Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δράσεις, συναντήσεις και εκδηλώσεις που μας ενδιαφέρουν.
baskin
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 8666
Εγγραφή: 23 Δεκ 2011, 23:28
Τοποθεσία: Σύρος, Κυκλάδες

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό baskin » 24 Ιαν 2013, 15:24

Γεια χαρά. Ας νομίζουν ότι θέλουν, δεν θυμάμαι καν που το έχω γράψει. Εδώ νομίζουν άλλα κι άλλα....

viewtopic.php?f=141&t=3294&p=43617&hilit=%CE%AD%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5+%CF%80%CF%8C%CE%BB%CE%B5%CE%BC%CE%BF#p43617

Πάρ' το να το ξαναδιαβάσεις. Αν εσύ καταλαβαίνεις αυτά που νομίζεις, να ξεφορτωθείς την μύγα που κουβαλάς και να κάτσεις να μάθεις ελληνικά.

Το πόσο ανώριμος και εκτός κλίματος είσαι το δείχνουν τα συμπεράσματα σου και το ότι έχεις κάνει πιπίλα μία έκφραση που δεν την κατάλαβες καν. Δεν γίνεται να την καταλάβεις γιατί είσαι εκτός αρχών συνέχεια.
Στον τάφο της Αμφίπολης είναι ο Μαυρογένης...

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό James » 24 Ιαν 2013, 15:31

Μαζευτε τον ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Θεοφάνης:
Και όσον αφορά τους αεροψεκασμούς ναι πιστεύω ότι μας ψεκάζουν και μάλιστα υπάρχουν μαρτυρίες από άτομα που δουλεύουν σε αυτά τα αεροσκάφη. Και ναι αρνούμαι την κλιματική αλλαγή και δεν πιστεύω ότι υπάρχει υπερθέρμανση στον πλανήτη..... Όπως δεν πίστευα ότι το 2012 θα είναι το τέλος του κόσμου. Και όπως πιστεύω ότι οι Μασόνοι θέλουν να μας υποτάξουν και να έρθει ο Αντίχριστος στην Γη. Και γενικά πιστεύω στην δευτέρα Παρουσία του Χριστού και στην αποκάλυψη.....


Ρε θεοφανη
Εσυ δε πρέπει να πίνεις χάπια , πρέπει να είσαι χάπι γενικώς.......
Παράκληση στο Μιχάλη το ψυχολόγο μας , μιά και δε προσφέρει τίποτα η συμμετοχή του στη ΔΕ , ας ασχοληθεί με περιπτώσεις σαν αυτή να πιάσουν τόπο οι ψήφοι που του έδωσαν στο συνέδριο και τώρα θελουν να κόψουν το χέρι τους.
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 24 Ιαν 2013, 15:37

James έγραψε:Μαζευτε τον ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Θεοφάνης:
Και όσον αφορά τους αεροψεκασμούς ναι πιστεύω ότι μας ψεκάζουν και μάλιστα υπάρχουν μαρτυρίες από άτομα που δουλεύουν σε αυτά τα αεροσκάφη. Και ναι αρνούμαι την κλιματική αλλαγή και δεν πιστεύω ότι υπάρχει υπερθέρμανση στον πλανήτη..... Όπως δεν πίστευα ότι το 2012 θα είναι το τέλος του κόσμου. Και όπως πιστεύω ότι οι Μασόνοι θέλουν να μας υποτάξουν και να έρθει ο Αντίχριστος στην Γη. Και γενικά πιστεύω στην δευτέρα Παρουσία του Χριστού και στην αποκάλυψη.....


Ρε θεοφανη
Εσυ δε πρέπει να πίνεις χάπια , πρέπει να είσαι χάπι γενικώς.......
Παράκληση στο Μιχάλη το ψυχολόγο μας , μιά και δε προσφέρει τίποτα η συμμετοχή του στη ΔΕ , ας ασχοληθεί με περιπτώσεις σαν αυτή να πιάσουν τόπο οι ψήφοι που του έδωσαν στο συνέδριο και τώρα θελουν να κόψουν το χέρι τους.



Καλύτερα να ζέψουμε εσένα που είσαι για τα σίδερα...... Εγώ πιστεύω αυτά που πιστεύω και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ.
Και μια και το πάμε έτσι ούτε η συμμετοχή σοτ εδώ στους πειρατές ΔΕΝ μας προσφέρει τίποτα...... Σαν γλάστρα είσαι. ή μήπως είσαι?????????
Τελευταία επεξεργασία από 1 και theofanis1987, έχει επεξεργασθεί 24 φορά/ες συνολικά

Rainmaker

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό Rainmaker » 24 Ιαν 2013, 15:38

zio_donnie έγραψε:Αφήνω ασχολίαστο το τι έχουμε από πλατφόρμες, δεν καταλαβαίνω την λογική σου. Δηλαδή άμα έρθει η Χρυσή Αυγή να ζητήσει σεμινάρια για το liquid, με αντάλλαγμα τεχνογνωσία στον τσαμπούκα, ναι θα πούμε; Ότι ναναι.


Δηλαδή έρχετε η χρυσή αυγή και σε ρωτάει για το λίκουιντ τους ρωτάς τι το θες πως θα το χρησιμοποιήσεις αυτοί τι θα απαντήσουν; πχ
θέλουμε να ψηφίζουμε πόσες σφαλιάρες θα ρίχνουμε; και ρωτάω είναι θετικό το ότι αποφασίσαν να διαμορφώνουν τις αποφάσεις τους δημοκρατικά ή είναι αρνητικό για τον "τσαμπουκά" που προσφέρουν;
και στην τελική άμα έρθει και σου ζητήσει σεμινάρια και δεν θες όχι δεν ξέρεις να πεις;

zio_donnie έγραψε:Πολιτική (προσπαθούμε να) κάνουμε και όχι τζάμπα σεμινάρια στον κάθε πικραμένο. Για να συνομιλήσεις πολιτικά με κάποιον πρέπει να έχεις τουλάχιστον κάτι κοινό σαν βάση για να ξεκινήσεις. Θεωρείς πως έχουμε κάτι κοινό με αυτούς;

Όσο για την πολιτική άσε χορτάσαμε δεν θέλουμε άλλη φτάνει την έχουμε αισθανθεί στο πετσί μας... :(
Αν δεν μιλήσεις μαζί τους δεν μπορείς να ξέρεις αν έχεις κάτι κοινό μαζί τους
πάντως όπως ξέρεις εσύ την άποψή τους για τα διάφορα θέματα έτσι ξέρουν και αυτοί για να έρχονται να προτείνουν κάτι σημαίνει ότι ή είναι διατεθειμένοι να αλλάξουν ή να μας ξεγελάσουν τώρα αν υποτιμάς τόσο την νοημοσύνη μας και φοβάσαι μην μας ξεγελάσουν τι να πω δεν έχουμε και κάνα 5% ψηφοφόρους για να μας κάνουν την ζημιά.

tvelocity
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1022
Εγγραφή: 03 Ιαν 2012, 20:37

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό tvelocity » 24 Ιαν 2013, 15:41

Ρε, μην είστε αφελείς. Δεν καταλαβαίνετε ότι η συσχέτιση με τέτοιους πουθενάδες παλαβούς μπορούν ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ να στιγματίσουν το κόμμα; Που νομίζετε ότι είμαστε, σε παιδική χαρά με μονόκερους και ουράνια τόξα;
Verba volant, scripta manent

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 24 Ιαν 2013, 15:45

tvelocity έγραψε:Ρε, μην είστε αφελείς. Δεν καταλαβαίνετε ότι η συσχέτιση με τέτοιους πουθενάδες παλαβούς μπορούν ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ να στιγματίσουν το κόμμα; Που νομίζετε ότι είμαστε, σε παιδική χαρά με μονόκερους και ουράνια τόξα;


Θα συμφωνησω σε αυτο που λες φιλε μου tvelocity αλλα θα πρεπει να κοιταξουμε το πιθανο σεναριο συνεργασιας με καποιον στις δημοτικες εκλογες που πλησιαζουν........ Εγω ειμαι περιεργος να δω τι εχει να μας πει αυτη η κυρια....Γιαυτο θελω σαυναντηση για να δω τι θα μας πει και για να της πω ευγενικα ευχαριστω αλλα δεν θα παρω και εννοω την συνεργασια μαζι της.......

zio_donnie
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 2439
Εγγραφή: 16 Ιαν 2012, 11:10
Τοποθεσία: Χαλάνδρι
Επικοινωνία:

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό zio_donnie » 24 Ιαν 2013, 15:46

Rainmaker έγραψε:Αν δεν μιλήσεις μαζί τους δεν μπορείς να ξέρεις αν έχεις κάτι κοινό μαζί τους
πάντως όπως ξέρεις εσύ την άποψή τους για τα διάφορα θέματα έτσι ξέρουν και αυτοί για να έρχονται να προτείνουν κάτι σημαίνει ότι ή είναι διατεθειμένοι να αλλάξουν ή να μας ξεγελάσουν τώρα αν υποτιμάς τόσο την νοημοσύνη μας και φοβάσαι μην μας ξεγελάσουν τι να πω δεν έχουμε και κάνα 5% ψηφοφόρους για να μας κάνουν την ζημιά.


Δεν με απασχολεί καθόλου το τι θέλουν και το τι δε θέλουν. Δεν θέλω να μπλεχτεί το όνομα πειρατές με κάτι τέτοιους ούτε στην ίδια σελίδα σε άρθρο από σύμπτωση. Ότι χρειάζεται να μάθω το είδα στο καταστατικό, τις αρχές και την ιδρυτική διακήρυξη τους. Διάβασα (στραβώθηκα μάλλον να διαβάσω) και 5-6 άρθρα τους και έχω άποψη. Οι διαφορές μας είναι αγεφύρωτες, κοινά σημεία 0 και επίσης τυχαίνει να τους θεωρώ (αυτούς και κάτι παρόμοιους) μέρος του προβλήματος της χώρας και όχι μέρος της λύσης.

Κάπου πρέπει να τραβάς κόκκινες γραμμές γιατί αλλιώς δεν είσαι ανοιχτόμυαλος αλλά φελλός.
Ε.Δ.Α.Π.Ε. The truth is out there.

hrsfpgyjrnptrd

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό hrsfpgyjrnptrd » 24 Ιαν 2013, 15:47

theofanis1987 έγραψε: ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ.


Μην το παίρνεις προσωπικά, δεν προσβάλει εσένα, τα πιστεύω σου όμως μπορεί να τα κρίνει και να λέει ότι θέλει, είναι αυτό που λέμε στις αρχές μας ελευθεριά της έκφρασης.
Η επίθεση δεν (θα έπρεπε να) είναι σε εσένα αλλά σε αυτά που λες.

[troll mode]
Α, για περισσότερα όταν τελειώσετε με το πενταπόσταγμα τσεκάρετε και εδώ http://psekasmata.blogspot.gr/.
[/troll mode]

theofanis1987
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: 17 Οκτ 2011, 23:15

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό theofanis1987 » 24 Ιαν 2013, 15:51

headofthebored έγραψε:
theofanis1987 έγραψε: ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ.


Μην το παίρνεις προσωπικά, δεν προσβάλει εσένα, τα πιστεύω σου όμως μπορεί να τα κρίνει και να λέει ότι θέλει, είναι αυτό που λέμε στις αρχές μας ελευθεριά της έκφρασης.
Η επίθεση δεν (θα έπρεπε να) είναι σε εσένα αλλά σε αυτά που λες.

[troll mode]
Α, για περισσότερα όταν τελειώσετε με το πενταπόσταγμα τσεκάρετε και εδώ http://psekasmata.blogspot.gr/.
[/troll mode]


Πες τα... Πες τα για το οτι μας ψεκαζουν....... Αντε να δουμε.......... Μεχρι και βουλευτες μεσα στην βουλη εχουν ρωτησει για τους αεροψεκασμους
Κακο ειναι που πιστευω οτι μας ψεκαζουν φιλε μου??????? Κακο ειναι που δεν πιστευω αυτα που μου λενε για την υπερθερμανση του πλανητη και το λιωσιμο των παγων?

Αν ακους την μια το ενα την αλλη το αλλο θα πρεπει να ψαχνεις για να δεις το τι συμβαινει πραγματικα.

James
Μέλος του Κόμματος Πειρατών
Δημοσιεύσεις: 1993
Εγγραφή: 19 Ιαν 2012, 17:36
Τοποθεσία: Αττική
Επικοινωνία:

Re: Ενημέρωση προς το Σώμα των Μελών

Δημοσίευσηαπό James » 24 Ιαν 2013, 16:08

theofanis1987 έγραψε:Καλύτερα να ζέψουμε εσένα που είσαι για τα σίδερα...... Εγώ πιστεύω αυτά που πιστεύω και ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΟΥ.
Και μια και το πάμε έτσι ούτε η συμμετοχή σοτ εδώ στους πειρατές ΔΕΝ μας προσφέρει τίποτα...... Σαν γλάστρα είσαι. ή μήπως είσαι?????????

με μαζ'εψανεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Untitled.png
Untitled.png (105.78 KiB) 3640 προβολές
Οι αναρτήσεις μου είναι οι πολιτικές μου απόψεις.
!!!Be Proud to fly the Jolly Roger!!!
jamesppgr@riseup.net


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες