια δεν αποφαίνονται ΠΟΤΕ για εσωκομματικά θέματα. Σκέψου το γιατί.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό enros » 12 Φεβ 2013, 13:15

zio_donnie έγραψε:
Κανείς δεν σου αφαίρεσε το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι. Το δικαίωμα να το κάνεις στο όνομα του ΠΕΙΡ δεν είναι δικαίωμα αλλά προνόμιο. Προφανώς (εσύ και πολλοί άλλοι) δεν έχεις καταλάβει την διαφορά κόμματος και κοινωνίας. [size=150]Το κόμμα είναι κλειστός σύλλογος και αποφασίζει όπως και ότι θέλει. Έξω έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες. Στο κόμμα ακολουθάς τους κανόνες του κόμματος.

Επίσης τα δικαστήρια δεν αποφαίνονται ΠΟΤΕ για εσωκομματικά θέματα. Σκέψου το γιατί.


Μόνο που αυτο το κλειστό κλάμπ όπως το περιγράφεις, δεν το θέλει κανείς ,παρά μόνο οι όμοιοί σου, οι μετρημένοι στα δάχτυλα. Η περίοδος παντοδυναμίας των κομματόσκυλων έχει περάσει ανεπιστρεπτί. Η κοινωνία σας έχει πάρει είδηση τι ακριβώς είσαστε και τι αντιπροσωπεύετε, και σας έχει ξεράσει. Καλό είναι να το καταλάβεις και να μας αδειάζεις οικιοθελώς την γωνιά.[/size]
Τελευταία επεξεργασία από 1 και enros, έχει επεξεργασθεί 12 φορά/ες συνολικά

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 12 Φεβ 2013, 13:18

enros έγραψε:
zio_donnie έγραψε:
Κανείς δεν σου αφαίρεσε το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι. Το δικαίωμα να το κάνεις στο όνομα του ΠΕΙΡ δεν είναι δικαίωμα αλλά προνόμιο. Προφανώς (εσύ και πολλοί άλλοι) δεν έχεις καταλάβει την διαφορά κόμματος και κοινωνίας. [size=150]Το κόμμα είναι κλειστός σύλλογος και αποφασίζει όπως και ότι θέλει. Έξω έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες. Στο κόμμα ακολουθάς τους κανόνες του κόμματος.

Επίσης τα δικαστήρια δεν αποφαίνονται ΠΟΤΕ για εσωκομματικά θέματα. Σκέψου το γιατί.


Μόνο που αυτο το κλειστό κλάμπ όπως το περιγράφεις, δεν το θέλει κανείς ,παρά μόνο οι όμοιοί σου, οι μετρημένοι στα δάχτυλα. Η περίοδος παντοδυναμίας των κομματόσκυλων έχει περάσει ανεπιστρεπτί, καλό είναι να το καταλάβεις και να μας αδειάζεις οικιοθελώς την γωνιά.


Έρχεται η σειρά σου. Αφού δεν σέβεσαι την φιλοξενία που σου προσφέρεται θα δεις την πόρτα της εξόδου θες δε θες.[/size]

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5125
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 12 Φεβ 2013, 13:18

Yiannis Motsakos έγραψε:Προς Επιτροπή Διαιτησίας
Προς Διοικούσα Επιτροπή
και για ενημέρωση του σώματος των Μελών
του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας,

μετά την απόφαση της Επιτροπής Διαιτησίας 13/2013 8έλω να ενημερώσω ότι, δεν αποδέχομαι σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση την αντισυνταγματική, αντικαταστατική αλλα και προσβλητική για κάθε δημοκρατικό κόμμα αυτήν απόφαση.

.....

Γιάννης Μοτσάκος
Μέλος του Κόμματος Πειρατών Ελλάδας


Γιάννη, η απόφαση αυτή είναι εφαρμόσιμη, την αποδέχεσαι δεν την αποδέχεσαι. Το καταστατικό το ψηφίσαμε όλοι μαζί. Όταν προσβάλλεις να είσαι πρόθυμος να υποστείς τις συνέπειες. Σου ζητήθηκε 2 φορές να κάνεις μια μικρή υποχώρηση ώστε να μην καταλήξουμε εδώ. Δεν το δέχθηκες, οπότε δεν έχουμε άλλη επιλογή.

Από κει και πέρα, υπάρχει το 6.2

Μέχρι να αλλάξουμε το καταστατικό, παρακαλώ να το σεβαστούμε όλοι.
Βασίλης Περαντζάκης (Προγραμματιστής\Αναλυτής)
http://www.vasper.eu/blog/
https://www.linkedin.com/in/vassilis-perantzakis-1029b514/

enros
Δημοσιεύσεις: 791
Εγγραφή: 03 Ιαν 2013, 03:20
Τοποθεσία: Wormhole

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό enros » 12 Φεβ 2013, 13:19

zio_donnie έγραψε:
enros έγραψε:
zio_donnie έγραψε:
Κανείς δεν σου αφαίρεσε το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθαι. Το δικαίωμα να το κάνεις στο όνομα του ΠΕΙΡ δεν είναι δικαίωμα αλλά προνόμιο. Προφανώς (εσύ και πολλοί άλλοι) δεν έχεις καταλάβει την διαφορά κόμματος και κοινωνίας. [size=150]Το κόμμα είναι κλειστός σύλλογος και αποφασίζει όπως και ότι θέλει. Έξω έχεις δικαίωμα να κάνεις ότι θες. Στο κόμμα ακολουθάς τους κανόνες του κόμματος.

Επίσης τα δικαστήρια δεν αποφαίνονται ΠΟΤΕ για εσωκομματικά θέματα. Σκέψου το γιατί.


Μόνο που αυτο το κλειστό κλάμπ όπως το περιγράφεις, δεν το θέλει κανείς ,παρά μόνο οι όμοιοί σου, οι μετρημένοι στα δάχτυλα. Η περίοδος παντοδυναμίας των κομματόσκυλων έχει περάσει ανεπιστρεπτί, καλό είναι να το καταλάβεις και να μας αδειάζεις οικιοθελώς την γωνιά.


Έρχεται η σειρά σου. Αφού δεν σέβεσαι την φιλοξενία που σου προσφέρεται θα δεις την πόρτα της εξόδου θες δε θες.


Την πόρτα δεν θα την φάω εγώ, ΕΣΥ ΘΑ ΤΗΝ ΦΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ!!!

ΓΕΛΟΙΕ!!!!!!!!!!!!!![/size]
Τελευταία επεξεργασία από 1 και enros, έχει επεξεργασθεί 12 φορά/ες συνολικά

Vassilis Perantzakis
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 5125
Εγγραφή: 12 Φεβ 2012, 13:01
Τοποθεσία: Άγιοι Ανάργυροι - Αττική
Επικοινωνία:

Re: Γιάννης Μοτσάκος για απόφαση 09/2013 της Ε.Δ.

Δημοσίευσηαπό Vassilis Perantzakis » 12 Φεβ 2013, 13:19

enros έγραψε:Μόνο που αυτο το κλειστό κλάμπ όπως το περιγράφεις, δεν το θέλει κανείς ,παρά μόνο οι όμοιοί σου, οι μετρημένοι στα δάχτυλα. Η περίοδος παντοδυναμίας των κομματόσκυλων έχει περάσει ανεπιστρεπτί, η κοινωνία σας έχει ξεράσει. Καλό είναι να το καταλάβεις και να μας αδειάζεις οικιοθελώς την γωνιά.


Απευθύνσου σε κομματόσκυλα που βάζουν υποψηφιότητες για ευρωβουλευτές και άσε τον zio_donnie που το μόνο που κάνει είναι να κρατάει ανοιχτό το γραφείο στο οποίο δεν έρχεσαι μήπως και χάσεις την ανωνυμία σου...


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 27 και 0 επισκέπτες